Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Last Epoch (PC)
OkładkaLast Epoch (PC)

Last Epoch PC

Gra RPG akcji typu hack'n'slash, w której trafiamy do pożeranej przez mroczną siłę krainy Eterra. W trakcie zabawy w Last Epoch wcielamy się w śmiałka podróżującego w czasie, próbującego powstrzymać Pustkę, nim doprowadzi ona do całkowitej zagłady ludzkości.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | indie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Last Epoch Premiera PC

wczesny dostęp

30kwietnia2019

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: Eleventh Hour Games wydawca: Eleventh Hour Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Last Epoch to gra RPG akcji, opracowana przez niezależne studio Eleventh Hour Games. Produkcja została opracowana z myślą o platformie PC, a jej powstanie było możliwe dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Last Epoch przenosi nas do fantastycznej krainy Eterra, która jest pożerana przez mroczną siłę zwaną Pustką. Chcąc zapewnić sobie przetrwanie, jej mieszkańcy ukryli się w podziemnym mieście. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone – główny bohater, będący jednym z ocalałych, udaje się na poszukiwania tytułowego artefaktu, który pozwoli mu na podróże w czasie; przemierzając cztery różne wcielenia Eterry, heros nie tylko odkrywa skrywane przez nią tajemnice, lecz także zbliża się do poznania sposobu na powstrzymanie Pustki.

Oprócz czterech głównych epok (starożytnej, boskiej, imperialnej i zrujnowanej), z czasem zyskujemy możliwość sprawdzenia ich alternatywnych wersji, do których trafiamy za sprawą tak zwanego Monolitu Losu; dzięki temu możemy kontynuować rozgrywkę nawet po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

Mechanika

Przed rozpoczęciem zabawy w wydanym na platformie PC Last Epoch wybieramy jedną z pięciu podstawowych klas postaci; do naszej dyspozycji oddano łotrzyka, maga, rycerza, akolitę oraz szamana. Na tym jednak nie koniec, gdyż w miarę postępów zyskujemy możliwość wyboru tak zwanej specjalizacji mistrzowskiej – dzięki temu możemy nakierować proces rozwoju postaci na odpowiadającą nam ścieżkę; przykładowo łotrzyk może zostać mistrzem w posługiwaniu się bronią białą lub łucznikiem, z kolei akolita może stać się nekromantą lub magiem bitewnym.

Dalej nie pozostaje nam już nic innego, jak przystąpić do rozgrywki, podczas której akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane wersje krainy Eterra i wykonujemy zadania fabularne oraz misje poboczne, stawiając czoła hordom przeciwników. Poza tym zwiększamy potencjał bojowy bohatera poprzez odblokowywanie i rozwój jego umiejętności (każda z nich posiada rozbudowane drzewo ulepszeń) oraz statystyk, a także pozyskiwanie coraz lepszego wyposażenia.

O tym, z jakich elementów ekwipunku może korzystać heros, decyduje wybrana przez nas klasa; ponadto poszczególne przedmioty można znaleźć jedynie w konkretnej erze – chcąc przenieść je z jednej epoki do drugiej, możemy skorzystać ze specjalnej skrytki istniejącej w oderwaniu od czasoprzestrzeni. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ulepszać posiadany arsenał, uzbrojenie i gadżety przy pomocy systemu craftingu lub pozbywać się niepotrzebnego balastu u handlarzy.

Tryby gry

Last Epoch na platformie PC pozwala na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie czwórki innych graczy, za pośrednictwem Internetu lub sieci lokalnej. Dopełnieniem tego wszystkiego są tak zwane Cykle, czyli okresowe wydarzenia, w których twórcy oferują unikalne zadania i przedmioty.

Kwestie techniczne

Last Epoch posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości; na uwagę zasługują przede wszystkim efekty specjalne towarzyszące rzucaniu czarów i korzystaniu z zaawansowanych umiejętności, choć podobać się mogą również zaprojektowane z dbałością o detale modele przeciwników oraz szczegółowe i zróżnicowane otoczenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Last Epoch cena w dniu premiery: 124,99 PLN

Wymagania wiekowe Last Epoch: 16+

Last Epoch Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti / Radeon R9 270 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-6500 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 20 GB SSD
 • Windows 10 64-bit