Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Abandon Ship (PC)

Abandon Ship PC

Sandboksowa strategia morska osadzona w złotym wieku żaglowców. W Abandon Ship wcielamy się w kapitana który udaje się z załogą na dalekie wyprawy morskie. Świat gry ma otwartą strukturę i sami decydujemy, których misji się podjąć i jak rozwinąć naszą karierę.

Strategiczne | RTS | roguelike | sandbox | piraci | elementy RPG | statki | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Abandon Ship (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lutego2018

wczesny dostęp

22października2019

22października2019

Steam

Abandon Ship to wydana na platformę PC sandboksowa strategia morska. Jest to debiutanckie dzieło brytyjskiego studia Fireblade Software.

Fabuła

Akcja gry toczy się w krainie fantasy wzorowanej na tzw. wieku żagli, czyli okresie historycznym trwającym od XVI do połowy XIX wieku, podczas którego marynarki handlowe i floty wojenne składały się w większości z żaglowców. Świat jest generowany losowo, więc za każdym razem czekają nas nowe przygody.

Mechanika

W wydanym na PC Abandon Ship wcielamy się w kapitana potężnego żaglowca, który udaje się z załogą na dalekie wyprawy morskie. Podczas zabawy powoli gromadzi on punkty doświadczenia, co pozwala stopniowo ulepszać jego umiejętności. Nie zabrakło także systemu rozwoju załogi oraz samego statku. Co ciekawe, zatonięcie jednostki nie kończy gry, gdyż kapitan może ocaleć np. w szalupie ratunkowej lub dotrzeć do bezludnej wyspy. Nasze przygody dobiegają końca dopiero w momencie śmierci kapitana, która zawsze jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie rozgrywki od nowa.

Świat gry ma otwartą strukturę i sami decydujemy, których misji się podjąć i jak rozwinąć naszą karierę. Nie zabrakło także różnorodnych zdarzeń losowych. Jednocześnie pojawia się również główny wątek fabularny, w ramach którego próbujemy pokrzyżować plany tajemniczego kultu chcącego doprowadzić do apokalipsy. Wiele misji ma duże konsekwencje dla reszty kampanii, zmieniając układ sił w krainie (w tym jej aspekty geograficzne) oraz tworząc nowych wrogów lub przyjaciół.

Abandon Ship oferuje także rozbudowany taktycznie system bitewny, który rozgrywany jest w czasie rzeczywistym. Wymaga on stosowania różnorodnych manewrów oraz sprawnego zarządzania załogą.

Kwestie techniczne

Ciekawym elementem Abandon Ship jest oprawa graficzna. Wykonana ona została w pełnym 3D, ale jednocześnie autorzy postawili na nietypowy styl wizualny przypominający obrazy olejne. Głównym źródłem inspiracji dla twórców były dzieła takich malarzy jak William Turner, Iwan Ajwazowski, Willem Velde, James Wilson Carmichael czy Ebenezer Colls.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Abandon Ship

16+

Wymagania sprzętowe Abandon Ship

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 6000 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit

Wieści ze świata (Extinction, NBA Playgrounds, The Well, Ni No Kuni 2, Abandon Ship, Rocket League) 5/10/2017
Wieści ze świata (Extinction, NBA Playgrounds, The Well, Ni No Kuni 2, Abandon Ship, Rocket League) 5/10/2017

wiadomość5 października 2017

Dziś piszemy o The Well, czyli nowym projekcie VR od twórców Evolve, klasycznych samochodach z Szybkich i Wściekłych w Rocket League i DLC oraz łatce do zręcznościówki NBA Playgrounds. Czekają też na Was fragmenty rozgrywki z gier Extinction, Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom i Abandon Ship. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Abandon Ship - nadpływa gra o żaglowcach z otwartym światem i taktycznymi bitwami
Abandon Ship - nadpływa gra o żaglowcach z otwartym światem i taktycznymi bitwami

wiadomość4 listopada 2016

Zespół Fireblade ujawnił projekt Abandon Ship. Będzie to gra opowiadająca o wyprawach morskich żaglowców, która zaoferuje eksplorację wzorowaną na Sunless Sea i system bitewny przypominający FTL: Faster Than Light.