Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2009, 11:40

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 3 miliony PlayStation 3 w Japonii, Survival Pack do Left 4 Dead już jutro, Heavy Rain na E3, DEFCON także na NDS-a i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 3 miliony PlayStation 3 w Japonii, Survival Pack do Left 4 Dead już jutro, Heavy Rain na E3, DEFCON także na NDS-a i inne. Zapraszamy do lektury.

Battlestations: Midway

Firma Eidos poinformowała o wykorzystaniu w promocji gry taktycznej Battlestations: Midway wizerunku Miss Polly Rae, brytyjskiej mistrzyni burleski. Artystka trafi na okładkę europejskiej wersji dzieła Brytyjczyków, a także wystąpi na plakatach oraz grafikach ozdabiających menusy i inne elementy gry. Produkcja zostanie wydana w wersjach na PC i Xboksa 360 15 maja.

UFC 2009

Z informacji udostępnionych przez koncern THQ wynika, że w najbliższy czwartek, 23 kwietnia, dojdzie do premiery dema gry walki Ultimate Fighting Championship 2009. Demonstracja zostanie opublikowana zarówno w ramach serwisu Xbox Live, jak i PlayStation Network.

PlayStation 3

Z najnowszego raportu japońskiej organizacji Media Create wynika, że PlayStation 3 znalazło w Japonii już trzy miliony nabywców. W bieżącym roku konsolę zakupiło już 385 tysięcy osób, niemal tyle samo, co przeżywające kryzys Nintendo Wii (418 tysięcy egzemplarzy). Daleko za czołówką plasuje się Xbox 360, który przekonał do siebie 162 tysięcy graczy (993 tysiące w całej swojej historii).

Left 4 Dead

Firma Valve potwierdziła, że zapowiedziane na początku marca, darmowe DLC Survival Pack do strzelaniny Left 4 Dead zostanie wydane już jutro. Dodatek trafi jednocześnie na konsolę Xbox 360 i komputery klasy PC.

Killzone 2

Amerykański oddział koncernu Sony Computer Entertainment opublikował listę zmian, jakie zostaną wprowadzone do strzelaniny Killzone 2 wraz z publikacją najnowszej łatki do gry. Patch będzie można pobrać począwszy od 22 kwietnia, a więc od środy.

Ghostbusters: The Video Game

Amazon ujawnił zawartość specjalnej edycji gry Ghostbusters: The Video Game. W skład kosztującej 130 dolarów Slimer Edition wchodzą cztery figurki, podobizna Slimera, mały Ecto-1, którego przyczepimy do kluczy, skiny na konsolę oraz wyjątkowe opakowanie.

Heavy Rain

Na zbliżających się targach E3 (2-4 czerwca) zaprezentowanych zostanie wiele ciekawych produkcji. Znajdzie się wśród nich sześć nowych, gorących, ekskluzywnych produkcji przeznaczonych wyłącznie na platformy Sony, poinformował oficjalny blog PlayStation. Są wśród nich: Heavy Rain, White Knight Chronicles, MotorStorm: Arctic Edge, Jak & Daxter: The Lost Frontier, SOCOM Fireteam Bravo 3 oraz Uncharted 2: Among Thieves. Istnieje szansa, że gry pokazane zostaną w grywalnej formie.

DEFCON

Strategiczna gra DEFCON autorstwa Introversion Software w trzecim kwartale bieżącego roku wydana zostanie wersji na konsolę Nintendo DS. Produkcja znana dotąd wyłącznie właścicielom pecetów otrzyma sterowanie przystosowane do ekranu dotykowego konsoli, a także nową mechanikę rozgrywki.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Speedway Liga

The Whispered World

Wallace & Gromit's Grand Adventures

The BIGS 2

Bayonetta

Wolfenstein

Tekken 6

Killzone 2

Rock Band: Unplugged

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Final Fantasy Versus XIII

Final Fantasy Agito XIII

R.U.S.E. - Cisza Radiowa

Przegląd tygodnia - X360 kontra PS3!

gry