Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Chosen: Well of Souls (PC)

Frater PC

The Chosen: Well of Souls

Frater to gra z gatunku „hack & slash”, która została wyprodukowana przez polskie studio Rebelmind (twórców m.in. Space Hack). Program nawiązuje do tradycji pierwszej odsłony Diablo.

RPG | TPP | fantasy | hack'and'slash | RPG akcji

PC Windows
Okładka The Chosen: Well of Souls (PC)

producent: Rebelmind

wydawca: Akella

wydawca PL: Wydawnictwo Bauer

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5września2006

5września2006

pudełko PL

Potężny mag Marcus Dominus Ingens stał się nieśmiertelny. Osiągnął to poprzez poznanie tajemnicy Kamienia Filozoficznego. Pycha i chęć władzy doprowadziła go do zabicia wszystkich równych mu alchemików. Przy pomocy Złotych Kadzi przechowuje ich dusze, które wspomagają jego zaborcze działania. Uzyskując tak potężne moce jest w stanie kontrolować siły piekielne. Całe zastępy demonów i diabłów służą mu pokornie. Chcąc uzyskać pełnię władzy nad światem musi jednak zniszczyć Bożego Wysłannika, który zajął Miejsce Równowagi – odwieczny tron, na którym co dwieście lat zasiada istota obdarzone wielką mocą czynienia dobra. Boży Wysłannik zatopiony w głębokiej medytacji nie może bezpośrednio ingerować sytuację na Ziemi.

Marcus zdaje sobie sprawę, że jest za słaby aby zniszczyć Bożego Wysłannika. Wypuścił więc hordy piekielnych poczwar porywających ludzkie dusze, które mag potem przechowuje w Złotych Kadziach. Z każdą nową duszą jego moc rośnie, w przeciwieństwie do mocy Wysłannika.

Bractwo Alchemików od lat szkoliło łowców do walki ze złem. Zaprawieni w bojach, wyszkoleni w magii i alchemii, przemierzali świat walcząc z siłami zła. Teraz wezwani do siedzib swoich Bractw muszą stawić czoło armii piekielnych bestii. Stawką jest życie Bożego Wysłannika i porządek świata.

Frater to gra z gatunku „hack & slash”, która została wyprodukowana przez polskie studio Rebelmind (twórców m.in. Space Hack). Program nawiązuje do tradycji pierwszej odsłony Diablo: podobnie jak tam, spotkamy tu trzy postacie do wyboru, różniące się pod względem umiejętności i sposobów walki. I tak, frater Szymon zajmuje się tajemnymi sztukami magicznymi, jak również alchemią; Elena to doskonały strzelec, pogromczyni syberyjskich Wilkołaków; Tong Wong to z kolei mistrz pojedynków z użyciem broni białej, niszczyciel demonów Qi-Mei.

Akcję gry umieszczono na Ziemi, na przełomie XIX i XX wieku. Na graczy czekają stare zamki, opuszczone ruiny, lochy, obiekty starożytne, a także machiny stworzone przez szalonych naukowców. Aby eksploracja okolicy nie była nudna, autorzy przygotowali kilkanaście zadań głównych i kilkadziesiąt potworów, gotowych zasmakować Twojej krwi. Ze wspomnianym wyżej Diablo związany jest również sposób rozwoju bohatera. Autorzy zaimplementowali możliwość nabycia doświadczenia, jak również specjalne drzewko umiejętności.

Gra oferuje w pełni trójwymiarową grafikę z zaawansowanymi animacjami poszczególnych lokacji. Intuicyjny interfejs oraz prosta obsługa pomogą natomiast w szybkim zarządzaniu zasobami i zdolnościami bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 3014 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Wymagania wiekowe The Chosen: Well of Souls

12+

Wymagania sprzętowe Frater

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 128MB (Geforce 5700 lub lepsza), 600 MB HDD

Frater - recenzja gry
Frater - recenzja gry

Recenzja 12 września 2006, 10:05

Zdecydowanie zabrakło natomiast wielu elementów, którymi praktycznie wszystkie nowe gry z tego gatunku mogą się poszczycić. Nie ma tu przede wszystkim podziału na obowiązkowe i dodatkowe questy. Gdyby tego było jeszcze mało, najczęściej jest tak, iż w miarę przechodzenia danej mapy zlecane zadania praktycznie same się rozwiązują. My musimy jedynie udać się do odpowiedniej osoby, żeby odebrać nagrodę. Rozmowy z postaciami niezależnymi także wypadły bardzo źle. W zdecydowanej większości przypadków mamy bowiem do czynienia z monologiem lub prostą wymianą zdań. Nie można też nie zauważyć, że gra jest bardzo liniowa. My musimy jedynie zdecydować, czy zajmiemy się eksploracją całej mapy, czy może popędzimy od razu do strefy, dzięki której będziemy mogli zakończyć aktualnie rozgrywany poziom.