Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Space Hack (PC)
OkładkaSpace Hack (PC)

Maximus XV Abraham Strong: Space Mercenary PC

Space Hack

Space Hack jest grą z gatunku action-RPG stworzoną przez studio Rebelmind. Osadzona w klimatach science-fiction fabuła gry przedstawia losy byłego oficera oddziału Space Marines, który za niesubordynację wysłany zostaje z transportem więźniów do kolonizowania odległych planet.

RPG | RPG akcji

Maximus XV Abraham Strong: Space Mercenary Premiera PC

15października2004

pudełko PL

15października2004

producent: Rebelmind wydawca: Rebel Games wydawca PL: Wydawnictwo Bauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Maximus XV Abraham Strong: Space Mercenary

Diablo II

Frater

Hellgate: London

Space Hack to ciekawa gra akcji/RPG, która została osadzona w realiach science-fiction (niczym Harbinger). Fabuła programu opowiada historię jednego z wielu statków transportujących więźniów w specjalnych biosferach (tak rozwiązano problem przeludnienia Niebieskiej Planety). Owy prom nosił nazwę Maximus XV, zaś biosfera stanowiła pewien rodzaj kolonii (z własną atmosferę, pasem zieleni czy sztucznym słońcem), która zrzucana była na powierzchnie nieznanych planet. Jej przymusowi „mieszkańcy” dostawali rozmaite narzędzia, przy pomocy których mogli rozpocząć terrareformację nowego środowiska - do tego czasu żyli jednak w obrębie biosfery.

Prom kosmiczny Maximus XV znalazł się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie – został wessany do wnętrza gwiezdnej anomalii, pochłaniającej wszystko, co tylko napotka na swej drodze. W środku anomalii istniało jednak życie. Przeżyły tam rozmaite grupy obcych ras, jakie – po trafieniu w to tragiczne położenie – postanowiły przeżyć dzięki napadaniu na nowoprzybyłe promy i wykradaniu jakiegokolwiek zaopatrzenia. Analogiczna sytuacja spotkała Maximusa XV. Obcy przejmowali kolejne biosfery, zaś ludzie żyjący w ich wnętrzu nie byli w stanie podjąć walki. Dopiero mieszkańcy ostatniej z biosfer zgromadzili dostateczną ilość uzbrojenia, aby odeprzeć bestialski atak. Jedyną szansą na wydostanie się z pułapki gwiezdnej anomalii stała się kapsuła awaryjna, do jakiej droga prowadzi jednak przez opanowane przez wroga biosfery... Tylko jedna osoba może do niej dotrzeć i odzyskać wolność. Najlepszy z najlepszych – Space Hack.

W pełnej wersji gry wcielamy się w byłego oficera oddziałów Space Marines, który został zesłany do życia na obcej planecie za niesubordynację. Silny, dumny i gotów do działania, stał się sławny kiedy odbił z rąk piratów cały prom kosmiczny w gwiezdnym porcie na Czerwonej Planecie (zabił wtedy 30 piratów i uwolnił 150 zakładników). Teraz, musimy go pomyślnie przeprowadzić przez futurystyczne, zróżnicowane lokacje (różne ekosystemy, etc.) oraz wydostać się z wnętrza anomalii. Do naszej dyspozycji oddane zostały rozmaite bronie, androidy, czy promy kosmiczne, które pomogą nam zrealizować powyższy cel. Mechanika Space Hack wzorowana jest na kultowej serii Diablo. Co więcej, autorzy ze studia Rebelmind zadbali o nieustającą akcję oraz opracowali ciekawą ścieżkę fabularną.

 • 45 poziomów do pokonania, zróżnicowanych na pięć środowisk (przypominających powierzchnię Ziemi, futurystyczne bazy, obszary post-nuklearne, pustynie, czy śnieżne lądy).
 • 40 różnych przeciwników, z którymi walczymy podczas trwania przygody.
 • Setki rodzajów uzbrojenia czy zaawansowanych technologicznie przedmiotów, przydających się w czasie gry.
 • Kilka ścieżek rozwoju prowadzonego bohatera.
 • Dopracowane efekty graficzne (pełny trójwymiar, ładne efekty specjalne).
 • Klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 637 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Maximus XV Abraham Strong: Space Mercenary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Maximus XV Abraham Strong: Space Mercenary Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 1.4 GHz
 • 256 MB RAM
 • karta grafiki 32MB
 • 500 MB HDD