Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXSXPS5
Okładka Titan Quest II (PC)
OkładkaTitan Quest II (PC)

Titan Quest II

Project Minerva

Druga część serii gier RPG akcji, która przenosi nas do antycznej Grecji. W Titan Quest II od studia Grimlore Games wcielamy się w postać, której zadaniem jest powstrzymanie zbuntowanej bogini Nemezis.

RPG | hack'and'slash | widok izometryczny | starożytność | kooperacja | mitologia grecka | RPG akcji

Titan Quest II Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

Gry podobne do Titan Quest II

Diablo IV

Path of Exile 2

Dungeon Siege II

Titan Quest II jest drugą odsłoną cyklu gier RPG akcji, zapoczątkowanego w 2006 roku. Produkcja została opracowana przez zespół Grimlore Games, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjętego RTS-a z elementami RPG, zatytułowanego SpellForce 3.

Fabuła

Podobnie jak pierwsza część serii, Titan Quest II zabiera nas w podróż do starożytnej Grecji. Nemezis, czyli bogini zemsty, zaczęła mącić nici przeznaczenia i okrutnie rozprawia się z każdym, kto staje jej na drodze. Pozostali bogowie panicznie potrzebują więc herosa, który będzie w stanie się z nią zmierzyć i pokrzyżować jej plany. W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać, które zadaniem jest uwolnienie każdego, kogo spotkała brutalna kara ze strony zbuntowanej bogini, oraz powstrzymanie jej, nim będzie na to zbyt późno.

Mechanika

Rozgrywkę w Titan Quest II rozpoczynamy od stworzenia postaci i zdecydowania o jej profesji, poprzez stworzenie hybrydy dwóch klas. Każda z tych ostatnich posiada indywidualny zestaw mocnych i słabych stron, toteż kluczem do sukcesu jest odnalezienie takiej kombinacji, która będzie najlepiej sprawdzać się na polu walki, jednocześnie dobrze komponując się z naszym stylem gry.

Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć właściwą przygodę, która wiedzie nas nie tylko przez malownicze plaże, gęsto zaludnione miasta czy piękne kompleksy świątynne, lecz także przez znacznie mniej przyjazne miejsca, pokroju królestwa Mojr (bogiń losu). Świat możemy przemierzać na piechotę lub dosiadając Arejona – boskiego wierzchowca. Motorem gry są zadania popychające fabułę do przodu, którym towarzyszą rozmaite misje i aktywności poboczne. Prowadzenie rozmów z mieszkańcami oraz zdobywanie określonych przedmiotów może otworzyć przed nami drogę do nowych przygód.

W antycznej Grecji niemal na każdym kroku czyhają przeciwnicy, wśród których prym wiodą stworzenia znane z mitologii, jak centaury, satyrowie, harpie, syreny czy gryfy. Starcia z nimi są dynamiczne, a w ich trakcie musimy być w ciągłym ruchu, wykonując skuteczne uniki i wyprowadzając błyskawiczne kontrataki. Wrogów eliminujemy, robiąc użytek z magii i rozmaitych zdolności bojowych.

W miarę postępów rozwijamy naszą postać, odblokowując nowe umiejętności i ulepszając zdolności wyuczone wcześniej. Ponadto z czasem zdobywamy coraz lepsze wyposażenie bądź udoskonalamy już posiadany oręż i pancerze (poprzez wytwarzanie rozmaitych dodatków). Oprócz tego tytuł pozwala nam odprawiać rytuały, przy pomocy których możemy dostosować jego poziom trudności do indywidualnych preferencji.

Tryby gry

Titan Quest II pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rozgrywkę w trybie współpracy.

Kwestie techniczne

TItan Quest II może pochwalić się oprawą graficzną wysokiej jakości. Podobać się mogą zarówno różnorodne oraz pełne detali lokacje, jak i projekty potworów. Zabawa toczy się przy akompaniamencie klimatycznego soundtracku, który łączy antyczne i bardziej nowoczesne brzmienia.

Ostatnia modyfikacja 16 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Titan Quest II: 16+

PC
PS5
XSX