Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCXONEPS4
Okładka Kill the Bad Guy (PC)
OkładkaKill the Bad Guy (PC)

Kill the Bad Guy

Kill the Bad Guy to gra logiczna, w której głównym zadaniem gracza jest likwidowanie tytułowych „złych ludzi”, czyli byłych członków mafii i terrorystów. Dokonać tego należy w sposób dyskretny i możliwie spektakularny.

Logiczne | widok izometryczny | indie

Kill the Bad Guy Premiera

28maj2014

PC

1lut2017

XONE PS4

producent: Exkee Strona oficjalna

Kill the Bad Guy jest grą logiczną stworzoną przez Exkee – niezależne studio z Francji. W świecie przedstawionym w Kill the Bad Guy mieszka wielu złych ludzi. Są nimi zbrodniarze wojenni, mafiosi i mordercy kobiet czy dzieci, którym udało się uniknąć kary za swoje grzechy. Żyją teraz spokojnie wśród innych ludzi, nieświadomych ich przeszłości. Zadaniem gracza, który wciela się w postać członka Stowarzyszenia, czyli grupy mścicieli, jest likwidowanie złych ludzi w możliwie najbardziej spektakularny i bolesny dla nich sposób.

Wykończyć wytypowanego przestępcę można na różne sposoby. Rozgrywka polega na prześledzeniu jego zwyczajów, a następnie przygotowaniu zamachu i dokonaniu go przy użyciu pułapek. Mogą za nie posłużyć np. przejeżdżające samochody, fragmenty architektury czy ogromna kula, służąca pierwotnie do rozbiórki budynków. Najlepsze efekty daje połączenie kilku różnych elementów, co zagwarantuje widowiskowość zamachu. Co najtrudniejsze, zabójstwo złego człowieka należy zaplanować tak, żeby nie dać się złapać, a także uniknąć ofiar wśród przypadkowych osób.

Oprawa graficzna gry jest uproszczona, a kolorystyka monochromatyczna. Wytypowany do zabicia przestępca zamiast twarzy ma tylko namalowaną tarczę strzelniczą, odróżniającą go od zwykłych przechodniów. Warto dodać, że Kill the Bad Guy prezentuje świat gry z lekkim przymrużeniem oka.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kill the Bad Guy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Kill the Bad Guy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/7
PC
XONE
PS4