Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Chosen: Well of Souls (PC)
OkładkaThe Chosen: Well of Souls (PC)

Frater PC

The Chosen: Well of Souls

Frater to gra z gatunku „hack & slash”, która została wyprodukowana przez polskie studio Rebelmind (twórców m.in. Space Hack). Program nawiązuje do tradycji pierwszej odsłony Diablo.

RPG | TPP | fantasy | hack'and'slash | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frater Premiera PC

5września2006

pudełko PL

5września2006

producent: Rebelmind wydawca: Akella wydawca PL: Wydawnictwo Bauer Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Potężny mag Marcus Dominus Ingens stał się nieśmiertelny. Osiągnął to poprzez poznanie tajemnicy Kamienia Filozoficznego. Pycha i chęć władzy doprowadziła go do zabicia wszystkich równych mu alchemików. Przy pomocy Złotych Kadzi przechowuje ich dusze, które wspomagają jego zaborcze działania. Uzyskując tak potężne moce jest w stanie kontrolować siły piekielne. Całe zastępy demonów i diabłów służą mu pokornie. Chcąc uzyskać pełnię władzy nad światem musi jednak zniszczyć Bożego Wysłannika, który zajął Miejsce Równowagi – odwieczny tron, na którym co dwieście lat zasiada istota obdarzone wielką mocą czynienia dobra. Boży Wysłannik zatopiony w głębokiej medytacji nie może bezpośrednio ingerować sytuację na Ziemi.

Marcus zdaje sobie sprawę, że jest za słaby aby zniszczyć Bożego Wysłannika. Wypuścił więc hordy piekielnych poczwar porywających ludzkie dusze, które mag potem przechowuje w Złotych Kadziach. Z każdą nową duszą jego moc rośnie, w przeciwieństwie do mocy Wysłannika.

Bractwo Alchemików od lat szkoliło łowców do walki ze złem. Zaprawieni w bojach, wyszkoleni w magii i alchemii, przemierzali świat walcząc z siłami zła. Teraz wezwani do siedzib swoich Bractw muszą stawić czoło armii piekielnych bestii. Stawką jest życie Bożego Wysłannika i porządek świata.

Frater to gra z gatunku „hack & slash”, która została wyprodukowana przez polskie studio Rebelmind (twórców m.in. Space Hack). Program nawiązuje do tradycji pierwszej odsłony Diablo: podobnie jak tam, spotkamy tu trzy postacie do wyboru, różniące się pod względem umiejętności i sposobów walki. I tak, frater Szymon zajmuje się tajemnymi sztukami magicznymi, jak również alchemią; Elena to doskonały strzelec, pogromczyni syberyjskich Wilkołaków; Tong Wong to z kolei mistrz pojedynków z użyciem broni białej, niszczyciel demonów Qi-Mei.

Akcję gry umieszczono na Ziemi, na przełomie XIX i XX wieku. Na graczy czekają stare zamki, opuszczone ruiny, lochy, obiekty starożytne, a także machiny stworzone przez szalonych naukowców. Aby eksploracja okolicy nie była nudna, autorzy przygotowali kilkanaście zadań głównych i kilkadziesiąt potworów, gotowych zasmakować Twojej krwi. Ze wspomnianym wyżej Diablo związany jest również sposób rozwoju bohatera. Autorzy zaimplementowali możliwość nabycia doświadczenia, jak również specjalne drzewko umiejętności.

Gra oferuje w pełni trójwymiarową grafikę z zaawansowanymi animacjami poszczególnych lokacji. Intuicyjny interfejs oraz prosta obsługa pomogą natomiast w szybkim zarządzaniu zasobami i zdolnościami bohatera.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 3036 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Frater cena w dniu premiery: 14,90 PLN

Wymagania wiekowe Frater: 12+

Frater Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB (Geforce 5700 lub lepsza)
  • 600 MB HDD