Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hack'and'slash - Gry PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą o tematyce hack'and'slash na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Przed premierą 19
PC
hack'and'slash
Czas
Akcji3
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG16
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO5
Lost Ark
Lost Ark

RPG jeszcze nie ogłoszona

Dystrybuowane w formule free-to-play sieciowe RPG akcji, stworzone głównie na rynek azjatycki przez południowokoreańskie studio Tripod. Akcja gry toczy się w krainie fantasy, która przed wiekami uniknęła inwazji sił zła dzięki tytułowej Arce. Po latach pokoju przywódca demonicznych legionów Kazeroth pragnie wykorzystać artefakt do przejęcia władzy nad światem, a zadaniem graczy jest odnaleźć Arkę i powstrzymać nieuchronną katastrofę. Rozgrywka ukazana została w perspektywie izometrycznej, przypominającej klasyczne hity z serii Diablo czy Torchlight. Do naszej dyspozycji oddano aż 18 klas postaci, reprezentujących oryginalne podejście do klasycznych archetypów gier RPG. Podczas zabawy czeka nas eksploracja (także morska), zbieranie zasobów i odnajdywanie skarbów, jak również walka z potężnymi bossami i innymi użytkownikami w trybie PvP. Lost Ark cechuje się wysokiej jakości oprawą graficzną, uzyskaną dzięki zaawansowanemu silnikowi Unreal Engine 3.

Darksiders III
Darksiders III

Akcji 27 listopada 2018

Trzecia odsłona popularnej serii przygodowych gier akcji. Darksiders III powstało w studiu Gunfire Games. W poprzednich częściach wcielaliśmy się w Jeźdźców Apokalipsy; tym razem kierujemy magiczką o imieniu Furia. Naszym zadaniem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. W tym celu musi pokonać Siedem Grzechów Głównych oraz ich sługusów. Protagonistka w boju posługuje się kolczastym biczem oraz magią, dzięki której może zdobywać dostęp do nowych broni, ruchów i zdolności. System walki, choć zręcznościowy, jest dość urozmaicony. Akcja produkcji rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym zagłębiamy się w kolejne, coraz bardziej niesamowite lokacje, a oprócz walki czekają na nas rozmaite zagadki środowiskowe.

Wolcen: Lords of Mayhem
Wolcen: Lords of Mayhem

RPG 2019 (wczesny dostęp od 24 marca 2016)

Opracowane przez debiutujące studio SolarFall Games RPG akcji w realiach dark fantasy, w którym szczególny nacisk położony został na ogromną swobodę rozgrywki oraz rozwoju bohatera. W grze wcielamy się w postać byłego oficera Republiki Ludzi, który zostaje skazany za wynalezienie nowych magicznych mocy. Uciekając przed niechybną śmiercią, bohater trafia w szeregi tajemniczego zakonu Templariuszy, gdzie musi odkryć prawdę o mrocznym sekrecie, który może doprowadzić do zagłady rodzaju ludzkiego. Rozgrywka bazuje na klasycznych elementach gatunku hack’n’slash, jednakże twórcy wprowadzili szereg autorskich rozwiązań, znacząco urozmaicających rozgrywkę. Jedną z nich jest niezwykle rozbudowany system rzemiosła, pozwalający na pełną dowolność tworzenia elementów ekwipunku i uzbrojenia. Nietypowy jest także system rozwoju postaci - bohaterowie gry nie uczą się z góry narzuconych umiejętności, lecz ich ciała ulegają mutacjom, ściśle uzależnionym od indywidualnego stylu rozgrywki.

Lineage Eternal: Twilight Resistance
Lineage Eternal: Twilight Resistance

RPG jeszcze nie ogłoszona

Trzecia odsłona przebojowego cyklu gier MMORPG, wykreowanego i rozwijanego przez firmę NCsoft. Zgodnie z zamysłem twórców, Lineage Eternal: Twilight Resistance stanowi powrót do korzeni serii, choć realizuje go w formie nowoczesnego hack’n’slasha. Akcja ponownie osadzona została w doskonale znanym fanom uniwersum fantasy. Osią przewodnią fabuły jest konflikt z siłami zła. Dwa stulecia po tym, jak armie dobra zostały pokonane, upadli bohaterowie zaczynają podnosić się z kolan. Wybucha nowa wojna, o której losach zadecydują gracze. Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, sednem zabawy jest stworzenie własnego awatara i pokierowanie jego rozwojem w rozległym świecie, pełnym misji i innych atrakcji. Lineage Eternal: Twilight Resistance wyróżnia się jednak rozbudowaną mechaniką walki, pozwalającą wziąć udział w spektakularnych bitwach.

Grim Dawn: Forgotten Gods
Grim Dawn: Forgotten Gods

RPG 2019

Forgotten Gods to drugi duży dodatek do Grim Dawn, czyli RPG-a akcji typu hack’n’slash autorstwa studia Crate Entertainment. Produkcja oferuje kampanię, pozwalająca zwiedzić nową pustynną krainę, pełną nieznanych wcześniej wrogów i przedmiotów. DLC wprowadza także dodatkowy tryb rozgrywki.

Warhammer: Chaosbane
Warhammer: Chaosbane

RPG 2019

Warhammer: Chaosbane to opracowane z myślą o pecetach RPG akcji. Rozgrywka podąża ścieżkami typowymi dla gatunku hack-n-slash. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie przemierzaniem świata, rozwijaniem postaci oraz walką z tłumami potworów za pomocą systemu bitewnego kładącego równie duży nacisk na statystyki, co na umiejętności gracza.

Exanima
Exanima

RPG jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 29 kwietnia 2015)

Osadzone w realiach fantasy RPG akcji z widokiem izometrycznym, zaliczane do kategorii tzw. dungeon crawlerów. Gra została przygotowana przez niezależne studio Bare Mettle Entertainment i w swych założeniach stanowi swoisty prolog do flagowej produkcji studia - Sui Generis. Zgodnie ze standardami gatunku, w grze Exanima trafiamy do będących częścią większego świata fantasy mrocznych lochów i zajmujemy się ich eksploracją oraz walką z napotkanymi przeciwnikami. Głównym wyróżnikiem gry jest zaś głęboki i zaawansowany model walki, w którym niezwykle istotną rolę odgrywa fizyka. Dodatkowo, kontrolowane przez nas postaci nie reagują na nasze polecenia w mgnieniu oka, poruszając się powoli i ociężale. Sukces w grze wymaga więc sporej cierpliwości oraz umiejętności planowania poszczególnych działań z odpowiednim wyprzedzeniem.

Torchlight Frontiers
Torchlight Frontiers

RPG 2019

Torchlight Frontiers to RPG akcji typu hack’n’slash. Główną atrakcją jest mocno zręcznościowy system walki. Większość misji wypełniamy kooperacyjnie w kilkuosobowych drużynach, ale świat gry jest stały i zamieszkiwany przez dużą grupę graczy niczym w produkcjach MMO.

Children of Morta
Children of Morta

RPG listopad 2018 (wczesny dostęp od 15 września 2016)

Utrzymane w stylu retro roguelike’owe RPG akcji typu hack-and-slash z elementami narracyjnej przygodówki, przygotowane przez niezależne studio Dead Mage. Tytułowa Morta to góra, której od pokoleń strzegą członkowie rodziny Bergsonów. Kiedy w wyniku działań tajemniczej siły znajdujące się wewnątrz góry źródło życia zostaje skażone, a okoliczne stworzenia zamieniły się w krwiożercze monstra, jako kolejni członkowie rodziny mamy za zadanie odnaleźć nasiona życia i powstrzymać szerzący się chaos. Zabawa w Children of Morta sprowadza się do przemierzania proceduralnie generowanych poziomów, zbierania przedmiotów oraz zręcznościowej walki z napotkanymi potworami. Całość uzupełnia typowy system rozwoju postaci i ekwipunku, wzbogacony przez alchemię oraz rzemiosło. Mimo dość oldskulowej formuły, gra odznacza się bogatą i wielowątkową warstwą fabularną, a podczas gry dość często musimy podejmować trudne wybory, kształtujące dalszy bieg historii.

Eitr
Eitr

RPG listopad 2018

Czerpiąca garściami z mitologii nordyckiej gra RPG akcji, będąca debiutancką produkcją brytyjskiego studia Eneme Entertainment. Fabuła Eitr obraca się wokół mitycznego drzewa Yggdrasil, które łączy w całość dziewięć światów. Kiedy zostaje ono zakażone trującą substancją, zaraza zaczyna się rozprzestrzeniać we wszystkich dziewięciu krainach. Podczas zabawy wcielamy się w postać rudowłosej wojowniczki, która otrzymała od psotnego boga Lokiego dostęp do potężnych mocy i za ich pomocą próbuje zatrzymać postępujący pochód ciemności. W trakcie gry większość czasu spędzamy eksplorując świat, gromadząc skarby, rozwijając umiejętności bohaterki oraz oczywiście walcząc z hordami potworów. W przeciwieństwie do większości gier hack-and-slash, system walki został tu znacznie bardziej rozbudowany, a do sukcesu wymagane jest wyprowadzanie ataków w odpowiednim momencie, wykonywanie bloków i uników, a także zajmowanie odpowiedniej pozycji i umiejętne korzystanie ze zdolności bohaterki.

Guardians of Ember
Guardians of Ember

RPG 2019 (wczesny dostęp od 13 grudnia 2016)

MMORPG z mechaniką hack-and-slash, stworzony przez studio Runewaker Entertainment, autorów Dragon's Prophet oraz Runes of Magic. Guardians of Ember zaprasza nas do fantastycznego świata pogrążonego w wojennym chaosie. Gracze dołączają do tytułowego zakonu, będącego ostatnią nadzieją krainy. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci, która może reprezentować jedną z kilku ras oraz dwie spośród sześciu specjalizacji, dzięki czemu możliwe są niestandardowe kombinacje klas. Swojego bohatera stopniowo ulepszamy korzystając z systemu rozwoju oraz zbierając lub tworząc nową broń i zbroje. Świat gry składa się z kilkudziesięciu zróżnicowanych lokacji oraz generowanych losowo lochów. Filar rozgrywki stanowi eksploracja i walka z napotkanymi przeciwnikami, w tym potężnymi bossami. Ponadto na wykonanie czekają setki misji fabularnych i pobocznych. Zadania te wykonujemy wspólnie z innymi graczami, a oprócz tego możemy wziąć udział w pojedynkach PvP. Interesującym dodatkiem jest możliwość posiadania własnej bazy wypadowej, którą możemy dowolnie dekorować.

Din's Legacy
Din's Legacy

RPG 2019 (wczesny dostęp od 17 września 2018)

Osadzona w mrocznym świecie fantasy gra typu action RPG, w której przemierzamy losowo generowane lokacje. Produkcja wyróżnia się nietypowym systemem rozwoju postaci. Tytuł został opracowany przez studio Soldak Entertainment.

Book of Demons
Book of Demons

RPG grudzień 2018 (wczesny dostęp od 28 czerwca 2016)

Osadzona w realiach fantasy gra akcji z elementami RPG oraz karcianki, opracowana przez niezależne polskie studio Thing Trunk. Return 2 Games: Book of Demons jest pierwszą produkcją z planowanego cyklu, stanowiącego hołd dla najlepszych gier ostatniej dekady XX wieku. Otoczka fabularna gry to kolejna wariacja na temat walki dobra ze złem i wybrańca ratującego świat przed zagładą, a całość stanowi dość wyraźny pastisz kultowego Diablo oraz wzorowanych na nim gier hack-and-slash. W grze wcielamy się w bohatera należącego do jednej z trzech klas o odmiennej specyfice, a głównym elementem zabawy jest walka z hordami demonów. W przerwie pomiędzy kolejnymi zadaniami możemy zaś udać się do miasta, porozmawiać z bohaterami niezależnymi i wymienić ekwipunek. Rozgrywkę uzupełnia możliwość zdobywania i kolekcjonowania kart, symbolizujących różne umiejętności naszej postaci. Na wyróżnienie zasługuje też ciekawy styl graficzny, dzięki któremu świat gry wygląda jak stworzony z wycinanek.

Champions of Titan
Champions of Titan

RPG jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 10 sierpnia 2018)

Darmowa gra MMORPG w konwencji futurystycznego hack'n'slasha, w której wcielamy się w bohaterów stawiających czoła agresywnym robotom. Tytuł oferuje możliwość zabawy w trybach PvP i PvE, a w trakcie zmagań możemy poprowadzić do boju jedną z kilkunastu predefiniowanych postaci.

Monster Hunter Online
Monster Hunter Online

RPG jeszcze nie ogłoszona

Zrealizowana w konwencji MMO, spin-offowa odsłona popularnej serii gier action-RPG, w której podstawowym zajęciem graczy jest polowanie na rozmaite potwory. Cykl zadebiutował w 2004 roku na konsoli PlayStation 2, a za jego powstanie od początku odpowiada japoński gigant Capcom, który tym razem połączył siły ze znaną z Call of Duty Online ekipą Tencent Games. W grze przenosimy się do ogromnego, otwartego świata i wcielamy w tytułowego łowcę potworów. Poza tradycyjnymi atakami, poszczególne postacie dysponują również potężnymi umiejętnościami specjalnymi. Rozgrywka ma jednak charakter typowo zręcznościowy, a na wynik starć bardziej od statystyk bohaterów, wpływają umiejętności manualne samych graczy. Szczególny nacisk położono na współpracę w drużynie i jest ona wręcz niezbędna do pokonania niektórych, potężniejszych gatunków potworów. O wysokiej jakości warstwę wizualną gry zadbał zaawansowany silnik CryEngine 3. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play wspartym mikropłatnościami.

Last Epoch
Last Epoch

RPG 2019

Gra RPG akcji, w której trafiamy do pożeranej przez mroczną siłę krainy Eterra. W trakcie zabawy w Last Epoch wcielamy się w śmiałka podróżującego w czasie, próbującego powstrzymać Pustkę, nim doprowadzi ona do całkowitej zagłady ludzkości.

Riverbond
Riverbond

RPG listopad 2018

Gra RPG typu hack-and-slash od niezależnego studia Cococucumber (twórcy Planet of the Eyes). W Riverbond wcielamy się w śmiałków przemierzających niebezpieczne krainy w poszukiwaniu przygód i łupów. Produkcja oferuje zręcznościową rozgrywkę inspirowaną takimi tytułami jak Bastion, Castle Crashers i The Legend of Zelda, którą obserwujemy w rzucie izometrycznym. Głównym celem jest eksploracja oraz walka. Wykorzystujemy w niej broń palną, białą, a także gadżety znajdowane na polu walki, np. wybuchające beczki. Poszczególne lokacje zbudowane są z wokseli, co umożliwia destrukcję niektórych elementów otoczenia, np. filarów. Projekt, choć oferuje tryb single player, nastawiony jest głównie na zabawę w ramach lokalnego co-opa, w którym maksymalnie czterech graczy razem przemierza poszczególne lokacje. Riverbond powstało dzięki popularnej technologii Unity, znanej m.in. z polskiej strzelanki logicznej SUPERHOT czy kosmicznej strategii Endless Space 2.

Kill la Kill the Game
Kill la Kill the Game

Akcji 2019

Trójwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w postacie znane z popularnego anime Kill la Kill. Tytuł został wydany przez firmę Arc System Works (autorów świetnie przyjętego Dragon Ball FighterZ).

AeternoBlade
AeternoBlade

Akcji grudzień 2018

Zręcznościowa gra akcji z elementami RPG zrealizowana w klasycznej konwencji metroidvanii. Gracze wcielają się w młodą wojowniczkę władającą mieczem kontrolującym czas, która chce zemścić się na demonie odpowiadającym za zniszczenie jej wioski.