Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPCPS4XONE
Okładka Children of Zodiarcs (Switch)
OkładkaChildren of Zodiarcs (Switch)

Children of Zodiarcs

Taktyczna gra jRPG opracowana przez studio Cardboard Utopia. Tytuł zabiera graczy do fantastycznego świata, nad którym dominuje Imperium Torian. Mocarstwo zawdzięcza swoją potęgę tytułowym Zodiarcs – prastarym maszynom pozostawionym przez dawno wymarłą cywilizację.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | jRPG

Children of Zodiarcs Premiera

18lip2017

PC PS4

27mar2020

XONE Switch

Gry podobne do Children of Zodiarcs

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

The Banner Saga

Fae Tactics

Children of Zodiarcs to taktyczne RPG z turowym systemem walki. Gra powstała w studiu Cardboard Utopia, założonym przez ludzi, którzy wcześniej pracowali przy takich tytułach jak Eternal Darkness, Assassin's Creed Brotherhood, The Warriors czy Far Cry 3.

Fabuła

Akcja gry toczy się w uniwersum fantasy zdominowanym przez Imperium Toran, które swoją pozycję uzyskało dzięki prastarym maszynom znanym jako Zodiarcs, pozostawionym przez dawno wymarłą cywilizację. Kampania rozgrywa się głównie w mieście Torus, będącym stolicą tego mocarstwa.

Fabuła koncentruje się na grupie złodziei, której każdy członek wiele wycierpiał z powodu Imperium. Gang zostaje przyłapany na próbie obrabowania jednego z najbogatszych szlachciców w kraju, co ściąga bohaterom na głowy straż miejską, konkurencyjne grupy przestępcze, a nawet klan kanibali.

Mechanika

Autorzy Children of Zodiarcs wzorowali się na taktycznych grach jRPG z 16- i 32-bitowych konsol, ale jednocześnie sprawdzone rozwiązania wzbogacili elementami zaczerpniętymi z karcianek i planszówek. Zabawa koncentruje się na toczeniu turowych bitew. Przeciwnicy często są znacznie lepiej uzbrojeni niż nasza drużyna, dlatego aby przetrwać, trzeba regularnie wykazywać się sporym sprytem, sprawnie wykorzystując otoczenie oraz unikalne umiejętności każdej z podległych nam postaci.

Jednocześnie wszystkie akcje poza ruchem, w tym ataki oraz aktywacje zdolności specjalnych, kontrolowane są za pomocą kart losowanych ze skomponowanej własnoręcznie talii. Do tego dochodzi mechanika kostek, których rzuty są w stanie wzmocnić każdą czynność. Wokół nich zbudowano system craftingu, pozwalając nam na konstruowanie nowych kostek oraz ulepszanie już posiadanych. Oczywiście nie zapomniano także o mechanice rozwoju, pozwalającej kupować ulepszenia statystyk i umiejętności postaci za zdobyte podczas przygód punkty doświadczenia.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Children of Zodiarcs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Children of Zodiarcs Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows XP
PC
PS4
XONE
Switch