Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 marca 2020, 19:47

autor: "Vergil"

Premiery filmów Szybcy i wściekli 9 i Ciche miejsce 2 opóźnione

No Time To Die nie jest jedynym filmem, którego premiera została opóźniona z uwagi na sytuację panującą na świecie. Ten sam los spotkał również dziewiątą część serii Szybcy i wściekli, a także drugą odsłonę cyklu Ciche miejsce.

W SKRÓCIE:
  1. z uwagi na sytuację panującą na świecie, opóźniono premiery filmów Szybcy i wściekli 9 oraz Ciche miejsce 2;
  2. ten pierwszy zadebiutuje w kwietniu 2021 roku, natomiast drugi – jeszcze w tym roku, choć obecnie nie wiadomo, kiedy dokładnie.

W zeszłym tygodniu donosiliśmy Wam o tym, że premiera najnowszej części przygód Jamesa Bonda, czyli filmu Nie czas umierać, została przesunięta na 25 listopada. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, że kolejnymi filmami, których debiuty opóźniono, są Ciche miejsce 2 oraz dziewiąta część serii Szybcy i wściekli. Produkcje, których światowe premiery były zaplanowane na odpowiednio 18 marca i 22 maja, również zaliczyły „obsuwy”. Jak duże?

Premiery filmów Szybcy i wściekli 9 i Ciche miejsce 2 opóźnione - ilustracja #1
Fani serii Szybcy i wściekli muszą uzbroić się w cierpliwość aż do przyszłego roku.

Stojąca za drugim z wymienionych filmów firma Universal Studios poinformowała, że jego światowa premiera odbędzie się w kwietniu 2021 roku; w Stanach Zjednoczonych ma zadebiutować 2 dnia tego miesiąca. Jak można wyczytać na łamach serwisu Variety, Vin Diesel wcielający się w rolę Dominica Toretto, czyli jednego z głównych bohaterów filmu, pisze w mediach społecznościowych, że twórcy mieli na względzie „bezpieczeństwo wszystkich osób”. Warto dodać, że obecnie nie wiadomo, jaki los spotka grę Fast & Furious: Crossroads, która miała towarzyszyć majowej premierze filmowych Szybkich i wściekłych 9.

Co zaś tyczy się daty premiery Cichego miejsca 2 – odpowiadająca za niego firma Paramount Pictures zdradziła jedynie tyle, że odbędzie się ona jeszcze w tym roku (via Variety). Poza tym reżyser tej produkcji – John Krasinski – napisał na swoim instagramowym profilu, że trzeba będzie poczekać do momentu, kiedy wszyscy będziemy mogli ją obejrzeć.

Premiery filmów Szybcy i wściekli 9 i Ciche miejsce 2 opóźnione - ilustracja #2
Obecnie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli obejrzeć film Ciche miejsce 2.

Jak nietrudno się domyślić, powodem, dla których obie firmy podjęły takie decyzje, jest ryzyko związane z nowym koronawirusem. Fanom tych serii nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość... i zadbać o swoje zdrowie.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Szybcy i wściekli
  2. Oficjalna strona internetowa Universal Pictures
  3. Oficjalna strona internetowa Paramount Pictures