Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSX
Okładka Recompile (PC)
OkładkaRecompile (PC)

Recompile

Trzecioosobowa gra akcji zrealizowana w konwencji metroidvanii. Głównym bohaterem Recompile jest humanoidalny Program, który przemierzając wirtualną rzeczywistość i stawiając czoła czyhającym w niej niebezpieczeństwom, próbuje odkryć sens swojego istnienia.

Akcji | TPP | cyberpunk | science fiction | platformówki 3D | elementy logiczne | metroidvania | indie | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Recompile Premiera

19sie2021za 15dni

PC PS5 XSX

Gry podobne do Recompile

Control

Quantum Break

Tron Evolution

Recompile jest przygodową grą akcji zrealizowaną w konwencji metroidvanii. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Phigames.

Fabuła

Akcja gry Recompile została osadzona w cyfrowym świecie znanym jako Mainframe, a rozgrywa się w ciągu jednej sekundy czasu rzeczywistego. Głównym bohaterem jest humanoidalny Program będący półświadomym kodem. W obliczu gwałtownych zmian niszczących wirtualną rzeczywistość (co jest następstwem postępującego procesu narodzin Sztucznej Inteligencji) protagonista stara się odkryć sens swojego istnienia, jednocześnie za wszelką cenę próbując uniknąć śmierci w wyniku skasowania.

Opowiedziana w grze historia ma nieliniową konstrukcję i może się zakończyć na rozmaite sposoby determinowane przez nasz styl gry.

Mechanika

W Recompile akcję ukazano z lotu ptaka. W abstrakcyjnych lokacjach, które odwiedzamy, roi się od rozmaitych wyzwań i niebezpieczeństw. Program musi nie tylko stawiać czoła przeciwnikom, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału oraz umiejętności bojowych, lecz także pokonywać przeszkody terenowe, skacząc po platformach i omijając pułapki, czy też rozwiązywać oparte na hakowaniu zagadki środowiskowe. W miarę postępów protagonista zdobywa nowy oręż i rozszerza wachlarz swoich zdolności, dzięki czemu może dostać się do niedostępnych wcześniej miejsc (świat gry ma konstrukcję swoistego labiryntu) oraz stawiać czoła coraz potężniejszym adwersarzom.

Kwestie techniczne

Recompile zwraca uwagę za sprawą barwnej, trójwymiarowej grafiki, utrzymanej w stylistyce „low poly” (jej poszczególne elementy wykonano z niewielkiej liczby polygonów). Zmaganiom towarzyszy elektroniczny soundtrack, którego tempo dostosowuje się do naszych poczynań.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Recompile: 12+

PC
PS5
XSX