Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2009, 13:45

Trzeci dodatek do Neverwinter Nights 2 już za kilka dni

Firma Atari ujawniła dokładną datę światowej premiery trzeciego dodatku do cRPG Neverwinter Nights 2. Rozszerzenie noszące nazwę Mysteries of Westgate trafi do sprzedaży za pośrednictwem serwisów cyfrowej dystrybucji 29 kwietnia. Dzień później zawita do naszego kraju – i to od razu w wersji pudełkowej.

Firma Atari ujawniła dokładną datę światowej premiery trzeciego dodatku do cRPG Neverwinter Nights 2. Rozszerzenie noszące nazwę Mysteries of Westgate trafi do sprzedaży za pośrednictwem serwisów cyfrowej dystrybucji 29 kwietnia. Dzień później zawita do naszego kraju – i to od razu w wersji pudełkowej.

Trzeci dodatek do Neverwinter Nights 2 już za kilka dni - ilustracja #1

Mieszkańcy krajów kontynentalnej Europy, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych będą mogli nabyć dzieło studia Ossian za pośrednictwem serwisów www.atari-store.eu oraz www.atari.com/us. Cena Mysteries of Westgate ustalona została na poziomie 9,99 – w zależności od kraju kwota ta obowiązywać będzie w euro, funtach oraz dolarach. Nie jest to raczej pozytywny objaw, lecz musimy się z nim pogodzić, bowiem zasada 1$=1€ obowiązuje już od dłuższego czasu.

Nieco inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku naszego kraju. Otóż, oficjalny dystrybutor produkcji – firma CD Projekt – wyda rozszerzenie w dwóch formach. W przypadku pierwszej będziemy mieć do czynienia z samodzielnym produktem, który będzie można nabyć w sklepach z grami za równowartość 59,90 złotych. W sprzedaży znajdzie się wówczas także drugi z dodatków, wydany w krajach Zachodu w listopadzie 2008 roku, Storm of Zehir (79,90 złotych). Dystrybutor planuje również wprowadzenie do sklepów obu rozszerzeń w jednym, o wiele tańszym pakiecie (99,90 złotych). Mieszkańcy pozostałych krajów globu chcący zagrać w produkcję Ossian Studios będą zmuszeni skorzystać z serwisów dystrybucji cyfrowej firmy Atari. Oczywiście nikt nie zabroni Polakom skorzystania z takiej drogi nabycia gry.

Wokół rozszerzenia Mysteries of Westgate narosło wiele kontrowersji. Prace nad nim zakończono bowiem jeszcze pod koniec 2007 roku, lecz w związku z trudnościami wydawniczymi oraz wyposażeniem gry w niezadowalające zabezpieczenia antypirackie jego publikacja ulegała ciągłym opóźnieniom. Koniec końców, zamieszanie zostało zażegnane, co potwierdziła informacja o osiągnięciu przez dodatek fazy złota. Plotkowano, że jego premiera może nastąpić jeszcze na początku marca, lecz spekulacje nie sprawdziły się. W produkcję zaopatrzymy się więc dopiero za nieco ponad tydzień.

W Mysteries of Westgate uzyskamy możliwość zwiedzenia i poznania tajemnic mrocznego miasta Westgate. W trakcie rozgrywki natrafimy na pokaźny skarb, zgłębimy historię tajnej organizacji, a także weźmiemy udział w szeroko zakrojonym spisku, którego zakończenie zaskoczy wielu z Was. Rozszerzenie zapewni nam piętnaście godzin wyczerpującej i satysfakcjonującej zabawy w świecie Neverwinter Nights 2.