Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDPCSwitchiOS
Okładka Iris and the Giant (AND)

Iris and the Giant

Miks gry karcianej z produkcją typu roguelike okraszony nietypową oprawą wizualną. W Iris and the Giant zagłębiamy się w świadomość dziewczynki dręczonej przez nieznane lęki i mierzymy się z nimi w formie turowych starć z wykorzystaniem talii kart.

RPG | roguelike | elementy logiczne | 2D | karciane | indie

Okładka Iris and the Giant (AND)

data premiery gry:

27lut2020

PC

3lis2020

iOS

5lis2020

Switch

10lis2020

AND

Iris and the Giant to mieszanka kolekcjonerskiej gry karcianej (CCG) oraz roguelike’a. Jest to debiutanckie dzieło francuskiego twórcy Louisa Rigauda, który udostępnił wczesną wersję w formie darmowej gry przeglądarkowej. Pełne wydanie ukazało się nakładem studia Goblinz.

Fabuła

W grze wcielamy się w tytułową Iris, która udaje się z ojcem na lekcje pływania. Jeszcze w drodze na miejsce bohaterka czuje, że coś leży jej na sercu, choć sama nie wie co. W końcu na basenie dziewczynka nie potrafi powstrzymać uczucia przygnębienia, które niemal dosłownie ją zalewa. Iris wyrusza więc w podróż do własnego umysłu, by zmierzyć się ze swoimi lękami.

Mechanika

Rozgrywka w Iris and the Giant opiera się na turowych potyczkach. Naszym celem jest przedarcie się przez hordy wrogów (w tym bossów) i dotarcie na szczyt schodów wiodących do kolejnej lokacji. W starciach musimy uważać na zdrowie bohaterki, reprezentowane przez jej siłę woli. W walce korzystamy z talii kart, które zdobywamy za zwycięstwa i znajdujemy w porozrzucanych tu i ówdzie skrzyniach. To dzięki kartom wykonujemy wszelkie akcje: ataki z dystansu lub z bliska, uderzenia w pojedynczych wrogów lub cały rząd itp. W przypadku niepowodzenia tracimy niemal cały dotychczasowy postęp i musimy zaczynać od nowa.

Prócz kart z pomocą przyjdą nam także perki dające różne bonusy, na przykład więcej punktów zdrowia. Prócz każde podejście może odblokować dodatkowe wsparcie. Gwiazdy porozsiewane na poziomach pozwalają wypełnić specjalny pasek po śmierci, co umożliwia uzyskanie prezentów –bonusów, które przechodzą na kolejną sesję. Z kolei za rozmaite osiągnięcia odblokowujemy przyjaciół z przydatnymi umiejętnościami. Wreszcie w trakcie przygody mamy szansę trafić na pamiątki, które potrafią wywrócić rozgrywkę do góry nogami. Dzięki nim zagranie określonych rodzajów kart nie zakończy naszej tury, w skrzyniach znajdziemy inne łupy niż zwykle etc.

Kwestie techniczne

Iris and the Giant operuje dwuwymiarową oprawą wizualną, z płaskimi, papierowymi postaciami oraz potworami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Iris and the Giant

Wymagania wiekowe Iris and the Giant

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Iris and the Giant

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 5500 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
PC
Switch
iOS
AND