Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCXONEXSXSwitchANDiOS
Okładka Under the Jolly Roger (PS4)
OkładkaUnder the Jolly Roger (PS4)

Under the Jolly Roger

Tempest

Under the Jolly Roger / Tempest to osadzone w pirackich klimatach RPG akcji z elementami symulacji, za którego powstanie odpowiada rosyjskie studio Lion’s Shade. W grze wcielamy się w rolę pirata podróżującego po morzach i ocenach w poszukiwaniu bogactwa oraz sławy.

RPG | piraci | statki | indie | RPG akcji

Under the Jolly Roger Premiera

22sie2016

PC

5kwi2017

AND

18kwi2017

iOS

25lut2020

PS4

3wrz2020

Switch

3mar2021

XONE XSX

Osadzone w pirackich klimatach RPG akcji z elementami symulacji. Za jego powstanie odpowiada rosyjskie studio deweloperskie Lion’s Shade, znane dotąd głównie za sprawą przewrotnej gry piłkarskiej FootLOL: Epic Fail League. Produkcja zadebiutowała na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych pod tytułem Tempest. Z czasem trafiła na inne platformy, przechrzczona na Under the Jolly Roger.

Fabuła

W grze wcielamy się w pirata, podróżującego po morzach i oceanach w poszukiwaniu bogactwa i sławy. Akcja osadzona została w rozległym, choć fikcyjnym świecie, podzielonym na trzy sporej wielkości regiony. Przemierzamy go na pokładzie naszego statku, eksplorując kolejne niebezpieczne akweny oraz szereg niezbadanych do końca wysp i wysepek. Sukcesywnie budujemy też naszą piracką reputację oraz przywłaszczamy sobie kolejne, legendarne skarby, które tylko czekają na to, aby po nie sięgnąć. Żeby jednak nie było tak łatwo, na naszej drodze stają nie tylko przyjaźnie nastawione statki kupieckie, ale także inni bezwzględni piraci, wyznawcy tajemniczego kultu, a nawet legendarne morskie potwory pokroju Krakena czy Lewiatana.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki tytuł koncentruje się na tym, co jest najważniejsze w życiu każdego pirata tzn. na eksploracji i kolejnych bitwach morskich. Dlatego też podczas zabawy nie mamy możliwości poruszania się po lądzie, znanej ze współczesnych „pirackich” produkcji action/RPG z otwartym światem, takich jak Caribbean! czy Raven’s Cry. Akcję obserwujemy tu niezmiennie z perspektywy okrętu, który w toku rozgrywki możemy w istotny sposób modyfikować – począwszy od wyglądu (korpus, barwy, flagi, żagle itp.) aż do szerokiej gamy uzbrojenia, takiego jak armaty, moździerze, miotacze ognia itd. Dodatkowe perki zdobywamy także dzięki mitycznym artefaktem, które przyjdzie nam znaleźć podczas licznych, pirackich wojaży. W grze nie mogło oczywiście zabraknąć typowego dla RPG-ów systemu rozwoju postaci. W toku zabawy rozwijamy się jednak nie tylko my, ale także nasza załoga, przechodząc długą drogę od zwykłych majtków pokładowych do prawdziwych wilków morskich.

Choć element batalistyczny odgrywa w grze bardzo istotną rolę, autorzy pozostawili jednak graczom pewną swobodę w wyborze ścieżki postępowania. W zależności od preferencji, możemy więc wybrać drogę handlową, starając się tanio kupić i drożej sprzedać poszczególne towary. Możemy też stać się bezwzględnym i budzącym postrach piratem, łupiącym bez litości każdy napotkany okręt przeciwnika.

Tryby gry

Produkcja pozwala na zabawę zarówno samotnym wilkom morskim, jak i wielbicielom zabawy wieloosobowej. W trybie multiplayer możemy współpracować ze znajomymi, wspólnie realizując niektóre zadania fabularne, bądź walcząc każdy z każdym na otwartym morzu.

Kwestie techniczne

Ograniczenie swobody rozgrywki kosztem skupienia się na efektownych bitwach morskich pozwoliło skoncentrować się deweloperom z Lion’s Shade na dopieszczeniu tego właśnie elementu zabawy. Skutkiem tego gra może pochwalić się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną, która siłą rzeczy budzi pewne skojarzenia z „morskimi” odsłonami serii Assassin’s Creed.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Under the Jolly Roger: 16+

Under the Jolly Roger Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows XP SP3
PC
AND
iOS
PS4
XONE
XSX
Switch