Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. Dungeons & Dragons

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce Dungeons & Dragons ułożone według popularności.

Po premierze 46 Przed premierą 2
Dungeons & Dragons
PC
PC Windows44 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 48 Sony PlayStation 32 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE8 Microsoft Xbox 3602 Microsoft Xbox2
Mobile
Android7 Apple iOS6
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch5
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance1 Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki1 RPG43 Strategiczne3
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation
Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation

Strategiczne 11 października 2017

Inspirowana grą planszową z serii Dungeons & Dragons Adventure System pt. Tomb of Anihilation, osadzona w znanym uniwersum Zapomnianych Krain (ang. Forgotten Realms), turowa strategia, umożliwiająca przeczesywanie lochów i toczenie walk z wykorzystaniem drużyny liczącej 1-4 bohaterów.

PC

Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy
Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

RPG 6 maja 1999

Dodatek do bardzo znanej gry RPG, w którym rozwinięto fabułę i wprowadzono parę nowych elementów. Fabularnie rozszerzenie jest utrzymane w bardziej erpegowych klimatach i zawiera skomplikowane podziemia, pełne pułapek oraz tajnych przejść. Autorzy dodali też około 70 przedmiotów, 20 czarów i parę innych ciekawostek.

PC

Icewind Dale: Serce Zimy
Icewind Dale: Serce Zimy

RPG 21 lutego 2001

Pierwszy dodatek do gry cRPG Icewind Dale. Krainy Dalekiej Północy znów potrzebują naszej pomocy, tym razem w odparciu ataku okrutnych i nie znających litości Barbarzyńców. Poza nową kampania rozszerzenie oferuje ulepszony interfejs oraz masę nowych potworów, przedmiotów i zaklęć.

PC

Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu
Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

RPG 29 kwietnia 2009

Kolejne rozszerzenie do bestsellerowej gry RPG Neverwinter Nights 2 studia Obsidian Entertainment z 2006 roku. W tym wypadku nie mamy jednak do czynienia z oficjalnym dodatkiem, ale z tzw. modułem premiowym, stworzonym przez zewnętrzną ekipę Ossian Studios we współpracy ze społecznością graczy. Fabuła rozszerzenia Wrota Zachodu przenosi nas do znanego z uniwersum Forgotten Realms miasta Westgate, a podczas zabawy wcielamy się w role śmiałków, którzy jako posiadacze potężnego – choć przeklętego – artefaktu, stają się częścią skomplikowanej intrygi, wikłającej ich w konflikt pomiędzy zwalczającymi się frakcjami. Wraz z dodatkiem otrzymujemy nową, nieliniową kampanię fabularną, obliczoną na ok. 20 godzin rozgrywki. Podczas zabawy możemy dołączyć do drużyny trzech zupełnie nowych towarzyszy, spotkać nieznane dotąd potwory i odwiedzić wiele niezbadanych wcześniej terenów.

PC

Dungeons & Dragons: Daggerdale
Dungeons & Dragons: Daggerdale

RPG 25 maja 2011

Kolejna gra z gatunku action-RPG osadzona w uniwersum Dungeons & Dragons. Pełna akcji rozgrywka została wzbogacona elementami fabularnymi oraz możliwością rozwinijania umiejętności postaci.

PCX360PS3

Dungeons & Dragons: Tactics
Dungeons & Dragons: Tactics

RPG 14 sierpnia 2007

Dungeons & Dragons: Tactics to gra, łącząca elementy gatunku cRPG z motywami taktycznymi i stworzona jedynie z myślą o PlayStation Portable przez studio Kuju Entertainment. Zgodnie z tytułem niniejszy produkt bazuje na uniwersum D&D, znajdującym się pod skrzydłami słynnej firmy Wizards of the Coast.

PSP

Dragonshard
Dragonshard

Strategiczne 21 września 2005

Dragonshard to strategia czasu rzeczywistego wykorzystująca zasady systemu Dungeons & Dragons. Tym samym jej strona strategiczna przenika się w interesujący sposób z elementami charakterystycznymi dla gier fabularnych. Jednocześnie jest to pierwsza gra, której akcja toczy się w świecie Eberron, gdzie klimat fantasy współistnieje z magicznymi technologiami.

PC

Baldur's Gate: Dark Alliance
Baldur's Gate: Dark Alliance

RPG 3 grudnia 2001

Gra akcji RPG z serii, która zadebiutowała na pecetach. W wersji konsolowej otrzymaliśmy produkcję szybszą i nastawioną na walkę, ale mimo tego wciąż niezwykle klimatyczną. Przygoda zabiera gracza do świata Forgotten Realms i pozwala wcielić się w jednego z trzech śmiałków. Zadania, potężne artefakty i mityczne potwory – w grze znajdziemy wszystkie typowe motywy znane z innych RPG.

PS2XBOXGBAGCN

Iron & Blood: Warriors of Ravenloft
Iron & Blood: Warriors of Ravenloft

Bijatyki 31 października 1996

Bijatyka opracowana przez firmę Take-Two Interactive, która przenosi nas do tytułowego świata Ravenloft. W Iron & Blood: Warriors of Ravenloft trafiamy w sam środek konfliktu pomiędzy siłami porządku i chaosu, których celem jest zdobycie pradawnych artefaktów. Tytuł posiada fabularną kampanię, którą można ukończyć w pojedynkę lub współpracując z drugim graczem.

PCPS1

Saga Baldur's Gate: Edycja Kolekcjonerska
Saga Baldur's Gate: Edycja Kolekcjonerska

RPG 17 grudnia 2001

Saga Baldu’s Gate to kolekcjonerskie wydanie wszystkich części tej niezwykle popularnej epopei cRPG. W komplecie znalazły się: Wrota Baldura wraz dodatkiem Opowieści z Wybrzeża Mieczy, Baldur’s Gate II: Cienie Amn wraz z kompaktem bonusowym oraz dodatkiem Baldur’ s Gate II: Tron Bhaala.

PC

Baldur's Gate: Dark Alliance 2
Baldur's Gate: Dark Alliance 2

RPG 20 stycznia 2004

Druga odsłona pobocznej serii Baldur’s Gate, skierowanej na konsole. W odróżnieniu od pecetowego pierwowzoru, gra reprezentuje gatunek „action RPG” w stylu Diablo. Produkcja zabiera nas ponownie do znanego świata fantasy, w którym wcielamy się w jedną z dostępnych postaci i wykonujemy zadania, walczymy z potworami oraz zdobywamy potężne artefakty.

PS2XBOX

Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter
Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter

RPG 6 września 2011

Przeglądarkowa gra RPG na Facebooka, będąca kolejną odsłoną z serii D&D, tym razem oparta na 4 wersji systemu. Akcja gry odbywa się w znanym, fantastycznym świecie Forgotten Realms, gdzie gracz przeżyje szereg licznych przygód. Całość zaprezentowano w rzucie izometrycznym, a walka odbywa się w trybie turowym.

WWW

Icewind Dale: Dodatkowe misje do Heart of Winter
Icewind Dale: Dodatkowe misje do Heart of Winter

RPG 4 lipca 2001

Oficjalny, darmowy dodatek do Icewind Dale: Heart of Winter (dodatku do Icewind Dale) wprowadzający szereg nowych elementów i ulepszeń znacznie uatrakcyjniających rozgrywkę.

PC

Dungeon Hack
Dungeon Hack

RPG 11 czerwca 1993

Dungeon Hack to program z gatunku RPG stworzony przez studio DreamForge dla koncernu Strategic Simulations Inc., w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia specjalizującego się w produkcjach opartych o markę Advanced Dungeons & Dragons. Gracz wcieli się tu w rolę bohatera, który został wysłany przez potężną czarodziejkę do tajemniczego kompleksu lochów.

PC

Ravenloft: Strahd's Possession
Ravenloft: Strahd's Possession

RPG 4 marca 1994

Mroczna gra z gatunku cRPG, której akcja toczy się w Ravenloft – jednym ze światów systemu fabularnego Advanced Dungeons & Dragons. Kontrolowana przez gracza drużyna, starając się odzyskać skradziony Lordowi Dheltowi bezcenny amulet, trafia do krainy Barovia, rządzonej przez bezwzględnego księcia wampirów.

PC

D&D Lords of Waterdeep
D&D Lords of Waterdeep

Strategiczne 21 listopada 2013

Elektroniczna adaptacja popularnej gry planszowej firmy Wizards of the Coast. Zabawa przeznaczona jest dla maksymalnie 5 graczy, którzy wcielają się w rolę tytułowych lordów, rywalizujących o wpływy i władzę w Waterdeep – mieście znanym z uniwersum Forgotten Realms.

PCANDiOS

Champions of Krynn
Champions of Krynn

RPG 15 czerwca 1990

Klasyczna gra RPG oparta na zasadach systemu fabularnego Advanced Dungeons & Dragons. W produkcji przenosimy się do świata Dragonlance, aby zmierzyć się ze złem. Zadaniem gracza jest prowadzenie drużyny bohaterów i wykonywanie misji, które mają pomóc w odnalezieniu Smoczej Lancy. Przygoda zabiera śmiałków do wielu zróżnicowanych lokacji i stawia przed przeróżnymi niebezpieczeństwami.

PC

Al-Qadim: The Genie's Curse
Al-Qadim: The Genie's Curse

RPG 20 sierpnia 1994

Al-Quadim: The Genie’s Curse to gra przygodowa z silnie zaznaczonymi elementami RPG, stworzona przez firmę Cyberlore Studios dla specjalizującego się w produkcjach fantasy, koncernu Strategic Simulations. Program posiada licencję drugiej edycji Advanced Dungeons & Dragons i już tylko to jest dla niego doskonałą rekomendacją.

PC

Curse of the Azure Bonds: Fantasy Role-Playing Epic Vol. II
Curse of the Azure Bonds: Fantasy Role-Playing Epic Vol. II

RPG 15 czerwca 1989

Druga część epickiej sagi w świecie Forgotten Realms przenosi nas do miasta Tiverton, gdzie nasza drużyna musi odszukać księżniczkę Nacację oraz odkryć tajemnicę ażurowych znaków.

PC

Death Knights of Krynn
Death Knights of Krynn

RPG 15 czerwca 1991

Kontynuacja gry Champions of Krynn ze „złotej serii” cRPG firmy SSI, rozgrywająca się w realiach fantastycznego świata Dragonlance.

PC

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara
Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara

Akcji 18 czerwca 2013

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara to wyprodukowana przez studio Capcom kompilacja dwóch gier - Dungeons & Dragons: Tower of Doom i Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara. Obie są chodzonymi dwuwymiarowymi bijatykami wzbogaconymi elementami RPG.

PCX360PS3WiiU

Menzoberranzan
Menzoberranzan

RPG 4 maja 1994

Kolejna pozycja w dorobku firny DreamForge Entertainment, osadzona w uniwersum słynnego systemu RPG Advanced Dungeons & Dragons. Kontrolując drużynę śmiałków, ruszamy na ratunek mieszkańcom wioski, wziętym w niewolę przez nieznanych sprawców. Trop prowadzi do podziemnego miasta Menzoberranzan.

PC

Idle Champions of the Forgotten Realms
Idle Champions of the Forgotten Realms

RPG 17 maja 2018

Idle Champions of the Forgotten Realms od studia Codename Entertainment jest tytułem free-to-play z podgatunku tzw. clickerów. Gra łączy w sobie elementy RPG oraz strategii. Produkcja zabiera nas do świata Zapomnianych Krain, które przemierzamy wraz z grupą poszukiwaczy przygód.

PCPS4XONEANDiOS

Ravenloft: Stone Prophet
Ravenloft: Stone Prophet

RPG 13 grudnia 1995

Kontynuacja pierwszoosobowej gry fabularnej, rozgrywanej wg zasad popularnego systemu AD&D. Tym razem drużyna śmiałków trafia do pustynnej krainy Har’Akir cierpiącej z powodu klątwy faraona Anhktepota. Aby oswobodzić jej mieszkańców i wydostać się z pułapki, bohaterowie będą musieli odnaleźć tajemniczy obelisk, zwany Kamiennym Prorokiem.

PC