Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchiOSPS4XONE
Okładka AWAY: Journey to the Unexpected (PC)

AWAY: Journey to the Unexpected

Pierwszoosobowa zręcznościówka typu roguelite utrzymana w mangowym stylu. Tytuł opracował Aurelien Regard, autor The Next Penelope. AWAY: Journey to the Unexpected jest wzorowane na japońskich animacjach dla dzieci, zarówno pod względem grafiki, jak i klimatu.

Akcji | FPP | fantasy | roguelike | elementy RPG | indie | przygodowe gry akcji

Okładka AWAY: Journey to the Unexpected (PC)

data premiery gry:

5lut2019

PS4

7lut2019

Switch

8lut2019

XONE

13lut2019

PC

1lip2020

iOS

AWAY: Journey to the Unexpected to wydana na platformę PC, PS4 itd. przygodowa gra akcji utrzymana w kreskówkowym klimacie. Tytuł opracował Aurelien Regard, czyli autor The Next Penelope, we współpracy z Jimem Gennissonem, który był projektantem poziomów w kilku odsłonach cyklu Rayman. Produkcję wydała firma Playdius Entertainment.

Fabuła

Gra wzorowana jest na japońskich kreskówkach dla dzieci, zarówno pod względem grafiki, jak i klimatu. Akcja przenosi nas do krainy łączącej współczesną technologię z obecnością wielu fantastycznych istot. My wcielamy się w dzielnego chłopca udającego się na różne niebezpieczne przygody, podczas których u boku zdobytych przyjaciół próbujemy pokonać wrogów.

Mechanika

W wydanym na platformę PC, PS4 itd. AWAY: Journey to the Unexpected wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszoosobowej. Podczas zabawy gracz eksploruje świat, radzi sobie z wyzwaniami platformówkowymi, zbiera przedmioty oraz walczy z wrogami.

Produkcja zawiera jeden ciekawy element mechaniki, wyróżniający ją na tle konkurencji. W AWAY: Journey to the Unexpected wszystkie napotkane postacie, w tym wrogów, możemy bowiem zwerbować. Wymaga to przekonania ich do tego w konwersacjach, więc konieczne jest odkrywanie konkretnych argumentów mogących wpłynąć na decyzję potencjalnego rekruta.

Kwestie techniczne

AWAY: Journey to the Unexpected oferuje dosyć nietypową, ale atrakcyjną oprawę graficzną. Świat został wykonany w 3D i autorzy postawili na pełną kolorów kreskówkową stylistykę. Natomiast postacie oraz wrogowie są dwuwymiarowymi sprite’ami. Wszystko to wykonano tak, że obie te techniki dobrze ze sobą współpracują, dając ładny efekt końcowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 60,99 PLN

Gry podobne do AWAY: Journey to the Unexpected

Klasyfikacja PEGI AWAY: Journey to the Unexpected

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe AWAY: Journey to the Unexpected

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7
AWAY: Journey to the Unexpected - zapowiedziano przygodową grę akcji w konwencji anime
AWAY: Journey to the Unexpected - zapowiedziano przygodową grę akcji w konwencji anime

wiadomość7 marca 2017

Autor The Next Penelope oraz jeden z projektantów poziomów serii Rayman połączyli siły, a owocem tej współpracy będzie AWAY: Journey to the Unexpected. Będzie to przygodowa gra akcji zainspirowana japońskimi kreskówkami dla dzieci, w której równie ważną rolę jak zdolności bojowe odegra umiejętność przekonującej argumentacji.

PC
PS4
XONE
Switch
iOS