Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Fast & Furious: Crossroads (PC)
OkładkaFast & Furious: Crossroads (PC)

Fast & Furious: Crossroads

Oparta na licencji filmowych Szybkich i Wściekłych samochodowa gra akcji, opracowana przez zespół Slightly Mad Studios. W Fast & Furious: Crossroads występują zarówno bohaterowie znani z wielkiego ekranu, jak i zupełnie nowe postacie.

Akcji | samochodowe | filmy

Fast & Furious: Crossroads Premiera

7sie2020

PC PS4 XONE

Gry podobne do Fast & Furious: Crossroads

Grand Theft Auto III

Need for Speed: Payback

Wheelman

Fast & Furious: Crossroads to oparta na licencji filmowych Szybkich i Wściekłych, samochodowa gra akcji, za której opracowaniem stoi wyspecjalizowany w gatunku gier wyścigowych zespół Slightly Mad Studios. Wydaniem tej produkcji zajęła się natomiast firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

Fast & Furious: Crossroads opowiada nową historię osadzoną w uniwersum wykreowanym na potrzeby filmowej serii Szybcy i Wściekli. W grze pojawiają się bohaterowie znani z wielkiego ekranu, czyli Dominic Toretto (w tej roli Vin Diesel), Leticia Ortiz (w którą wciela się Michelle Rodriguez) oraz Roman Pearce (czyli aktor Tyrese Gibson). Ponadto w obsadzie znajdziemy zupełnie nowe postacie, w które wcielają się Sonequa Martin-Green i Asia Kate Dillon. W obliczu nowego zagrożenia wymienieni bohaterowie muszą wspólnie zagłębić się w świat międzynarodowego szpiegostwa.

Mechanika

Rozgrywka w Fast & Furious: Crossroads naśladuje kinową serię. W trakcie zabawy zasiadamy więc za kółkiem rozmaitych aut i bierzemy udział w widowiskowych akcjach – napady, pościgi i walka o życie są tutaj na porządku dziennym. Fabuła rzuca nas przy tym w zróżnicowane miejsca – od tętniących życiem ulic, po bardziej egzotyczne lokacje.

Lista dostępnych samochodów jest zróżnicowana. Letty i Dom preferują klasykę; podczas gdy w garażu tej pierwszej znajdziemy Chevroleta Corvette C2 Sting Ray, Datsuna 240Z i Porsche 911 Carrera RSR, bohater odgrywany przez Vina Diesla robi użytek z dobrodziejstw niesionych przez Dodge’a Chargera R/T, Chevroleta 150 i Plymoutha GTX. Rome jest natomiast miłośnikiem współczesnych supersamochodów, toteż zasiada za kierownicą Astona Martina DB11 i Forda GT z 2017 roku.

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza Fast & Furious: Crossroads oferuje rozbudowany tryb multiplayer.

Kwestie techniczne

Pod względem jakości oprawy graficznej Fast & Furious: Crossroads odstaje od tuzów gatunku. Produkcja przywodzi na myśl tytuły z siódmej generacji konsol – pomimo że modele samochodów są dopracowane, postacie „nie grzeszą” detalami, podobnie jak elementy otoczenia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-9  

Ocena użytkowników: 1,9 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Fast & Furious: Crossroads cena w dniu premiery: 249,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Fast & Furious: Crossroads

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fast & Furious: Crossroads Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3450 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-8700K 3.7 GHz / AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2080 / 16 GB Radeon VII lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE