Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka Zarya-1 (AND)

Zarya-1

Tekstowa przygodówka utrzymana w konwencji horroru science fiction. Gracze kierują poczynaniami czwórki astronautów wysłanych na Księżyc w celu zbadania źródła niepokojącego sygnału, który dotarł do Ziemi w 2021 roku.

Przygodowe | science fiction | zagraj za darmo | horror | tekstowe

Okładka Zarya-1 (AND)

data premiery gry:

24kwi2017

AND iOS

30maj2017

PC

Zarya-1 jest tekstową przygodówką utrzymaną w konwencji horroru science fiction, opracowaną przez niezależne, mołdawskie studio Your Story Interactive. Produkcja trafiła zarówno na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, jak i na komputery osobiste.

Fabuła

Akcja gry Zarya-1 toczy się w niezbyt odległej przyszłości. W 2021 roku odebrano niepokojący sygnał radiowy dochodzący z Księżyca. Na powierzchnię ziemskiego satelity wysłano więc ekspedycję złożoną z czwórki astronautów, których zadaniem było zbadanie jego źródła. Gracze wcielają się w rolę nadzorców tej operacji – z uwagi na fakt, że fabuła ma nieliniowy przebieg, podejmowane przez nich decyzje prowadzą do jednego z kilku zakończeń.

Mechanika

Wydana na platformę PC, AND i iOS gra Zarya-1 cechuje się nieskomplikowaną mechaniką rozgrywki. W trakcie zmagań wydajemy polecenia i śledzimy losy astronautów, o których dowiadujemy się z wiadomości tekstowych, od czasu do czasu okraszonych grafikami stylizowanymi na fotografie. Ważną rolę odgrywają też dokonywane przez nas wybory, które przynoszą rozmaite konsekwencje dla naszych podopiecznych, w skrajnych przypadkach prowadząc do ich śmierci. Warto odnotować, że podjęte przez nas decyzje możemy cofnąć, by sprawdzić inne ścieżki, jakimi może podążyć historia.

Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że wersja na urządzenia mobilne może wyświetlać powiadomienia o postępach poczynionych przez astronautów nawet w momencie, w którym nie gramy.

Kwestie techniczne

Niezależnie od platformy Zarya-1 posiada oszczędną oprawę graficzną. Na uwagę zasługuje natomiast soundtrack budujący atmosferę niepokoju. Jako ciekawostkę należy dodać, że linia dialogowa gry zawiera ponad trzydzieści pięć tysięcy słów, co przekłada się na długość przeciętnej noweli. Na urządzeniach mobilnych tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play, z kolei pecetowa wersja tej produkcji jest dostępna jako płatna pozycja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Zarya-1

12+

18 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

$H4Y0X

Nikabrik

ManiekFM

ostatnio oglądali:

kalevatar

moszcz1979

PC
AND
iOS