Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2016, 10:18

autor: Adrian Werner

Children of Zodiarcs - sukces Kickstartera taktycznego RPG od byłych pracowników Ubisoftu

W kilka dni po uruchomieniu zbiórki, Kickstarter projektu Children of Zodiarcs przekroczył cel minimalny. Będzie to taktyczne RPG z turowym systemem walki, wzbogacone elementami karcianek i planszówek. Gra powstaje w ramach programu Square Enix Collective.

Długa lista kickstarterowych sukcesów wzbogaciła się o nową pozycję. Jest nią taktyczne RPG zatytułowane Children of Zodiarcs, które zgromadziło już 97 tysięcy dolarów kanadyjskich, przy celu minimalnym ustalonym na połowie tej kwoty. Do końca zbiórki pozostało dwadzieścia pięć dni, więc zebrana suma bez wątpienia ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu. Projekt zmierza na pecety i konsolę PlayStation 4, a beta ma ruszyć w sierpniu tego roku. Data premiery pełnej wersji zależeć będzie od przebiegu testów. Gra powstaje w studiu Cardboard Utopia, założonym przez ludzi, którzy wcześniej pracowali przy takich tytułach jak Eternal Darkness, Assassin's Creed Brotherhood, The Warriors czy Far Cry 3.

Akcja gry toczyć się będzie w uniwersum fantasy zdominowanym przez Imperium Toran, które swoją pozycję uzyskało dzięki prastarym maszynom znanym jako Zodiarcs, pozostawionym przez dawno wymarłą cywilizację. Kampania rozegra się w mieście Torus, będącym stolicą tego mocarstwa. Fabuła skoncentruje się na grupie złodziei, której każdy członek wiele wycierpiał z powodu Imperium. Gang zostanie przyłapany na próbie obrabowania jednego z najbogatszych szlachciców w kraju, co ściągnie bohaterom na głowy straż miejską, konkurencyjne grupy przestępcze, a nawet klan kanibali.

Tworząc Children of Zodiarcs, autorzy wzorują się na taktycznych grach jRPG z 16- i 32-bitowych konsol, ale jednocześnie sprawdzone rozwiązania chcą wzbogacić elementami zaczerpniętymi z karcianek i planszówek. Zabawa skoncentruje się na toczeniu turowych bitew. Przeciwnicy często okażą się znacznie lepiej uzbrojeni niż nasza drużyna, dlatego aby przetrwać, trzeba będzie wykazać się sporym sprytem, wykorzystując otoczenie oraz unikalne umiejętności każdej z podległych nam postaci.

Jednocześnie wszystkie akcje poza ruchem, w tym ataki oraz aktywacje zdolności specjalnych, kontrolowane będą za pomocą kart losowanych ze skomponowanej własnoręcznie talii. Do tego dojdzie mechanika kostek, których rzuty będą w stanie wzmocnić każdą czynność. Wokół nich zbudowany zostanie system craftingu, pozwalając nam na konstruowanie nowych kostek oraz ulepszanie już posiadanych.

Warto na koniec dodać, że Children of Zodiarcs jest częścią programu Square Enix Collective, w ramach którego wydawca wyszukuje obiecujące projekty niezależne i pomaga w ich promocji oraz wydaniu, ale jednocześnie deweloperzy zachowują wszystkie prawa do swojej marki.

  1. Children of Zodiarcs – strona Kickstartera
  2. Children of Zodiarcs – oficjalna strona gry