Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2020, 17:57

autor: qjin

Jason Schreier: Sony może zaprezentować PS5 w przyszłym tygodniu

Jason Schreier poinformował na łamach serwisu Bloomberg, że koncern Sony może planować na przyszły tydzień specjalną konferencję poświęconą PS5, konsoli nowej generacji. Zaznaczono przy tym, że data wydarzenia może ulec zmianie.

Jason Schreier: Sony może zaprezentować PS5 w przyszłym tygodniu - ilustracja #1
Czyżbyśmy mieli na początku czerwca ujrzeć wygląd konsoli PS5?

Mimo że koncern Microsoft zaprezentował wygląd i specyfikację swojej nadchodzącej konsoli, Xbox Series X, to fani marki Sony wciąż czekają na prezentację PlayStation 5 (specyfikację poznaliśmy w marcu). Wygląda na to, że wkrótce to się zmieni. Według zaufanych źródeł, do których dotarł Jason Schreier, były redaktor portalu Kotaku i obecnie dziennikarz serwisu Bloomberg, dowiedzieliśmy się, że japońska firma może zaprezentować konsolę PS5 nawet w przyszłym tygodniu – 3 czerwca. Pokrywa się to z ujawnionymi wcześniej przez niego informacjami.

Dziennikarz zwykle jest dobrze poinformowany, jeśli chodzi o branżowe przecieki, ale to samo źródło sugeruje, że data prezentacji może się zmienić. W razie opóźnienia konferencja przedstawiająca wygląd konsoli PS5 miałaby odbyć się w najbliższych tygodniach lub miesiącach, ale nie padł żaden konkretniejszy termin. Co więcej, nie należy spodziewać się, że podczas prezentacji Sony ujawni wszystkie szczegóły związane ze swoją konsolą nowej generacji.

Jason Schreier: Sony może zaprezentować PS5 w przyszłym tygodniu - ilustracja #2
Konsola PS5 być może zostanie utrzymana w kolorystyce pada DualSense.

Najnowsze, wciąż nieoficjalne doniesienia mają sens w obliczu ostatnich zapowiedzi firmy Sony. Stosunkowo niedawno mieliśmy okazję przyjrzeć się bezprzewodowemu kontrolerowi DualSense oraz dowiedzieć się nieco o jego nowych funkcjach. Coraz więcej dobrego słyszy się również na temat nośnika SSD w PS5 i jego zawrotnej szybkości, którą wychwalają deweloperzy gier oraz Tim Sweeney, szef firmy Epic Games. W czerwcu Sony miałoby również zaprezentować gry powstające z myślą o konsoli nowej generacji, ale ten termin nie został oficjalnie potwierdzony (padła jedynie wzmianka, że zostaną przedstawione wkrótce).

Premiera PS5 – podobnie jak konkurencyjnego Xboksa Series X – ma odbyć się pod koniec 2020 roku. Pomimo pandemii koronawirusa firma Sony nie zamierza opóźniać wydania konsoli, chociaż można śmiało założyć, że pierwszy nakład będzie mocno ograniczony.