Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka A Blind Legend (PC)

A Blind Legend

Niezwykła przygodowa gra akcji, której fabuła oraz mechanika oparte zostały tylko i wyłącznie na warstwie dźwiękowej.

Przygodowe | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | indie | eksperymentalne/artystyczne | przygodowe gry akcji

Okładka A Blind Legend (PC)

data premiery gry:

28wrz2015

AND

29wrz2015

iOS

7kwi2016

PC

A Blind Legend to niezwykła przygodowa gra akcji na platformę PC, AND i iOS, której fabuła i mechanika oparte zostały tylko i wyłącznie na warstwie dźwiękowej. Produkcja adresowana jest głównie do graczy niewidomych, ale także do wszystkich szukających w grach wideo zupełnie nowych wrażeń. Tytuł powstał we współpracy francuskiego studia DOWiNO ze stacją radiową France Culture, a jego produkcję dofinansowano ze środków zebranych na francuskojęzycznym serwisie crowdfundingowym ULULE, a także dzięki wsparciu instytucji państwowych oraz organizacji non-profit. Na urządzeniach mobilnych gra dostępna jest za darmo, zaś na komputerach PC jako płatna aplikacja komercyjna.

Fabuła

Fabuła A Blind Legend osadzona została w realiach średniowiecznego fantasy, a podczas gry wcielamy się w postać niewidomego rycerza imieniem Edward Blake, który stara się uwolnić swoją żonę z rąk nieznanych porywaczy. W towarzystwie córki Louise, nasz protagonista przemierza kolejne rejony królestwa High Castle, stawiając czoła rozmaitym pułapkom oraz przeciwnikom.

Mechanika

A Blind Legend jest jedną z nielicznych przedstawicielek gatunku gier dźwiękowych. Cała jego niezwykłość polega na tym, że rozgrywka opiera się tylko i wyłącznie na sferze dźwiękowej - podczas zabawy gracz orientuje się w terenie wyłącznie za pomocą słuchu. W toku zabawy nieustannie towarzyszą nam intensywne wrażenia słuchowe, takie jak szum drzew, śpiew ptaków, odgłosy kroków oraz szczęk broni. Pewnym ułatwieniem jest postać córki bohatera, której głos wskazuje nam drogę i udziela wszystkich niezbędnych wskazówek. Bazując na usłyszanych odgłosach, własnej intuicji oraz podpowiedziach dziecka, niewidomy Edward Blake może nie tylko poruszać się w terenie, ale także walczyć z przeciwnikami, używając miecza i tarczy, a nawet wyprowadzając combosy. Sterowanie opiera się zaś na wykonywaniu odpowiednich gestów na ekranie dotykowym (w przypadku urządzeń mobilnych), bądź za pomocą myszy (w przypadku komputerów).

Kwestie techniczne

Zgodnie z koncepcją gry dźwiękowej, w wydanym na platformie PC, AND i iOS A Blind Legend nie uświadczymy w zasadzie żadnych elementów wizualnych. Podczas rozgrywki ekran tabletu lub monitora wypełnia jedynie delikatny dym pełniący rolę wygaszacza ekranu, zaś gracz musi polegac wyłącznie na słuchu. Produkcja studia DOWiNO wykorzystuje przy tym nowoczesną technologię dźwięku binauralnego (ang. binaural sound), której celem jest umożliwienie jak najwierniejszego zlokalizowania źródła dźwięku. Dzięki temu podczas zabawy możemy popuścić wodze fantazji i poczuć się tak, jakbyśmy sami znajdowali się wewnątrz świata gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do A Blind Legend

Wymagania wiekowe A Blind Legend

12+

Wymagania sprzętowe A Blind Legend

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
iOS
AND