Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ravenloft: Strahd's Possession (PC)
OkładkaRavenloft: Strahd's Possession (PC)

Ravenloft: Strahd's Possession PC

Mroczna gra z gatunku cRPG, której akcja toczy się w Ravenloft – jednym ze światów systemu fabularnego Advanced Dungeons & Dragons.

RPG | FPP | fantasy | Dungeons & Dragons | horror | klasyczne RPG

Ravenloft: Strahd's Possession Premiera PC

4marca1994

producent: DreamForge Entertainment, Inc. wydawca: Strategic Simulations Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ravenloft: Strahd's Possession

Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon

Menzoberranzan

Dungeon Hack

Ravenloft: Strahd’s Possession to zrealizowana w konwencji pierwszoosobowej gra role-playing, której akcja rozgrywa się w Ravenloft – najmroczniejszym i najniebezpieczniejszym ze światów uniwersum Advanced Dungeons & Dragons. Gra została wyprodukowana przez studio DreamForge Entertainment, mające na swoim koncie dwie ciepło przyjęte produkcje RPG: The Summoning i Dungeon Hack.

W grze wcielamy się w poddanych Lorda Dhelta, który w wyniku napadu na swą posiadłość w Elturel utracił święty amulet władzy. Na jego prośbę kontrolowana przez gracza drużyna rusza w pogoń za złodziejem, aby odzyskać z jego rąk bezcenny atrybut. Niespodziewanie w chwili zabicia sprawcy i odzyskania amuletu, ekipa śmiałków zostaje teleportowana do mrocznej, spowitej mgłą krainy. Jest nią Barovia – najstarsza kraina Ravenloft, rządzona przez księcia wampirów, znanego jako Strahd von Barovich. Uwięziona w tajemniczej krainie drużyna wyrusza do zamku księcia, stawiając czoła nieumarłym oraz innym plugawym stworzeniom, czyhającym na życie bohaterów.

Rozgrywka w grze Ravenloft podporządkowana jest ściśle zasadom systemu Advanced Dungeons & Dragons. Kierowana przez gracza drużyna składa się początkowo z dwóch bohaterów, wykreowanych samodzielnie lub wybranych spośród gotowych postaci. Reprezentują oni typowe dla systemu rasy (człowiek, elf, krasnolud itp.) oraz klasy (wojownik, kleryk etc.). Kolejni dwaj bohaterowie dołączają do drużyny w dalszej części rozgrywki, wybrani spośród szerokiej gamy możliwych do zwerbowania postaci. Rozgrywka ukazana jest w perspektywie pierwszoosobowej i pozwala na płynne poruszanie się w środowisku 3D za pomocą klawiszy kursora bądź myszy. Walka z wrogami realizowana jest poprzez kliknięcia kursorem w przeciwnika i stanowi oryginalną kombinację systemu turowego z rywalizacją w czasie rzeczywistym.

Atutem gry jest charakterystyczny dla świata Ravenloft mroczny klimat, łączący elementy dark fantasy i gotyckiego horroru. Pod względem oprawy produkcja oferuje w pełni trójwymiarową grafikę, która na słabszych maszynach potrafi mocno spowolnić rozgrywkę. Wersja wydana na płycie CD-ROM została dodatkowo wzbogacona wysokiej jakości digitalizowanymi dialogami. Ravenloft: Strahd’s Possession to jedna z pierwszych gier cRPG, wykorzystujących system automapy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 7 FDD / 1 CD

Wymagania wiekowe Ravenloft: Strahd's Possession: 12+

Ravenloft: Strahd's Possession Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386/SX
  • 4 MB RAM
  • DOS