Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Plug in Digital / Dear Villagers / Playdius

Firma producent wydawca

Marka wydawnicza francuskiej firmy Plug In Digital, istniejąca od 2015 roku. Dear Villagers, znane wcześniej pod nazwami Playdius oraz po prostu Plug In Digital, wydaje gry niezależne na komputery osobiste i konsole.

Historia

Korzenie firmy sięgają 2012 roku, kiedy to Francis Ingrand założył firmę Plug In Digital, wyspecjalizowaną w dystrybucji gier wideo. W 2015 roku rozszerzyła ona działalność, zaznaczając swoją obecność na poletku wydawniczym.

Choć początkowo nowo powstały wydawca działał po prostu jako Plug In Digital, już w 2016 roku zmienił nazwę na Playdious. Pod tym mianem firma funkcjonowała już znacznie dłużej, bo do 2019 roku, kiedy to zdecydowano się na kolejną zmianę jej nazwy – tym razem na Dear Villagers.

W 2018 roku firma znalazła się na czwartym miejscu listy największych francuskich wydawców pod względem obrotów. W 2019 roku Plug In Digital pozyskało 2 miliony euro na inwestycje od francuskiego Inter Invest Capital, które przeznaczyło na ekspansję na rynki azjatyckie, w tym na otwarcie nowego biura w Chinach. Co ciekawe, w 2021 roku Plug In Digital stworzyło jeszcze jedną markę wydawniczą, którą nazwało PID Games.

Co się tyczy gier wydanych przez opisywaną firmę na przestrzeni lat – w jej katalogu można znaleźć różnorodne produkcje niezależne, jak między innymi The Forgotten City, Astria Ascending, The Dungeon of Naheulbeuk: The Amulet of Chaos, Edge of Eternity czy Ghost of a Tale (na Nintendo Switch).


Plany wydawnicze na przyszłość

Vampire: The Masquerade - Reckoning of New Yorkbrak danych

Współpracujący z Plug in Digital / Dear Villagers / Playdius producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Plug in Digital / Dear Villagers / Playdius


Artefacts Studio

Flying Oak Games

Draw Distance / iFun4all

Midgar Studio

Sunnyside Games

Modern Storyteller

Artisan Studios

Retro Forge

BenStar

Behold Studios

Caracal Games

Grenaa Games

La Moutarde

WildArts Studio

Patrones y Escondites

Louis Rigaud

Phigames

Empty Head Games

Alawar Premium

Sketchbook Games

W Polsce Plug in Digital / Dear Villagers / Playdius współpracuje z:


Plaion Polska / Koch Media Poland