Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Passing By: A Tailwind Journey (PC)
OkładkaPassing By: A Tailwind Journey (PC)

Passing By: A Tailwind Journey

Gra przygodowa z elementami survivalowymi i platformowymi. W Passing By: A Tailwind Journey wcielamy się w młodą baloniarkę imieniem Curly, która przemierza świat złożony z unoszących się w powietrzu wysp, próbując dostarczyć tajemniczy list do jego odbiorcy.

Przygodowe | platformówki | 2D | survival | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Passing By: A Tailwind Journey Premiera

12mar2024

PC Switch

Gry podobne do Passing By: A Tailwind Journey

Spiritfarer

FAR: Changing Tides

Journey

Passing By: A Tailwind Journey jest grą przygodową, wzbogaconą o elementy survivalowe i platformowe. Produkcja stanowi debiutancki projekt niezależnego niemieckiego zespołu Studio Windsocke, a w jej wydaniu pomogła firma Dear Villagers.

Fabuła

Passing By: A Tailwind Journey zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, złożonego z unoszących się w powietrzu wysp, w którym nieustannie wieje zachodni wiatr. W trakcie zabawy wcielamy się w młodą baloniarkę imieniem Curly, która wyrusza w długą podróż, by dostarczyć tajemniczy list.

Mechanika

W Passing By: A Tailwind Journey akcję oglądamy z boku. Motorem gry jest podróż głównej bohaterki, która przybija do kolejnych wysp, by zdobyć zasoby niezbędne do kontynuowania powietrznej przeprawy. Kolejne skrawki lądu oferują nie tylko różnorodne krajobrazy i możliwość ucinania sobie pogawędek z ich mieszkańcami oraz innymi podróżnikami. Na wyspach znajdziemy również liczne zagadki, z którymi Curly musi się zmierzyć, by popchnąć akcję do przodu, a także wyzwania platformowe, przy których musimy wykazywać się zręcznością i refleksem.

Ważną rolę odgrywa tu również konieczność zarządzania zapasami, bowiem jeśli zbyt mocno obciążymy balon, nie będzie on mógł wznieść się w powietrze. Kiedy już uznamy, że na danym skrawku lądu nie pozostało nam nic do zrobienia, możemy wsiąść do kosza i kontynuować podróż. Niemniej, warto przy tym pamiętać, że wiatr wieje tutaj tylko w jednym kierunku, przez co powrót na odwiedzoną wyspę nie będzie już możliwy.

Oprócz zasobów niezbędnych do kontynuowania podróży, w trakcie zabawy zdobywamy różnorodne dodatki kosmetyczne, które pozwalają nam dostosować wygląd balonu do naszych indywidualnych preferencji.

Kwestie techniczne

Passing By: A Tailwind Journey może się pochwalić barwną grafiką utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce low poly.

Ostatnia modyfikacja 12 marca 2024

Tryb gry: single player  

Passing By: A Tailwind Journey cena w dniu premiery: 45,99 PLN

Wymagania wiekowe Passing By: A Tailwind Journey: Odpowiednia dla każdego wieku.

Passing By: A Tailwind Journey Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-7100
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 11
PC
Switch