Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry

Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawy w Might & Magic Heroes VI | Surowce poradnik Might & Magic: Heroes VI

Podstawy

W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, w Heroes VI mamy do czynienia tylko z czterema surowcami - złotem, drewnem, kamieniami (rudą) oraz kryształami. Każdy z tych zasobów zdobywamy w czasie eksploracji mapy - często leżą bezpańsko, tylko czekając, aż ktoś je zbierze. Szczególnie warto zaglądać do tlących się jeszcze ognisk - zwykle można przy nich znaleźć trochę złota i losowego surowca.

Zasoby zwykle są strzeżone przez grupy przeciwników. - Podstawy w Might & Magic Heroes VI | Surowce - Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry
Zasoby zwykle są strzeżone przez grupy przeciwników.

Drugim sposobem pozyskania drogocennych budulców są kopalnie oraz tartaki - te zdobywamy, likwidując strażników i zajmując same budowle. Każdy z surowców jest równie ważny, aczkolwiek nietrudno zauważyć, że na najwcześniejszym etapie gry kryształy będą nieco mniej przydatne, niż reszta zasobów (wykorzystuje się je przede wszystkim do wznoszenia zaawansowanych budowli w mieście, są również niezbędne do rekrutacji istot siódmego poziomu).

Jest taka stara krasnoludzka piosenka: złoto złoto złoto! - chwytliwe, prawda? - Podstawy w Might & Magic Heroes VI | Surowce - Might & Magic: Heroes VI - poradnik do gry
Jest taka stara krasnoludzka piosenka: "złoto złoto złoto!" - chwytliwe, prawda?

Złoto zdobywamy nie tylko poprzez kopalnie i bezpośrednie zbieranie samorodków z mapy przygody - możemy je również pozyskać dzięki skrzyniom ze skarbami. Za każdym razem, gdy tego typu szkatułka trafi w nasze ręce, będziemy musieli zdecydować - zadowolimy się kilkoma tysiącami monet, czy też zainwestujemy w rozwój bohatera? Ze swojego doświadczenia mogę zaświadczyć, że ten drugi wybór jest niemal zawsze bardziej opłacalny - wysokopoziomowy heros jest cenniejszy, niż dowolna ilość bogactw.