Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Powozy | Poruszanie się | Assassin's Creed Syndicate poradnik Assassin's Creed: Syndicate

Powozy

Nowością wprowadzoną w AC: Syndicate jest możliwość podróżowania przy użyciu powozów. Spotkać je można praktycznie wszędzie, dowolny powóz można także przejąć, wyrzucając z niego woźnicę (podbiegnij odpowiednio blisko, co uaktywni taką opcję). Powozy wykorzystasz głównie do szybszego przemieszczania się po ulicach Londynu, z taką podróżą wiąże się również kilka możliwości.

Uwaga: Niektóre ulepszenia gangu mają wpływ na pojawiające się na ulicy powozy, w tym głównie te wypełnione przyjaznymi Skokierami.

Podbiegając do powozu możesz wyrzucić z niego wroga i przejąć kontrolę. - Powozy | Poruszanie się | Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Podbiegając do powozu możesz wyrzucić z niego wroga i przejąć kontrolę.

Przede wszystkim podczas jazdy pamiętaj o ruchu lewostronnym, ułatwi Ci to omijanie przeciwników i zderzanie się z nimi, co jest szczególnie problematyczne w trakcie wykonywania zadań. Jadąc powozem możesz też wykorzystać przyśpieszenie, dzięki temu zwiększysz prędkość pojazdu. Powozem możesz się również wycofywać.

Taranując przeciwników uszkadzasz ich pojazd. - Powozy | Poruszanie się | Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Taranując przeciwników uszkadzasz ich pojazd.

Wrogowie także używają powozów, dlatego istnieje kilka mechanik dotyczących walki w pojazdach. Przede wszystkim podstawowym "atakiem' wykonywanym z powozu jest możliwość taranowania przeciwników jadących z boku. Aby wykonać taranowanie musisz wcisnąć odpowiedni przycisk oraz wybrać kierunek, w którym wóz gwałtownie skręci. W ten sposób możesz kilkukrotnie uderzyć wrogi pojazd, aby wyrzucić go z trasy i w konsekwencji zniszczyć.

Inną możliwością na wyeliminowanie wrogiego powozu jest zastrzelenie woźnicy. Możesz tego dokonać wybierając opcję "szybkiego strzału", a Jacob lub Evie rzucą nożem bądź wystrzelą w stronę podświetlonego przeciwnika (potrzebnych będzie więcej niż jeden strzał).

Po wyskoczeniu na dach możesz wykorzystać dokładne celowanie do oddania strzału w głowę. - Powozy | Poruszanie się | Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Po wyskoczeniu na dach możesz wykorzystać dokładne celowanie do oddania strzału w głowę.

Kolejnym sposobem na pozbycie się ogona jest wyjście na dach prowadzonego powozu. Możesz stąd dokładnie wymierzyć i wystrzelić prosto w głowę przeciwnika. To samo tyczy się koni - zastrzelenie zwierzęcia zatrzyma powóz. W przypadku pozostawania na dachu Twój powóz będzie dalej jechał do przodu, automatycznie wybierając drogę. Możesz więc przynajmniej przez chwilę skupić się na eliminacji przeciwników - Ci czasami wskakują na dach, walka wręcz na powozie również jest dopuszczalna.

Po przeskoczeniu na wrogi pojazd przejęcie kontroli jest już formalnością. - Powozy | Poruszanie się | Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Po przeskoczeniu na wrogi pojazd przejęcie kontroli jest już formalnością.

Ostatecznie zamiast eliminować wrogie powozy możesz je przejmować. W tym celu należy wyskoczyć na dach prowadzonego pojazdu, najlepiej po podjechaniu możliwie jak najbliżej wrogiego powozu. Szybko przeskocz z dachu na dach, a otrzymasz możliwość przejęcia powozu lub zabicia woźnicy.

Uwaga: Podczas przejmowania wrogich powozów z poziomu ulicy uważaj, gdy za "sterami" siedzi dwójka przeciwników - pierwszego wyrzucisz na bruk, jednakże drugi może Cię wypchnąć i odjechać. Lepiej więc robić to z dachu.

Przenieś ciało w pobliże powozu, aby móc wrzucić je do środka. - Powozy | Poruszanie się | Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Przenieś ciało w pobliże powozu, aby móc wrzucić je do środka.

Ostatnią z mechanik związanych z powozami jest możliwość chowania w nich ciał. Wykorzystasz ten element głównie podczas porwać w misjach związanych z przejmowaniem dzielnic. Wystarczy przenieść ciało w pobliże drzwi powozu, co pozwoli na wrzucenie zwłok do środka.