Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ashwalkers: A Survival Journey (PC)

Ashwalkers: A Survival Journey PC

Cendres: A Survival Journey

Ashwalkers: A Survival Journey jest przygodową grą akcji z elementami survivalu, która kładzie nacisk na nieliniową historię. Produkcja jest osadzona w świecie zniszczonym przez wybuch wulkanu. Za jej opracowanie odpowiada studio Nameless XIII.

Przygodowe | TPP | postapokalipsa | survival | indie

PC Windows
Okładka Ashwalkers: A Survival Journey (PC)

data premiery gry w wersji PC:

15kwietnia2021

15kwietnia2021

Steam

Ashwalkers: A Survival Journey (pierwotnie zwana Cendres: A Survival Journey) to przygodowa gra akcji w konwencji postapokalipsy, z mocno zarysowanymi elementami survivalu. Produkcja kładzie też duży nacisk na opowiadaną historię – inspiracją dla jej powstania były tzw. książki „Choose Your Adventure” (takie, w których czytelnik ma wpływ na dalszy kształt opowieści). Tytuł został opracowany przez studio Nameless XIII założone przez Hervego Bonina (współzałożyciela Dontnod Entertainment). Wydawcą jest firma Dear Villagers.

Fabuła

Akcja Ashwalkers: A Survival Journey rozgrywa się w świecie, który 200 lat wcześniej został zniszczony przez wybuch olbrzymiego wulkanu. Gracz kontroluje czterech bohaterów, którzy starają się jakoś przetrwać w niesprzyjających warunkach.

Mechanika

W Ashwalkers akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Podstawą rozgrywki jest eksplorowanie lokacji i pozyskiwanie różnego rodzaju zasobów koniecznych do przetrwania (leków, jedzenia, broni). Kontrolujemy równocześnie cztery postacie i musimy dbać zarówno o ich zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

W czasie podróży napotykamy na różnego rodzaju wyzwania i zagrożenia, z którymi musimy sobie radzić, wykorzystując unikatowe umiejętności poszczególnych bohaterów. W miarę postępów w rozgrywce gracz stopniowo poznaje też coraz lepiej postacie i może kształtować relacje pomiędzy nimi.

Ważną rolę w produkcji Nameless XIII odgrywa też opowiadana historia, którą możemy kształtować, podejmując szereg trudnych wyborów. W zależności od naszych decyzji, opowieść za każdym razem wygląda nieco inaczej – warto odnotować, że jednorazowe przejście Ashwalkers zajmuje około dwóch godzin, a gra oferuje aż 34 odmienne zakończenia.

Tryby gry

W Ashwalkers: A Survival Journey możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Ashwalkers posiada ciekawą, trójwymiarową oprawę graficzną. Produkcja wykorzystuje tzw. technikę cel-shadingu (jest stylizowana na film animowany). Dodatkowo dzieło jest w głównej mierze czarno-białe, choć niektóre elementy interfejsu i świata są wyświetlane w kolorze czerwonym (jest to ten sam zabieg, który bywa stosowany w niektórych filmach – np. w serii Sin City).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 43,99 PLN

Gry podobne do Ashwalkers: A Survival Journey

Wymagania wiekowe Ashwalkers: A Survival Journey

16+

Wymagania sprzętowe Ashwalkers: A Survival Journey

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7
Postapokaliptyczne Cendres: A Survival Journey ujawnione, jest termin premiery
Postapokaliptyczne Cendres: A Survival Journey ujawnione, jest termin premiery

wiadomość28 sierpnia 2020

Firmy Dear Villagers oraz Nameless XIII zapowiedziały grę Cendres: A Survival Journey – postapokaliptyczną produkcję, w której postaramy się przetrwać w świecie zniszczonym przez wybuch wulkanu. Tytuł ma kłaść nacisk na fabułę, którą gracz będzie mógł kształtować, podejmując szereg decyzji.