Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS5XSX
Okładka Terra Memoria (PC)
OkładkaTerra Memoria (PC)

Terra Memoria

Gra RPG skoncentrowana na eksploracji świata fantasy, toczeniu turowych potyczek oraz wykorzystywaniu systemu craftingu do odbudowywania krainy zniszczonej przez antyczne roboty. Terra Memoria ma grafikę w charakterystycznej stylistyce łączącej trójwymiar z pixel artem.

RPG | fantasy | turowe | indie | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Terra Memoria jest grą RPG kładącą nacisk na eksplorację, walkę oraz crafting. Tytuł został opracowany przez niezależne studio La Moutarde, mające w portfolio wydany w 2018 roku projekt Old School Musical.

Fabuła

Terra Memoria przenosi nas do krainy Terra, w której typowe realia fantasy wzbogacono o obecność technologii wykraczającej poza średniowiecze. Choć dotychczas życie jej mieszkańców upływało w spokoju, wyczerpujące się zasoby magicznych kryształów oraz nagłe przebudzenie antycznych robotów zwiastują zakończenie sielanki.

Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone, gdyż do akcji wkracza szóstka bohaterów, którzy wyruszają w podróż, by dotrzeć do źródła całego zamieszania i zdusić je w zarodku. Niejako przy okazji nasi podopieczni dowiadują się coraz więcej na temat otaczającego ich świata oraz pracują, by uczynić go lepszym miejscem.

Mechanika

W Terra Memoria akcję oglądamy z nisko zawieszonej kamery z lotu ptaka. Podczas rozgrywki przemierzamy tytułową krainę, poznajemy jej mieszkańców i realizujemy powierzane nam zadania, jednocześnie prowadząc śledztwo, które zbliża nas do rozwiązania głównego problemu. Po drodze przychodzi nam mierzyć się z przeciwnikami, z którymi toczymy turowe potyczki. W miarę postępów rozwijamy protagonistów i gromadzimy coraz lepsze wyposażenie.

Na tym nie koniec, gdyż nasza drużyna potrafi również budować, co pozwala jej wpływać na wygląd krainy, odbudowując zniszczone obiekty, wznosząc nowe konstrukcje, a także dekorując otoczenie. Umiejętność ta przydaje się również do rozwiązywania zagadek środowiskowych.

Pomiędzy kolejnymi wyprawami rozbijamy obóz, gdzie możemy odzyskać nadwątlone siły i zapewnić sobie rozmaite wzmocnienia, zjadając różnorodne posiłki (przyrządzamy je w ramach prostej minigry), a także skorzystać z usług majstra i kowala, zajmujących się naszym sprzętem.

Oprócz tego podczas swoich wojaży nasi podopieczni tworzą swego rodzaju przewodnik po regionie, a my możemy zdecydować o jego treści, umieszczając w nim określone informacje oraz grafiki.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Terra Memoria wykonano w technice łączącej trójwymiar z pixelartową stylistyką.

Ostatnia modyfikacja 29 marca 2024

Tryb gry: single player  

Terra Memoria cena w dniu premiery: 91,99 PLN

Wymagania wiekowe Terra Memoria: 12+

Terra Memoria Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon RX 460 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10/11 64-bit
PC
PS5
XSX
Switch