Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Pursuit Force (PSP)

Pursuit Force PSP

Dynamiczna gra akcji, w której bierzemy udział w tytułowych pościgach. Do wyboru kilkadziesiąt różnorodnych pojazdów, na uwagę zasługuje również bogaty arsenał broni. Oprawa wizualna gry stoi na bardzo wysokim poziomie.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Pursuit Force (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

18listopada2005

18listopada2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pursuit Force to jedna z pierwszych gier akcji wydanych na przenośną konsolkę firmy Sony. Warto dodać, iż jest to debiutancki projekt studia developerskiego Bigbig, zatrudniającego byłych pracowników Codemasters odpowiedzialnych za takie pozycje jak TOCA Race Driver czy Colin McRae Rally.

Kluczowy punkt programu stanowią oczywiście tytułowe pościgi. Gracz wciela się w postać młodego policjanta, oddelegowanego do zaprowadzenia porządku na ulicach jednego z fikcyjnych amerykańskich stanów. Przygotowana przez producentów gry kampania singleplayer składa się z około trzydziestu niezbyt rozbudowanych etapów. W zależności od rozgrywanej aktualnie misji gracz może zasiąść za sterami typowego policyjnego radiowozu, sportowego bolidu, czy też wyjątkowo zwinnego ścigacza. W niektórych sytuacjach istnieje ponadto możliwość obserwowania akcji z powietrza i atakowania bandytów przy użyciu zamontowanego na śmigłowcu działka maszynowego.

Wspomniane już pościgi przeważnie przebiegają w dość dynamiczny sposób. Sterowane przez członków różnorakich gangów pojazdy można próbować taranować, bądź też skorzystać z jednej z kilkudziesięciu możliwych broni (pistolety, karabiny maszynowe, shotguny itp.). Na tym możliwości Pursuit Force się jednak nie kończą. Inna taktyka zakłada zbliżenie się do wozu bandytów w celu wskoczenia na jego maskę. W tym momencie uaktywnia się dość rozbudowana minigra. Cel zabawy jest raczej oczywisty – należy przedostać się do wnętrza pojazdu likwidując przy tym siedzących w środku bandziorów. Gracz musi oczywiście uważać na wymierzane w jego stronę ataki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby prowadzić dalszy ostrzał. Istotną rolę odgrywa w tym przypadku wskaźnik wytrzymałości. Po jego wyczerpaniu sterowany policjant spada z pędzącego bolidu.

Przejęcie kontroli nad autem członków gangu nie kończy pościgu, gdyż w akcjach tych uczestniczy zazwyczaj większa liczba pojazdów. W grze pojawia się ponad 50 różnorodnych maszyn – sedany, SUV-y, motocykle, a nawet ogromne ciężarówki. Istotną rolę w trakcie właściwej zabawy odgrywa również wykonywanie czynności zgodnie z obowiązującym prawem. Tyczy się to przede wszystkim unikania jakichkolwiek kolizji z pojazdami cywilnymi. W nagrodę można liczyć na możliwość załączania przydatnego przy niektórych skokach spowolnienia czasu. Oprawa wizualna Pursuit Force prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Na uwagę zasługują przede wszystkim szczegółowe modele maszyn biorących udział w pościgu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pursuit Force

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pursuit Force

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Pursuit Force - recenzja gry
Pursuit Force - recenzja gry

Recenzja 23 listopada 2005, 10:35

W większości misji do osiągnięcia jest więcej niż jeden cel. Zadanie zaczynacie najczęściej za kółkiem lub sterem pojazdu, w oczekiwaniu na wroga lub już w trakcie pościgu. Typowa akcja wygląda mniej więcej tak: namierzacie wrogie samochody (oznaczone pomarańczowymi znaczkami „V”), zbliżacie się do nich, bierzecie na celownik i naciskacie spust lub... przeskakujecie efektownie na ich maski. Uczepieni kurczowo karoserii wyjmujecie gnata i bach! bach! bach! Po chwili z wnętrza wysypują się zwłoki gangsterów, a wy przejmujecie kierownicę. Na przepływającej obok rzece pojawiają się podejrzane motorówki. Zbliżacie się do pobocza, wykonujecie potężnego susa i już wisicie na owiewce łódki. Szybkie przeładowanie broni i bach! bach! bach! Po chwili z wnętrza wysypują się ciała gangsterów. Dopływacie do portu, wyskakujecie na ląd, a przed wami czai się ukryta za skrzynkami grupa bandziorów. Naciskacie spust zdobycznego automatu i tratatata! Po chwili zza paczek wysypują się ciała gangsterów. Ufff! Udało się! Wszystko trwało 3 minuty.