Epic Games Store ma dziś za darmo do zaoferowania przygodową grę akcji z otwartym światym dla fanów science fiction i postapokalipsy. Na Steamie ma ona aż 88% pozytywnych recenzji.
33. czwartek 2026 roku przynosi tylko jedną darmówkę w Epic Games Store, ale za to bardzo pozytywnie ocenianą. Zanim jednak do niej przejdziemy, przypominam o grach z zeszłego tygodnia – Beacon Pines i We Were Here Together można zgarnąć do godz. 17:00, klikając w przyciski zamieszczone na końcu tej wiadomości.
Dzisiaj zaś na ruszt bierzemy przygodową grę akcji TPP, w której science fiction spotyka się z postapokalipsą. Mowa o Caravan SandWitch, niespełna 2-letniej produkcji studia Plane Toast, która kładzie duży nacisk na narrację. Jej protagonistką jest Sauge, adeptka kosmicznego pilotażu, która wraca na rodzinną planetę Cigalo, odebrawszy sygnał od zaginionej siostry. Przemierzając wyniszczony świat inspirowany Prowansją za kierownicą ulepszanej w toku gry furgonetki, bohaterka nie tylko stopniowo przybliża się do rozwiązania rodzinnej zagadki, ale również pomaga swoim ziomkom w ich codziennych problemach.
Caravan SandWitch nie odniosło dużego sukcesu sprzedażowego, ale spodobało się graczom na Steamie. Świadczą o tym recenzje, których od premiery pojawiło się ponad 2700. 88% z nich stanowią opinie pozytywne, a gracze chwalą relaksacyjny charakter przygody i urokliwą oprawę audiowizualną. Trzeba jednak odnotować, że niektórym przeszkadza konieczność ciągłego zbierania surowców i ulepszania furgonetki, by uzyskać dostęp do wszystkich zakątków świata, a także fakt, że produkcja jest pozbawiona polskiej wersji językowej.
Beacon Pines w Epic Games Store
We Were Here Together w Epic Games Store
Więcej:55. i 56 gra za darmo w 2026 roku w Epic Games Store
GRYOnline
Steam
OpenCritic

Autor: Hubert Śledziewski
Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.