Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

05 - Cierń w boku | Solucja Assassin's Creed Syndicate poradnik Assassin's Creed: Syndicate

05 - Cierń w boku

Uwaga: Lokacja pełna jest przeciwników, zarówno templariuszy jak i gwardzistów, których pokonanie w przypadku wykrycia będzie rzeczą karkołomną. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest pozostawanie w ukryciu jak najdłużej. Pamiętaj także o możliwości rozpoznawania poprzez użycie wzroku orła templariuszy w przebraniach gwardzistów - możesz ich zabijać, bez obaw o cel opcjonalny.

Wejść na teren twierdzy możesz albo dołem, albo górą. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Wejść na teren twierdzy możesz albo dołem, albo górą.

Z pociągu zostaniesz przeniesiony do Tower of London. Zeskocz ze statku, a następnie wespnij się na mur, z lewej strony głównej bramy. Uważaj na spacerującego po murze strażnika, gdy ten się odwróci szybko przeskocz do punktu widokowego.

Uwaga: Na teren twierdzy możesz też wejść, gdy chwilę wcześniej wyskoczysz ze statku, do kanału na wprost, zaraz po rozpoczęciu zadania. Poczekaj wtedy na mijający patrol, a następnie użyj linki, aby dostać się na punkt widokowy.

Zdobycie klucza

W ogrodzie nadarza się okazja do udanej kradzieży. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
W ogrodzie nadarza się okazja do udanej kradzieży.

Niezależnie od wybranej metody morderstwa na samym początku dobrze jest zdobyć klucz, który przyda się w dalszej części zadania. Ma go naczelnik spacerujący w zachodniej cżęści twierdzy. Aby ukraść go niepostrzeżenie poczekaj, aż ten zakończy swój obchód i na chwilę zatrzyma się w ogrodzie. Masz wtedy okazję do zabrania klucza, bez wywoływania alarmu.

Jeżeli kradzież sprawia Ci problemy pamiętaj, że naczelnika możesz zabić. Zrobienie tego z ukrycia będzie szybsze i łatwiejsze do wykonania na trasie, możesz też tego dokonać z powietrza, zeskakując z pobliskich budynków. Posiadając umiejętność Grabież pokonanych od razu zabierzesz niezbędny klucz. Następnie przystąp do głównej części zadania.

Uwaga: Jeżeli najpierw uwolnisz konstabla prawdziwi gwardziści nie będą Cię atakować. Możesz wtedy bez kłopotów ukraść klucz (lecz będzie już wtedy praktycznie bezużyteczny).

Sposób 1 - uwolnienie konstabla

Wejście do budynku z konstablem odnajdziesz na jego tyłach. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Wejście do budynku z konstablem odnajdziesz na jego tyłach.

Ten sposób morderstwa związany jest z postacią konstabla, znajdującą się we wschodniej części twierdzy. Aby do niego dotrzeć koniecznie poruszaj się po dachach, gdzie nie ma przeciwników lub jest ich zdecydowanie mniej - ryzyko wykrycia jest wtedy stosunkowo niewielkie. Będąc na budynku, w którym przetrzymywany jest konstabl zlokalizuj przeciwnika przechadzającego się na balkoniku z tyłu (wszystkich wrogów możesz tutaj zabijać, gdyż nie są to strażnicy, a templariusze). Poczekaj na niego i zeskocz z góry wykonując egzekucję.

Wykorzystaj fakt odwrócenia się przeciwników. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Wykorzystaj fakt odwrócenia się przeciwników.

Następnie przekradnij się do pomieszczenia w środku. W następnym pokoju, z lewej strony, poczekaj aż przeciwnik odwróci się przodem do okna, a tyłem do Evie. Zabij kobietę i wyjdź na korytarz - tutaj także uważaj na kolejną parę (jeden z przeciwników patroluje korytarz). Wykorzystaj chwilę nieuwagi i zasztyletuj strażnika stojącego przy oknie, a następnie zaczekaj, aż ten spacerujący po korytarzu odwróci się do Ciebie tyłem. Następnie, już blisko miejsca, w którym przetrzymywany jest konstabl, zabij ostatniego z pilnujących go przeciwników. Porozmawiaj z konstablem i otwórz drzwi (tylko, jeżeli zdobyłeś wcześniej klucz od naczelnika).

Na parterze znajdziesz niezbędny do uwolnienia konstabla klucz. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Na parterze znajdziesz niezbędny do uwolnienia konstabla klucz.

Jeżeli nie skorzystałeś z okazji naczelnika, musisz jeszcze zejść na parter budynku, gdzie kręci się templariusz posiadający klucz. Na dole znajduje się oprócz niego czterech innych przeciwników. Bez ceregieli wyeliminuj wszystkich blokujących drogę, a następnie uwolnij konstabla. Dzięki temu obniżysz poziom zagrożenia w twierdzy - prawdziwi gwardziści nie będą Cię niepokoić.

Z taką ekipą nie musisz się martwić o przegraną - sposób nie jest może cichy, ale na pewno skuteczny. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Z taką ekipą nie musisz się martwić o przegraną - sposób nie jest może cichy, ale na pewno skuteczny.

Ostatecznie idź do konstabla i zwerbuj jego ludzi. Następnie razem z nimi wejdź do wnętrza twierdzy, po prostu korzystając z głównego wejścia. Rozgorzeje walka, w której wspomagaj swoich sojuszników. Gwardziści i konstabl są jednak na tyle silni, że bez większych kłopotów wyeliminujecie razem wszystkich atakujących templariuszy. Na końcu zabij także Lucy Thorne, która niewątpliwie włączy się do walki.

Uwaga: Pomówienie z konstablem po jego uwolnieniu (gdy stoi wśród gwardzistów) oznacza zablokowanie finezyjnego zabójstwa. Jeżeli chcesz tylko obniżyć zagrożenie wśród prawdziwych gwardzistów to uwolnij konstabla, ale później z nim już nie rozmawiaj.

Sposób 2 - finezyjne zabójstwo

Sprzymierzony gwardzista trzyma się nieco na uboczu. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Sprzymierzony gwardzista trzyma się nieco na uboczu.

Okazja związana z postacią sprzymierzonego gwardzisty umożliwia dokonanie finezyjnego zabojstwa. Na początek, kierując się od punktu widokowego, przejdź po budynkach znajdujących się na skraju zastrzeżonego terenu i obejdź część twierdzy. Następnie możesz zeskoczyć na budynek, który będziesz miał przed sobą - tuż obok niego znajduje się postać gwardzisty.

Tak wielu przeciwników - nawet nie próbuj schodzić na dach. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Tak wielu przeciwników - nawet nie próbuj schodzić na dach.

Twoim zadaniem będzie zabicie trzech podszywających się za gwardzistów templariuszy:

- pierwszego z nich znajdziesz w tym samym ogrodzie, co naczelnika (najbliżej wejścia). Zaskoczyć go możesz w dwócj miejscach w środku, upewnij się tylko, że ominąłeś budki strażnicze.

- drugi znajduje się na szczycie twierdzy. Skorzystaj tutaj z rzuconego celnie noża bądź strzałki, gdyż na dachu znajdziesz masę przeciwników, głównie prawdziwych gwardzistów.

- trzeci cel znajdziesz w okolicy położenia konstabla. Z budynków na górze możesz rzucić nożem w wiszącą platformę z beczkami, która spadnie mu na głowę.

Uwaga: Jeżeli wcześniej uwolniłeś konstabla, ale nie sprzymierzyłeś się z nim do końca (czyli nie porozmawiałeś po uwolnieniu go) obniżyłeś tym samym poziom zagrożenia, sprawiając, że zwykli strażnicy nie będą Cię atakować. Wykorzystaj ten fakt do bezpardonowego poruszania się po terenie twierdzy i bez skrupułów czy ukrywania się zabij fałszywych gwardzistów.

Ostrożnie mijaj przeciwników, szczególnie tych stojących w niewielkiej odległości od przejścia. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Ostrożnie mijaj przeciwników, szczególnie tych stojących w niewielkiej odległości od przejścia.

Po wyeliminowaniu wszystkich trzech przeciwników pozostaje jeszcze powrót do sprzymierzonego gwardzisty i wejście do twierdzy. Upozoruj porwanie, a następnie kierując gwardzistą prowadź Evie tak, aby nie niepokoić templariuszy w twierdzy (kontroluj tempo). W dwóch miejscach: przy schodach, oraz na górze, przed wejsciem do sali, w ktorej znajduje się Lucy Thorne, musisz podwójnie uważać. Ostatecznie, gdy dotrzesz na miejsce odblokowana zostanie możliwość finezyjnego wykonania zabójstwa.

Sposób 3 - infiltracja twierdzy

Ten sposób zabójstwa jest z pewnością najtrudniejszy i nie polecany. Jeżeli jednak ktoś lubi wyzwania może spróbować bez żadnej pomocy zakraść się do twierdzy i niepostrzeżenie dostać się do samej góry, skąd będzie mógł zabić Lucy Thorne.

Zjazd na lince umożliwi zabicie wartowników stojących przy wejściu do twierdzy. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Zjazd na lince umożliwi zabicie wartowników stojących przy wejściu do twierdzy.

Z punktu widokowego zahacz linką o elementy twierdzy, tak, aby pod Tobą znalazło się dwóch fałszywych gwardzistów, stojących na drewnianym podeście. Z linki zlikwiduj ich obu, a następnie kolejnego wroga, zaraz przy wejściu.

Wejście na schody bez wywoływania alarmu wymaga cierpliwości. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Wejście na schody bez wywoływania alarmu wymaga cierpliwości.

Tudnym elementem będzie dostanie się na piętro. Poczekaj aż wróg znajdujący się z prawej strony schodów odejdzie kawałek i przeskocz na schody, omijając pilnującego je strażnika. Następnie na górze zlokalizuj wąskie przejście, prowadzące jeszcze wyżej (w lewej części pomieszczenia).

Trafisz do korytarza pokazanage na screenie - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry

Trafisz do korytarza pokazanage na screenie. Konsekwentnie zabij po cichu trzech przeciwników, a na końcu czwartego, który spaceruje pomiędzy balkonikiem. W tym momencie najtrudniejsza część zadania jest już za Tobą, z tego miejsca możesz wykończyć znajdującą się poniżej Lucy Thorne.

Uwaga: Do tego miejsca można dostać się również od góry. Na dachu pełno jest jednak gwardzistów i wejście do środka bez zauważenia jest bardzo ciężkie. Dodatkowo musisz wtedy zlikwidować dwóch strażników pilnujących punktu wejścia. W środku natomiast zabij dwójkę templariuszy, otwórz kratę, zabij przeciwnika chodzącego po balkoniku i zlikwiduj z powietrza Lucy Thorne znajdującą się poniżej. Metodę możesz też wykorzystać po uwolnieniu konstabla, gdy wejście do twierdzy będzie banalnie proste - strażnicy po prostu nie zareagują.

Ucieczka

Ucieczka to już tylko formalność - nie zwracaj większej uwagi na gwardzistów, tylko biegnij do wskazanego punktu. - 05 - Cierń w boku | Solucja Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Ucieczka to już tylko formalność - nie zwracaj większej uwagi na gwardzistów, tylko biegnij do wskazanego punktu.

Po dokonaniu zabójstwa włączony zostanie alarm i rozpocznie się walka pomiędzy templariuszami i gwardzistami. Nie powinieneś się nią w ogóle przejmować, pamiętaj tylko, że nawet jeżeli uwolniłeś konstabla strażnicy na nowo będą mogli Cię zaatakować. Opuść teren twierdzy, aby zakończyć zadanie.

Okazje

Naczelnik - postać tą znajdziesz w ogrodzie, w zachodniej części twierdzy. Okraść go możesz tylko w określonym momencie, gdy kończy on swój obchód i przez chwilę stoi w ogrodzie. Łatwiej jednak będzie go po prostu zabić, powinieneś posiadać już umiejętność Grabież pokonanych. Kradzież jest trudniejsza i zwiększa ryzyko wykrycia, natomiast na jedno zabójstwo możesz sobie pozwolić (cel opcjonalny pozwala na wyeliminowanie 5 gwardzistów). Zyskacz klucz odblokowujący zamknięte drzwi na terenie twierdzy - przy jego użyciu możesz uwolnić konstabla.

Sprzymierzony gwardzista - odblokuje finezyjne zabójstwo. Najpierw jednak musisz wyeliminować trzech podszywających się pod strażników templariuszy. Pierwszego z nich zabijesz w ogrodzie (ten sam, w którym spaceruje naczelnik), drugiego na dachu twierdzy (użyj noża lub strzałki), a na trzeciego, znajdującego się w pobliżu okazji konstabla, zrzuć platformę z beczkami. Na koniec, sterując gwardzistą, przeprowadź Evie pomiędzy templariuszami prosto pod nos Lucy.

Konstabl - jego uwolnienie obniża poziom zagrożenia (prawdziwi gwardziści nie będą Cię atakować) i umożliwia wynajęcie kilku ludzi (tak, jak w przpadku gangu). Ekipa ta jest na tyle silna, że wystarczy wparowanie do twierdzy, aby wywabić Lucy Thorne z ukrycia. Z pomocą konstabla i jego ludzi zabicie wszystkich przeciwników będzie znacznie łatwiejsze, tym samym jest to jeden ze sposobów na zakończenie zadania.

Wyzwania

Zabij nie więcej niż 5 królewskich gwardzistów - wykonanie zadania jest możliwe bez zabijania nawet jednego strażnika. Pamiętaj, że na terenie twierdzy znajdują się także templariusze, niektórzy w strojach gwardzistów. Rozpoznasz ich za pomocą wzroku orła, możesz dowolnie ich eliminować. W przypadku okazji naczelnika łatwiej będzie zabić go niż ukraść klucze - to w sumie jedyny raz, kiedy warto rozważyć zabójstwo gwardzisty. Jeżeli uwolnisz konstabla strażnicy nie będą Cię już atakować (tylko Ci prawdziwi).