Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Alt-Frequencies (AND)

Alt-Frequencies

Unikalna przygodowa gra tekstowa, w której wysłuchujemy fragmentów audycji radiowych, starając się wyłowić z nich informacje na temat przeprowadzanych przez rząd eksperymentów z pętlami czasowymi.

Przygodowe | elementy logiczne | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne | tekstowe

Okładka Alt-Frequencies (AND)

data premiery gry:

15maj2019

AND

16maj2019

iOS PC

Alt-Frequencies to unikalna przygodowa gra tekstowa, w której wsłuchujemy się w słowa prezenterów radiowych, starając się wyłowić wskazówki, które pozwolą nam odkryć prawdę o świecie. Deweloperem tytułu jest niezależne francuskie studio Accidental Queens. Zespół ma na koncie dwie dobrze przyjęte gry – A Normal Lost Phone oraz Another Lost Phone: Laura’s Story. Wcielamy się w nich w przypadkowego znalazcę smartfona starającego się znaleźć jego właściciela poprzez przeglądanie zapisanych w pamięci telefonu aplikacji i rozmów z innymi osobami.

Fabuła

Gracz wciela się w łowcę prawdy, który wraz z innymi obywatelami żyje w serii pętli czasowych, zainicjowanych przez rząd. Większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale nieliczni boleśnie doświadczają skutków tego sztucznie wywołanego fenomenu. Wsłuchując się w audycje radiowe i nagrywając ich krótkie fragmenty, a następnie wysyłając ich treść do innych stacji, staramy się uświadomić i pobudzić opinię publiczną tak, by wymusiła zakończenie eksperymentów z pętlami.

Fabuła gry podzielona została na pięć rozdziałów, zawierających trzyminutowe, zapętlone nagrania różnych stacji.

Mechanika

W trakcie każdego rozdziału musimy przesłuchać powtarzające się co kilka minut transmisje kilkunastu stacji radiowych. Poznajemy w ten sposób opinie i postawy ich prezenterów, które są kluczowe dla naszej misji. Przesłuchując programy, nagrywamy krótkie wypowiedzi prowadzących, mogące zawierać ukrywane przez rząd informacje lub sugerować negatywne konsekwencje pętli czasowych. Następnie wysyłamy je do konkurencyjnych programów radiowych w nadziei na to, że ich producenci zareagują w oczekiwany przez nas sposób. Jeżeli wprowadzimy w ten sposób odpowiednio dużo zmian do pętli czasowej, w której się znajdujemy, przerywamy cykl i przechodzimy do kolejnego rozdziału.

Kwestie techniczne

Ze względu na swoją naturę i model zabawy, Alt-Frequencies posiada prostą oprawę wizualną, sprowadzającą się do serii dwuwymiarowych grafik przedstawiających odbiorniki radiowe. Twórcy zadbali jednak o opcje ułatwiające zabawę osobom niepełnosprawnym mającym problemy ze wzrokiem lub słuchem. Warto zaznaczyć, że w prezenterów radiowych wcieliło się ponad dwadzieścia osób, które zawodowo zajmują się produkcją podcastów, programów telewizyjnych, a także prowadzą popularne kanały w serwisie YouTube.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Alt-Frequencies

Wymagania wiekowe Alt-Frequencies

12+

Wymagania sprzętowe Alt-Frequencies

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 900 MB HDD
  • Windows 7
PC
AND
iOS