Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry

Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawy | Taktyka pola bitwy | Twierdza w Might & Magic Heroes VI poradnik Might & Magic: Heroes VI

Podstawy

Barbarzyńcy to frakcja, która z bezlitosnej walki uczyniła swój znak rozpoznawczy. Stworzeni po to, by pokonać demony, dysponują wieloma przydatnymi umiejętnościami, których można użyć nie tylko w starciu z piekielnymi zastępami. Najważniejszy jest tu oczywiście szał krwi, zwiększający inicjatywę wszystkich dzikusów, a na wyższych poziomach również siłę ich ataku oraz ilość kontrataków. Rozwścieczone bestie z Twierdzy nie mają sobie równych na żadnym z bitewnych pól - są zbyt szybkie i zdecydowanie za silne, by ktokolwiek mógł się z nimi mierzyć. Dlatego też orkowie i ich pobratymcy powinni jak najszybciej dążyć do starcia z przeciwnikiem - to właśnie przelew krwi napełnia pasek zdolności rasowej.

Oczywiście podczas starcia z przeciwnikiem należy zachować jak najdalej idącą ostrożność - oddziały barbarzyńców są co prawda bardzo silne, ale niezbyt odporne na ciosy, przez co łatwo je uśmiercić. Dlatego też najskuteczniejszą taktyką jest zmasowany atak całą armią na jedną, najlepiej najbliższą formację wroga. W ten sposób, przeciwnik dysponujący (na ogół) tylko jednym kontratakiem zada nam minimalne obrażenia, a my z łatwością osiągniemy zadowalający poziom szału krwi. Dzięki niemu starcie z wrogiem stanie się dużo łatwiejsze - nasze stworzenia zadadzą oponentowi wiele obrażeń, zanim ten zdąży zareagować. Należy w tym miejscy zaznaczyć, że szał krwi działa tylko przez jedną turę, przez co na ogół najlepiej naładować go w jednej fazie bitwy, a wykorzystać w następnej (jeśli postąpimy inaczej, zmarnujemy potencjał tej umiejętności).

Miażdżyciele to jedna z podstawowych, ale i najsilniejszych jednostek barbarzyńców. - Podstawy | Taktyka pola bitwy | Twierdza w Might & Magic Heroes VI - Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry
Miażdżyciele to jedna z podstawowych, ale i najsilniejszych jednostek barbarzyńców.

Jak już zostało wspomniane, barbarzyńcy posiadają stosunkowo niewielką ilość punktów życia, przez co należy o nich dbać. Jest to dość trudne, zważywszy na to, że nie dysponują oni oddziałami leczącymi - tę rolę najlepiej więc zostawić bohaterowi. Czary lecznicze ze szkoły magii światła i ziemi potrafią być bardzo pomocne, ostatecznie przesądzając o wyniku starcia lub całego scenariusza. Jeżeli chcemy zachować nasze oddziały przy życiu, nasz heros powinien skupiać się przede wszystkim na ich wskrzeszaniu - resztę zadań wykona sama armia.

Podczas walki z przeciwnikiem powinniśmy jak najszybciej wyeliminować jego oddziały leczące - to one stanowią atut, którego my nie posiadamy, a z którego wróg będzie bardzo często korzystał. Jeżeli nie pozwolimy wrogim formacjom na wskrzeszanie się, pozostaną one praktycznie bezbronne - nasze wojsko rozszarpie je na strzępy, ponieważ posiada znacznie lepsze statystyki. Pokonanie kapłanów jest więc dla barbarzyńców absolutnie kluczowe.