Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misje podboju | Gangi w Assassin's Creed Syndicate poradnik Assassin's Creed: Syndicate

Misje podboju

Wyzwalanie dzieci

Dzieci zwykle są pilnowane przez pojedynczych przeciwników. - Misje podboju | Gangi w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Dzieci zwykle są pilnowane przez pojedynczych przeciwników.

Zadanie polega na dotarciu do kilku (2-4) grup uwięzionych dzieci i uwolnieniu ich. Fabryki są strzeżone przez znajdujących się na każdym poziomie przeciwników, część z nich patroluje dany odcinek, gdy inni pilnują dzieci. Najlepszym sposobem na dostanie się do środka jest korzystanie z wejść znajdujących się jak najwyżej i poruszanie się konswekwentnie w dół. Z góry będziesz miał lepszy obraz całej sytuacji i łatwiej będzie rozeznać się w położeniu wrogów.

Zabicie brygadzisty zmniejszy siły w regionie. - Misje podboju | Gangi w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Zabicie brygadzisty zmniejszy siły w regionie.

Pamiętaj także o zlokalizowaniu brygadzisty i zabiciu go, co zmniejszy ilość przeciwników przebywających w fabryce. Znajdziesz go przy pomocy wzroku orła (cel oznaczony będzie żółtym kolorem). Na terenie fabryk mogą także znajdować się dzwony alarmowe. Jeżeli zostaniesz wykryty któryś z przeciwników zabije w dzwon, ściągając Ci na głowę większą ilość wrogów. Aby temu zapobiec zabij go, nim dobiegnie do dzwonu (przeciwnik mający zamiar wezwać wsparcie oznaczony jest ikoną dzwonu) lub odpowiednio wcześniej dokonaj sabotażu - w tym celu niezauważenie zbliż sie do dzwonu, uaktywniając opcję interakcji.

Łowy na zbirów

Podświetlony krąg odpowiada za obszar ukrycia - jeżeli przeciwnik znajduje się poza nim możesz bezpiecznie przejść obok. - Misje podboju | Gangi w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Podświetlony krąg odpowiada za obszar ukrycia - jeżeli przeciwnik znajduje się poza nim możesz bezpiecznie przejść obok.

W misjach tego typu wykorzystywany jest mechanizm porywania przeciwników. Twoim zadaniem jest zlokalizowanie celu, zakradnięcie się za plecy i wykonanie porwania. Następnie, trzymając przeciwnika, udaj się w stronę podstawionego powozu. Zasada działania jest prosta w takim wypadku: do czasu porwania musisz pozostać anonimowy, ponieważ w przypadku wykrycia cel zacznie uciekać. Jeżeli już zakradniesz się za plecy wroga i dokonasz porwania zauważysz wokół postaci podświetlony krąg. Oznacza on, że do jego granicy pozostajesz niewykryty, możesz więc śmiało przechodzić obok przeciwników (oczywiście trzymając odpowiednią odległość). Ryzyko wykrycia zwiększa się, gdy zaczynasz szybciej iść lub biec, dlatego unikaj tego typu manewrów na zastrzeżonym obszarze. W trakcie eskorty cel może także próbować uciekać, wciśnij wtedy szybko odpowiedni przycisk (umiejętność Zastraszenie zwalnia Cię z pamiętania o tego typu wydarzeniach).

Gdy wróg zacznie uciekać możesz go powalić, a po odzyskaniu anonimowości - porwać. - Misje podboju | Gangi w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Gdy wróg zacznie uciekać możesz go powalić, a po odzyskaniu anonimowości - porwać.

Możliwe jest także nieszablonowe podejście do porwania, które w wielu przypadkach okaże się znacznie prostsze:

- ogłusz cel i przenieś jego ciało do powozu. Ogłuszenie oznacza, że cel nadal żyje i otrzymasz 100% synchronizacji.

- zabij cel i przenieś jego ciało. Dostarczenie go martwego również zaliczy zadanie, natomiast uzyskasz 90% synchronizacji.

- zabij okolicznych przeciwników, a dopiero później porwij cel. Oczyszczenie sobie drogi przed porwaniem zniweluje ryzyko wykrycia, a tym samym próbę ucieczki zbira.

Na koniec wrzuć ciało/wepchnij porwanego do powozu i jedź do wskazanego miejsca. Po drodze wrogie powozy mogą Cię spróbować doścignąć. Odzyskaj anonimowość, aby zakończyć zadanie w ustalonym punkcie.

Łowy na templariuszy

Zacznij od zlokalizowania celu i sposobności na wykonanie zabójstwa zgodnie z opcjonalnym wyzwaniem. - Misje podboju | Gangi w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Zacznij od zlokalizowania celu i sposobności na wykonanie zabójstwa zgodnie z opcjonalnym wyzwaniem.

Zadanie polegające na zabiciu wskazanego celu. Jeżeli nie interesuje Cię spełnienie dodatkowego warunku, którym jest wykonanie zabójstwa w określony sposób możesz zlikwidować cel z powietrza, albo zakraść się do niego w standardowy sposób. Możliwe jest także wywołanie otwartej walki i w niej eliminacja przeciwnika. Czasami do zabicia jest więcej niż jeden przeciwnik. Po udanym morderstwie ucieknij poza wyznaczony obszar.

Czasami sposób zabójstwa nie jest wymagany, możesz wtedy zabić cel dowolną metodą. - Misje podboju | Gangi w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Czasami sposób zabójstwa nie jest wymagany, możesz wtedy zabić cel dowolną metodą.

Trudności może przysporzyć wykonanie celu pobocznego, jakim jest specjalny tym morderstwa. Zabicie celu z powietrza, czy za pomocą materiałów wybuchowych to jedne z prostszych przykładów. Czasami będziesz miało dowolność w wykonaniu zabójstwa, natomiast wyzwanie będzie odnosić się do schowania ciała. W przypadku takich zabójstw zawsze gdzieś w pobliżu wroga nadarza się okazja do ich wykonania np. leżąca obok skrzynka z dynamitem. Zadania w stylu "zmuś jeden cel do zabicia drugiego" wykonasz korzystając z odpowiednio użytej strzałki obezwładniającej. Trafiony cel "oszaleje", a znajdujący się w pobliżu przeciwnicy zaatakują go. Przy odrobinie szczęścia zabije go właśnie drugi cel (możesz zwiększyć szansę, gdy przy życiu zostawisz tylko dwójkę, stanowiącą cel zadania).

Kwatera gangu

Przejęcie kwatery gangu polega na zabiciu wszystkich przeciwników znajdujących się na jej terenie. Podczas zbliżania się do kwatery wykorzystaj przede wszystkim przewagę, jaką daje Ci wysokość i z góry zlokalizuj wszystkich przeciwników. Następnie najlepiej będzie wyeliminować w pierwszej kolejności strzelców, którzy rozstawieni są na dachach w około. Resztę przeciwników możesz zabijać w dowolnej kolejności, przy czym warto zwrócić jeszcze uwagę na dwa rodzaje: dowódcę, który oznaczony jest kolorem żółtym oraz zwiadowców mogących wzywać wsparcie. Ich najlepiej wyeliminować z ukrycia, co więcej zlikwidowanie dowódcy sprawi, że część przeciwników po prostu ucieknie z terenu kwatery.

Zlokalizowanie przeciwników przed przystąpieniem do ataku pozwoli zorientować się w ich położeniu. - Misje podboju | Gangi w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Zlokalizowanie przeciwników przed przystąpieniem do ataku pozwoli zorientować się w ich położeniu.

Taktyk na przejmowanie siedziby gangu jest przynajmniej kilka, poprzez wywołanie otwartego konfliktu do cichej eliminacji wszystkich przeciwników po kolei. Śmiało wykorzystuj linkę, aby szybko przemieszczać się pomiędzy dachami, ułatwi to wykonywanie zabójstw z powietrza. Zadania opcjonalne mogą dotyczyć cichego zlikwidowania dowódcy, nie pozwoleniu na wezwanie wsparcia (nie daj się wykryć zwiadowcom), spaleniu dokumentów (znajdziesz je zwykle w budynku), czy uwolnieniu Skokierów.

Wojna gangów

Wojna gangów to zwieńczenie w przejmowaniu dzielnicy. Zadanie to odblokuje się na mapie dopiero w momencie, gdy wykonasz wszystkie poprzednie misje. Przed walką przygotuj się, zabierając ze sobą zapas gadżetów (przydadzą się głównie bomby dymne oraz noże do rzucania). Sama wojna gangów w swoich założeniach jest bardzo prosta - Ty wraz ze Skokierami stajesz na wprost Nędzników i ich lidera.

Pokonaj Nędzników, a następnie zabij lidera danej dzielnicy. - Misje podboju | Gangi w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Pokonaj Nędzników, a następnie zabij lidera danej dzielnicy.

W pierwszej części musisz wyeliminować określoną liczbę przeciwników. Postaraj się utrzymać przy życiu Skokierów i szybko pozbywać się zagrożenia, np. dźgając nieświadomych wrogów w plecy. Gdy ta część się zakończy do walki wkroczy lider. Tutaj sprawa również nie jest skomplikowana - pokonaj lidera, aby przejąć dzielnicę. Jeżeli jest on w obstawie swoich pomocników skup swoje ataki głównie na nim, gdyż zabicie lidera wystarczy do zakończenia zadania. Wspomagaj się przy tym dostępnymi narzędziami oraz uważaj na kontrataki, które mogą wyrządzić Ci najwięcej szkody. Jeżeli lider został zabity wcześniej wojna gangów sprowadza się do krótkiej bijatyki z paroma przeciwnikami.