Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2009, 19:02

autor: Jiker

Sony zapowiedziało Assassin's Creed, Motorstorm, LittleBigPlanet i Rock Band w wersjach na PSP

PSP, od dłuższego czasu cierpiące na niewielką liczbę wyjątkowych hitów, otrzyma w niedługim czasie kilka naprawdę potężnych tytułów. Z informacji ujawnionych w trakcie dorocznej imprezy Destination PlayStation wynika, że chodzi tu o przedstawicieli marek Rock Band, LittleBigPlanet, Assassin’s Creed oraz MotorStorm. Ta ostatnia zawita również na PlayStation 2. Ziściły się zatem styczniowe zapowiedzi Sony.

PSP, od dłuższego czasu cierpiące na niewielką liczbę wyjątkowych hitów, otrzyma w niedługim czasie kilka naprawdę potężnych tytułów. Z informacji ujawnionych w trakcie dorocznej imprezy Destination PlayStation wynika, że chodzi tu o przedstawicieli marek Rock Band, LittleBigPlanet, Assassin’s Creed oraz MotorStorm. Ta ostatnia zawita również na PlayStation 2. Ziściły się zatem styczniowe zapowiedzi Sony.

Zacznijmy od muzycznego giganta ze stajni Electronic Arts. Rock Band Unplugged, bo taki tytuł ma nosić wersja przeznaczona na PSP, będzie oczywiście pierwszą odsłoną serii powstałą wyłącznie z myślą o konsoli przenośnej. W przypadku Guitar Hero takowa sytuacja nastąpiła już w zeszłym roku (Guitar Hero: On Tour na Nintendo DS), więc nic dziwnego, że propozycja Sony Computer Entertainment spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony Harmonix oraz EA. Produkcja ma trafić do sprzedaży wraz z dedykowanej jej internetowym sklepem, do którego dostęp posiadacze PSP uzyskają dzięki wbudowanemu w konsolę Wi-Fi.

Rozgrywka ma podobno polegać na przełączaniu się pomiędzy instrumentami (posłużą do tego oba triggery), na których zagramy, wykorzystując krzyżak oraz przyciski oznaczone trójkątem i kółkiem. Wszystko wskazuje zatem na to, że w Unplugged nie uświadczymy dodatkowych instrumentów, co byłoby dosyć trudne do wdrożenia, choć w we wspomnianym wyżej On Tour poradzono sobie z tym problemem. Najwidoczniej zastąpi je system kontroli znany wszystkim fanom Frequency i Amplitude, dwóch kultowych produkcji muzyczno-rytmicznych wydanych na PlayStation 2, które rozpoczęły triumfalny pochód tego typu gier (stworzyło je oczywiście Harmonix, zajmujące się obecnie Rock Bandem). Nie wiadomo, kiedy doczekamy się premiery Rock Band Unplugged.

Zdecydowanie gorętszym tematem od Rock Band Unplugged wydaje się być kwestia przygód przenośnych Sackboy’ów. Potwierdzenie dotychczasowych plotek, sugerujących taki rozwój wypadków jest dosyć sporym zaskoczeniem. LittleBigPlanet w wersji na PSP powstaje przy aktywnym współudziale studia Media Molecule, które wyprodukowało „dorosłą” wersję przeznaczoną dla posiadaczy PlayStation 3. Różnice pomiędzy obiema edycjami będą zatem nieznaczne. Ma w tym pomóc m.in. zastosowanie identycznego systemu rozgrywki. Zabawa polegać będzie na tworzeniu nowej zawartości w postaci lokacji, dzieleniu się nią przez sieć oraz testowaniu, które będzie następować w momencie pobrania odpowiednich plików. Twórcy przygotują dla właścicieli PSP wiele ekskluzywnych materiałów. Premiera gry odbędzie się jeszcze tej jesieni.

W tym samym czasie do sklepów powinny powędrować przenośne wersje Assassin’s Creed oraz MotorStorm. Pierwszą przygotuje oczywiście Ubisoft, a premierę uświetni dodatkowo specjalny zestaw PSP, w skład którego wejdzie gra i konsola w kolorze Piano Black. Z kolei MotorStorm: Artcic Edge opracowuje studio Bigbig, które stworzyło do tej pory całkiem niezłe Pursuit Force. Gra przeniesie nas w mroźne obszary Alaski, gdzie będziemy mogli nie tylko podziwiać piękne widoki, ale również rozbijać się w kilku typach pojazdów. Produkcja powstaje również w wersji na konsolę PlayStation 2.

To jednak nie wszystko, co SCE przygotowało na ten rok w temacie PSP. Do sprzedaży trafią również nowe odsłony cyklu Petz, a na nowe quizy mogą liczyć fani Buzza! (Buzz! Brain of the UK). W sprzedaży znajdzie się ponadto długo oczekiwane Resistance: Retribution oraz zbierające wysokie noty Dissidia: Final Fantasy.

Czy zapowiedziane tytuły pomogą wyciągnąć PSP z niebytu, w który konsola wpada od dłuższego czasu? Będzie to niezwykle trudne zadanie, bo choć, paradoksalnie, jej sprzedaż jest ciągle wysoka, na rynek trafia coraz mniejsza liczba nowych gier. Powoduje to, że gracze kupują ich mniej, narzekając nieustannie na ich kiepską jakość. Premiery wielkich hitów mogą zmienić ten stan rzeczy.