Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Colonial Conquest (AND)

Colonial Conquest

Opracowana przez zespół Argonauts Interactive turowa gra strategiczna, rozgrywająca się na przełomie XIX i XX wieku, w erze konfliktów i podbojów.

Strategiczne | turowe | crowdfunding | historyczne

Okładka Colonial Conquest (AND)

data premiery gry:

28lip2015

PC

14lut2016

AND

18lut2016

iOS

Colonial Conquest to osadzona w wiktoriańskiej erze konfliktów i podbojów turowa gra strategiczna, w której stając na czele jednego z sześciu mocarstw, mamy za zadanie stać się dominującą potęgą na świecie. Za powstanie gry odpowiada studio Argonauts Interactive, znane z takich tytułów, jak World War 1 oraz Galactic Inheritors. Produkcję wsparto kampanią crowdfundingową w serwisie Kickstarter.

Podczas rozgrywki możemy wcielić się w jedną ze słynnych historycznych postaci: prezydenta Teodora Roosevelta (USA), królową Wiktorię (Anglia), cesarza Meiji (Japonia), cesarza Wilhelma II (Niemcy), Julesa Ferry’ego (Francja) bądź cara Aleksandra III (Rosja). Poprowadzą oni swoje mocarstwa do światowej dominacji w toku jednego z trzech dostępnych scenariuszy. Dwa z nich rozpoczynają się odpowiednio w roku 1880 oraz 1914 i bazują ściśle na realiach historycznych, tak więc przystępując do rozgrywki dysponujemy dokładnie tymi terytoriami, jakie faktycznie należały w danym czasie do poszczególnych mocarstw. Trzeci scenariusz rozpoczyna się ok. roku 1870 i ma charakter otwarty, a każda z nacji dysponuje na początku rozgrywki wyłącznie swoim terytorium startowym.

Zabawa toczy się w trybie turowym, a każda tura reprezentuje jedną porę roku i składają się na nią trzy zasadnicze fazy. Najbardziej rozbudowana faza budowania (dostępna tylko wiosną) polega m.in. na tworzeniu nowych armii, umacnianiu fortyfikacji i podejmowaniu ważkich decyzji ekonomicznych. Możliwe jest tu także szpiegowanie potencjalnego rywala, a nawet przekupywanie jego armii. Dwie kolejne fazy (dostępne przez cały rok), to faza ruchu oraz ataku i przebiegają one w dość typowy dla gatunku sposób.

W trakcie każdej rozgrywki do podbicia mamy ok. 130 regionów, znajdujących się pod panowaniem szeregu pomniejszych państw, a zmagania toczą się nie tylko na lądzie, ale także na morzach i oceanach. Podbicie każdego z terytoriów skutkuje przyznaniem określonej liczby tzw. Victory Points (czyli „punktów zwycięstwa”). Zabawa przeznaczona jest maksymalnie dla sześciu graczy, którzy wcielają się we władców poszczególnych mocarstw (w przypadku braku chętnych ich rolę przejmuje komputer). Możliwa jest także rozgrywka w trybie hot-seat, gdzie maksymalny czas tury dla każdego z graczy to 4 minuty. Rywalizację wygrywamy, zdobywając najwyższą ilość „punktów zwycięstwa”, bądź osiągając wyznaczony pułap jako pierwsi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Colonial Conquest

12+

Wymagania sprzętowe Colonial Conquest

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9600 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7/8

PC
iOS
AND