Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4PS5XONEXSX
Okładka Astria Ascending (PC)
OkładkaAstria Ascending (PC)

Astria Ascending

Gra jRPG z elementami platformówki i przygodówki. W Astria Ascending trafiamy do fantastycznego świata Orcanon. W skórze jednego z ośmiu bohaterów ratujemy tę krainę przed chaosem, a także poznajemy bliżej śmiałków, którzy dołączają do niego w toku przygody.

RPG | fantasy | turowe | 2D | elementy zręcznościowe | side-scroll | jRPG | Xbox Game Pass | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Astria Ascending Premiera

30wrz2021za 62dni

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gry podobne do Astria Ascending

Rayman Legends

Child of Light

Indivisible

Astria Ascending jest grą jRPG, wzbogaconą o pewne elementy przygodowe oraz platformowe. Produkcja została opracowana przez zespół Artisan Studio, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Dear Villagers. Nad projektem czuwali branżowi weterani, na czele z autorem scenariusza – Kazushige Nojimą (mającym w portfolio między innymi gry Final Fantasy X i Final Fantasy VII Remake) – oraz kompozytorem Hitoshim Sakimoto (twórcą muzyki do Final Fantasy XII i Vagrant Story).

Fabuła

Astria Ascending przenosi nas do fantastycznego świata Orcanon. Strażnikami równowagi są tam tak zwani Półbogowie – herosi rekrutowani spośród zwykłych ludzi i przedstawicieli fantastycznych ras, którzy podczas trzyletniej służby muszą stawiać czoła wszelkim niebezpieczeństwom zagrażającym krainie. W trakcie zabawy wcielamy się w jednego z takich śmiałków, a naszym zadaniem jest zorganizowanie drużyny bohaterów i uratowanie Orcanonu przed chaosem. Po drodze poznajemy indywidualne losy każdego z naszych podopiecznych i obserwujemy rodzące się między nimi relacje.

Mechanika

W Astria Ascending akcję ukazano z boku. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy jedną z ośmiu postaci reprezentujących różne rasy i profesje oraz dysponujących odmiennymi umiejętnościami.

Przygoda wiedzie nas przez rozległą krainę, w której znajdziemy pięć wielkich miast oraz ponad dwadzieścia podziemnych lochów. Zwłaszcza w tych ostatnich często natykamy się na fragmenty rodem z platformówek, w których musimy wykazać się zręcznością, a także na wymagające pomysłowości (choć niezbyt skomplikowane) zagadki środowiskowe. Motorem gry są zadania popychające do przodu fabułę, jednak oprócz nich na wykonanie czeka tu mnóstwo zadań pobocznych. Rozgrywkę urozmaicają również rozmaite aktywności opcjonalne, jak minigry, wśród których znajdziemy między innymi karcianki.

Oczywiście uratowanie Orcanonu przed niebezpieczeństwem wiąże się z walką z przeciwnikami. Wśród ponad dwustu adwersarzy znajdziemy zarówno takich, których pokonanie nie nastręczy nam większych problemów, jak i znacznie potężniejszych od nich osobników, na czele z potężnymi bossami. Starcia toczą się w trybie turowym, a w ich trakcie robimy użytek z umiejętności bojowych bohatera oraz śmiałków, którzy dołączają do niego w toku podróży.

W miarę postępów rozwijamy postacie, dzięki czemu z czasem nasza drużyna może stawiać czoła coraz większym wyzwaniom. Ponadto w trakcie rozgrywki łapiemy legendarne bestie, które możemy przyzywać na areny, by wspomagały nas w walce.

Długość gry

Deweloperzy zapewniają, że ukończenie gry Astria Ascending jest zadaniem na około trzydzieści godzin. Gracze chcący zobaczyć wszystko, co tytuł ma do zaoferowania, muszą natomiast przeznaczyć na zabawę około pięćdziesiąt godzin.

Kwestie techniczne

Astria Ascending posiada barwną, ręcznie rysowaną grafikę utrzymaną w mangowej stylistyce. Gra pozwala na rozgrywkę zarówno z angielskim, jak i z japońskim dubbingiem.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Astria Ascending: 12+

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX