Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2020, 15:05

autor: Lazlo

Prezentacja PS5 spodziewana w pierwszej połowie czerwca

Jason Schreier z Bloomberg News sugeruje, że oficjalny pokaz PlayStation 5 odbędzie się na początku lub w okolicach połowy czerwca, co potwierdza wcześniejsze spekulacje w tej kwestii. Niestety żadna data nie została dotychczas oficjalnie potwierdzona przez przedstawicieli Sony.

Prezentacja PS5 spodziewana w pierwszej połowie czerwca - ilustracja #1
Ale, ale, ale… konsola będzie miała SSD!
W SKRÓCIE:
  • Jason Schreier z Bloomberg News sugeruje, że prezentacje PS5 odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.
  • Nowa konsola od Sony ma trafić na rynek pod koniec bieżącego roku.

Wciąż nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej prezentacji konsoli PlayStation 5. Wiele jednak wskazuje na to, że Sony zamierzać wyłożyć karty na stół już w przyszłym miesiącu. W ostatnim podcaście z serii Press Start Jason Schreier z Bloomberg News (wcześniej pracujący dla Kotaku) stwierdził, że pokaz PS5 planowany jest na początek lub okolice połowy czerwca. Dodał przy tym, że panująca pandemia może wpłynąć na zmianę tych planów, jednak na ten moment nie wygląda na to, by sugerowany termin mógł być zagrożony.

Czerwiec po raz pierwszy, po raz drugi…

To nie pierwszy raz, gdy mówi się o czerwcowej prezentacji konsoli. Wcześniej podobny scenariusz sugerował Jeffrey Grubb z GamesBeat, który stwierdził, że PlayStation 5 zostanie pokazane 4 czerwca, a pierwsze gry stworzone z myślą o tym urządzeniu - nawet wcześniej.

Sporo czasu minęło od poprzednich poważnych doniesień dotyczących PS5. Ostatnim istotnym wydarzeniem była prezentacja nowego kontrolera DualSense, wyposażonego między innymi w technologię haptyczną i będącego ewolucją pada DualShock 4.

Prezes Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - podkreślał na początku kwietnia, że PlayStation 5 ma trafić na półki sklepowe w okolicach świąt Bożego Narodzenia, zaś więcej szczegółów mamy poznać w nadchodzących miesiącach. Może zatem padnie właśnie na czerwiec? Pozostaje nam jedynie czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony Sony.