Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPS4
Okładka Grand Kingdom (PSV)

Grand Kingdom

Klasyczna gra jRPG z turowym systemem walki, opracowana przez firmę Spike Chunsoft we współpracy ze studiem MonochromeCorp.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | 2D | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Grand Kingdom (PSV)

data premiery gry:

19lis2015

PS4 PSV

Grand Kingdom to klasyczna dwuwymiarowa gra jRPG z turowym systemem walki nastawionym na strategiczne planowanie kolejnych akcji. Za stworzenie produkcji odpowiada japońska firma Spike Chunsoft i studio MonochromeCorp. Na czele zespołu deweloperskiego stanął Tomohiko Deguchi, który swoim nazwiskiem firmował również wydane w 2011 roku na PSP (jedynie w Japonii) Grand Knights History. Oba dzieła autora łączy wiele wspólnych cech, na tyle że Grand Kingdom można nazwać nieformalnym sequelem powyższego tytułu.

Fabuła gry przenosi nas do klasycznego świata fantasy, pełnego magii oraz heroicznych czynów. Kontynent na którym rozgrywa się akcja podzielony jest pomiędzy cztery zwalczające się frakcje. Stajemy na czele oddziału najemników i z czasem wybieramy po stronie której z potęg uczestniczących w konflikcie się opowiemy. Historia zostaje przedstawiona została pod postacią w pełni zdubbingowanych animowanych przerywnikach, zrealizowanych w formie znanej z gier visual novel.

Podczas przygody zarządzamy drużyną wojowników, wybierając ich wyposażenie oraz określając kierunek rozwoju. Pojedynki zostały zrealizowane w trybie turowym i przedstawianym w drugim wymiarze, w perspektywie znanej z gier side-scroll. Podczas walki gracze muszą rozsądnie planować kolejne ruchy i myśleć strategicznie, a także wykorzystywać różnego rodzaju umiejętności specjalne oraz kombosy.

Warto dodać, że twórcy zaplanowali również tryb multiplayer, pozwalający na wspólną zabawę oraz współzawodnictwo. Grand Kingdom pozwala również na wspólną rozgrywkę posiadaczom konsol PlayStation 4 oraz PS Vita, a także dzielenie się zapisanymi stanami gry pomiędzy obiema wersjami tytułu.

Produkcja odznacza się wyjątkowo przyjemną dla oka dwuwymiarową oprawą graficzną, której towarzyszy równie dopracowana ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 0,4 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Grand Kingdom

odpowiednia dla każdego wieku

PS4
PSV