Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCXONEANDiOS
Okładka Idle Champions of the Forgotten Realms (PS4)

Idle Champions of the Forgotten Realms

Idle Champions

Idle Champions of the Forgotten Realms od studia Codename Entertainment jest tytułem free-to-play z podgatunku tzw. clickerów. Gra łączy w sobie elementy RPG oraz strategii. Produkcja zabiera nas do świata Zapomnianych Krain, które przemierzamy wraz z grupą poszukiwaczy przygód.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | Dungeons & Dragons | 2D | elementy strategiczne | clicker

Okładka Idle Champions of the Forgotten Realms (PS4)

data premiery gry:

17maj2018

iOS AND

11gru2018

PS4

14gru2018

XONE

25mar2020

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Idle Champions of the Forgotten Realms od studia Codename Entertainment to produkcja free-to-play z podgatunku tzw. klikerów, łącząca w sobie elementy strategii oraz RPG. Tytuł zabiera nas do świata Forgotten Realms, czyli Zapomnianych Krain, znanych z papierowego systemu RPG Dungeons & Dragons (D&D) oraz z takich gier jak Baldur’s Gate czy Neverwinter Nights. Stajemy na czele drużyny śmiałków, która przemierza kolejne plansze pełne potworów.

Mechanika

Idle Champions of the Forgotten Realms zabiera nas w podróż po Zapomnianych Krainach w serii fabularnych kampanii. Możemy w nich pokierować drużyną śmiałków znanych z kart książek oraz gier. Każdy scenariusz jest osobną przygodą, w której zbieramy drużynę, podnosimy poziomy postaci oraz zdobywamy przydatne przedmioty. Każda taka podróż składa się z wielu etapów. Aby kontynuować wyprawę, musimy je przejść; w tym celu wykonujemy przypisane im zadania – zabicie określonej liczby potworów, zebranie odpowiednich rzeczy bądź pokonanie bossa. Te czynności przynoszą nam złoto.

Żółty kruszec jest głównym surowcem w grze. Możemy za niego awansować postacie i nabyć nowych członków drużyny. Im potężniejszy towarzysz, tym więcej złota należy wydać na jego zakup oraz awans. Jako że ceny bohaterów potrafią być astronomiczne, przydatna okazuje się funkcja zbierania waluty nawet w czasie, gdy gra jest wyłączona.

W Idle Champions nie trzeba aktywnie grać, aby robić postępy. Nie tylko waluta zbiera się sama, ale również plansze przechodzą się bez udziału gracza. Bohaterowie walczą z potworami i zbierają przedmioty oraz pieniądze we własnym zakresie, jednak aby drużyna przechodziła z etapu na etap, gra musi być włączona (przynajmniej w tle). Oczywiście prędzej czy później grupa trafi na silniejszych przeciwników i wymagana będzie nasza interwencja.

Najbardziej bezpośrednią formą oddziaływania na rozgrywkę, jaką posiada gracz, jest klikanie. Możemy klikać we wrogów, co zadaje im niewielkie obrażenia (wydając złoto, można je zwiększyć) oraz przez chwilę opóźnia przeciwnika, powodując, że się zatrzymuje bądź nie kończy ataku.

Do głównych zadań osoby grającej należy zakup oraz awans postaci, a także odpowiednie ustawienie drużyny. Nasi podwładni wraz z poziomami nabierają nowych umiejętności. Często mają one wpływ na otoczenie bohatera. Dlatego też należy przemyśleć formację grupy, tak aby jak najlepiej wykorzystywała dostępne skille, gdyż potrafi to być nieocenione przy trudniejszych walkach.

Za zabijanie bossów dostaje się skrzynie z przedmiotami bądź worki ze specjalną grową walutą. Zarówno walutę, jak i więcej skrzyń można nabyć szybciej, wydając prawdziwe pieniądze.

Tryby gry

Idle Champions of the Forgotten Realms jest grą dla jednego gracza.

Inne informacje

Gra zadebiutowała na PC w formie wczesnego dostępu 7 września 2017 roku, a opuściła go w marcu 2020 roku. Po swojej oficjalnej premierze produkcja znalazła się na liście najlepiej zarabiających premier marca na platformie Steam.

Co jakiś czas w grze urządzane są czasowe wydarzenia, podczas których można odblokować specjalnych bohaterów oraz przedmioty dla nich. Po tym czasie te postacie są dostępne jedynie w ramach płatnych DLC.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Idle Champions of the Forgotten Realms

Wymagania wiekowe Idle Champions of the Forgotten Realms

12+

Wymagania sprzętowe Idle Champions of the Forgotten Realms

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Atom 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lespza
  • 120 MB HDD
  • Windows 7/8
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
PC
PS4
XONE
iOS
AND