Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry

Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bitwa w polu | Taktyka pola bitwy | Twierdza w Might & Magic Heroes VI poradnik Might & Magic: Heroes VI

Bitwa w polu

Ogólna taktyka wojsk Twierdzy jest dość prosta - należy dopuścić przeciwnika na odległość ciosu, a następnie przeprowadzić morderczy atak - najlepiej wszystkimi istotami na raz. W ten sposób armia wroga załamie się pod naporem naszych sił, ostatecznie oddając nam pole. Dość ważne jest to, aby eliminować wrogów jednego po drugim - im mniejszą ilością oddziałów będziemy musieli się zajmować, tym lepiej.

Największą inicjatywę w naszej armii posiadają panternicy - są oni na tyle szybcy, że powinni wyprzedzić również większość formacji przeciwnika. Nie zawsze jednak opłaca się nimi szarżować - duży zasięg ruchu co prawda pozwoli im szybko dobiec do kapłanek i strzelców przeciwnika, eliminując ich z gry, jednak gra nie zawsze warta jest świeczki. Tak wysforowany oddział po prostu łatwo osaczyć i wybić - przeciwnik niemal na pewno wykorzysta tę okazję, by uśmiercić naszą dziką "kawalerię". Jeżeli liczymy się z naszymi stratami, nie powinniśmy grać zbyt agresywnie, a raczej poczekać na ruch przeciwnika i wtedy go skontrować.

Nasi szamani mogą mierzyć się nawet z bardzo potężnymi przeciwnikami. - Bitwa w polu | Taktyka pola bitwy | Twierdza w Might & Magic Heroes VI - Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry
Nasi szamani mogą mierzyć się nawet z bardzo potężnymi przeciwnikami.

Kiedy wróg zbliży się już na odległość wystarczającą, aby dosięgły go wszystkie nasze siły, przyjdzie pora na atak. Najlepiej wykorzystać do tego wspomnianych wcześniej panterników - potrafią oni zadawać obrażenia wielu przeciwnikom, powstrzymując kontratak. Następnie warto wysłać do boju miażdżycieli - ich potężny atak oraz możliwość dwukrotnego zadawania ciosów to atuty, które trudno zlekceważyć. Oba te oddziały powinniśmy jak najczęściej leczyć (optymalnie przy użyciu regeneracji) - są bowiem kręgosłupem naszej armii.

Kiedy dwie pierwsze formacje będą już walczyć z przeciwnikiem, przyjdzie pora na rzucenie do boju pozostałych. Zmornicy potrafią zadawać dość duże obrażenia od magii, dysponują też znaczną odpornością i żywotnością - dlatego też warto wysyłać ich przeciwko najsilniejszym wrogom, o ile ci nie są odporni na czary. Oddziały strzelające, czyli centaury i gobliny powinny ostrzeliwać najsłabszych przeciwników - ich szybka eliminacja pozwoli nam zająć się poważniejszymi problemami. Gobliny można zresztą wykorzystać wcześniej - potrafią one zastawiać wnyki, dzięki którym możemy zablokować najsilniejsze jednostki wroga, tym samym zmniejszając potencjał militarny całej jego armii.

Odpowiednie rozstawienie jednostek to podstawa. - Bitwa w polu | Taktyka pola bitwy | Twierdza w Might & Magic Heroes VI - Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry
Odpowiednie rozstawienie jednostek to podstawa.

Jeśli chodzi o furie, to ich zadaniem powinno być po prostu dręczenie przeciwnika - powstrzymują one kontratak, dzięki czemu wprost idealnie nadają się do tego celu. Cyklopy natomiast mogą zadawać decydujące ciosy - najlepiej przy ich pomocy eliminować całe oddziały wroga. Umiejętność niewrażliwość na ból sprawia, że wielkoludy są również bardzo silne w obronie - nie tracą bowiem swojej liczebności gdy otrzymają obrażenia, przez co warto zwiększyć ilość ich kontrataków. Jeśli mieliśmy możliwość ulepszyć cyklopy do ich krawookokiej wersji, jednostki te staną się dla nas praktycznie doskonałą artylerią, zachowującą jednak wszystkie zalety wersji podstawowej.