Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2020, 17:05

autor: qjin

Fast & Furious Crossroads - Codemasters ujawnia datę premiery i gameplay

Firma Codemasters ujawniła datę premiery Fast & Furious Crossroads, nowej gry opartej na popularnej licencji filmowych Szybkich i wściekłych. Ponadto opublikowano pierwszy gameplay, dzięki któremu możemy zobaczyć w akcji nadchodzącą produkcję zespołu Slightly Mad Studios.

Fast & Furious Crossroads - Codemasters ujawnia datę premiery i gameplay - ilustracja #1
W Fast & Furious Crossroads pojawią się postacie z filmów.

Zapowiedziana podczas gali The Game Awards 2019 gra Fast & Furious Crossroads, będąca adaptacją filmów z popularnego cyklu Szybcy i wściekli z Vinem Dieslem na czele, miała pierwotnie ukazać się na rynku w maju 2020 roku wraz z premierą Szybkich i wściekłych 9, ale ostatecznie tak się nie stało. Jak poinformował wydawca, firma Bandai Namco, nowa data wydania produkcji należącego do Codemasters studia Slightly Mad (twórcy serii Project CARS) została ustalona na 7 sierpnia 2020 roku.

Mowa zatem tylko o ponad dwumiesięcznym opóźnieniu, przez co gra nie zostanie wydana w podobnym okresie co filmowi Szybcy i wściekli 9, którzy zadebiutują – z powodu pandemii koronawirusa – dopiero w kwietniu 2021 roku. Na osłodę firma Codemasters udostępniła pierwszy zapis rozgrywki, trwający ponad dwie minuty, który możecie obejrzeć poniżej:

Na opublikowanym materiale wideo na pewno nie brakuje akcji i wybuchów, z których słynie seria Szybkich i wściekłych. W filmiku zaprezentowano kilka różnych scen, w których bohaterowie muszą zniszczyć opancerzone pojazdy wrogów za pomocą działek lub wyrzutni rakiet wbudowanych w ich samochody. Dzięki nagraniu można przyjrzeć się również grafice Fast & Furious Crossroads, która prezentuje się wyjątkowo skromnie. Sprawia wrażenie gry z poprzedniej generacji.

Fast & Furious Crossroads - Codemasters ujawnia datę premiery i gameplay - ilustracja #2
Gra od strony wizualnej wypada bardzo biednie.

Fast & Furious Crossroads pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One i zaoferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i wieloosobowy. W grze wyglądu i głosu postaciom użyczyły gwiazdy filmowych Szybkich i wściekłych, takie jak Vin Diesel, Tyrese Gibson czy Michelle Rodriguez.