Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchXONEPS4
Okładka Lost Words: Beyond the Page (PC)

Lost Words: Beyond the Page

Nietypowa platformówka, której akcja toczy się w pamiętniku młodej dziewczyny. Podczas zabawy w Lost Words eksplorujemy zarówno sam tekst zapisany na stronach, jak i opisywane przez niego fantastyczne krainy.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | indie | 2.5D | eksperymentalne/artystyczne | tytuły ekskluzywne Google Stadia

Okładka Lost Words: Beyond the Page (PC)

data premiery gry:

27mar2020

PC

Lost Words: Beyond the Page to dwuwymiarowa platformówka wzbogacona elementami gier logicznych. Tytuł opracowało studio Fourth State, a w skład zespołu produkcyjnego weszło wielu weteranów branży. Główny projektant Mark Backler wcześniej pracował przy Fable II, a za fabułę odpowiadała Rhianna Pratchett, czyli pisarka mająca na koncie scenariusze do wielu popularnych produkcji, w tym Heavenly Sword, Mirror’s Edge, Tomb Raider oraz Rise of the Tomb Raider.

Gra ukazała się najpierw w usłudze streamingowej Google Stadia i pozostawała jej tytułem ekskluzywnym przez rok.

Fabuła

W Lost Words eksplorujemy pamiętnik nastoletniej dziewczyny. Część przygody spędzamy w wymyślonych przez nią fantastycznych krainach, ale podróż odbywa się również na samych stronach. W ten sposób poznajemy problemy autorki i krok po kroku odkrywamy jej historię.

Mechanika

Lost Words to platformówka 2D, w której eksplorujemy lokacje, unikamy zagrożeń i zbieramy przedmioty. Konstrukcja fabularna gry ma duży wpływ na przebieg jej rozgrywki. Często zamiast po platformach skaczemy bowiem po napisanych słowach i zdaniach.

Skutki pamiętnikowej formuły na tym się nie kończą. Oprócz wyzwań o zręcznościowym charakterze musimy się bowiem zmierzyć także z licznymi łamigłówkami. Rozwiązywanie zagadek polega na manipulowaniu słowami z dziennika, co z kolei wprowadza zmiany w opisywanym przez niego świecie.

To wykorzystywanie tekstu ma różne formy. Czasem na stronach dziennika przestawiamy część wyrazów tylko po to, aby utworzyć z nich schodki do celu. Z kolei w świecie fantazji musimy wykazać się większą pomysłowością i np. z tekstu „nic nie było w stanie zgasić ognia w jej sercu” wyciągamy słowo „ogień”, by za jego pomocą podpalić stos patyków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Lost Words: Beyond the Page

Klasyfikacja PEGI Lost Words: Beyond the Page

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Lost Words: Beyond the Page

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 3.4 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7

Platformówka Lost Words nową grą scenarzystki Tomb Raidera
Platformówka Lost Words nową grą scenarzystki Tomb Raidera

wiadomość12 marca 2017

Rhianna Pratchett, czyli autorka scenariuszy do gier Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider, pracuje nad fabułą Lost Words, czyli nietypowej platformówki, w której będziemy eksplorowali pamiętnik nastoletniej dziewczyny.

PC
PS4
XONE
Switch