Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPC
Okładka Hidden Runaway (iOS)
OkładkaHidden Runaway (iOS)

Hidden Runaway

Spin-offowa odsłona popularnej serii Runaway, zrealizowana w formie casualowej gry przygodowej z ukrytymi obiektami.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | elementy logiczne | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hidden Runaway Premiera

18paź2012

iOS

23paź2013

PC

producent: Pendulo Studios wydawca: Numeric Pipeline

Hidden Runaway to spin-offowa odsłona popularnej serii gier przygodowych, zapoczątkowanej w 2001 roku przez hiszpańskie studio Pendulo i stworzona dla uczczenia 10 rocznicy powstania cyklu. W odróżnieniu od pełnoprawnych części Runaway, mamy tu jednak do czynienia z produkcją łączącą charakterystyczne cechy serii z elementami casualowych gier typu „hidden object”. Tytuł powstał głównie z myślą o urządzeniach mobilnych, ale dostępny jest także w dystrybucji cyfrowej na popularnych pecetach.

Główni bohaterowie cyklu, Brian Basco i Gina Timmins, nie mieszkają już razem, a na domiar złego szczerze się nienawidzą. Namówieni przez jednego z hollywoodzkich producentów filmowych, który na podstawie ich przygód pragnie nakręcić prawdziwą kasową superprodukcję, spotykają się jednak ponownie, aby opowiedzieć ze szczegółami o tym, jak doszło do ich pierwszego spotkania. Oboje pełnią tu rolę narratorów, zaś obowiązek rozwikłania kolejnych zagadek, spoczywa oczywiście na barkach graczy.

Gra składa się z czterech epizodów, w których umiejętnie połączono elementy fabuły znane z pierwowzoru oraz zupełnie nowe, nie odwiedzane wcześniej lokacje. Całość okraszona zaś została elementami czysto casualowymi, takimi jak scenki z ukrytymi przedmiotami oraz mini-gierki logiczno-zręcznościowe. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, scenariusz gry pełen jest licznych nawiązań do filmów, seriali, gier czy książek. Hidden Runaway jest jednak produkcją znacznie mniej skomplikowaną od swych pełnoprawnych poprzedniczek, a jej grupę docelową stanowią głównie okazjonalni gracze. Z tego też względu w grze nie zabrakło systemu podpowiedzi, który może okazać się niezwykle pomocny w trudniejszych fragmentach zabawy.

Mimo zupełnie innej mechaniki rozgrywki, Hidden Runaway może pochwalić się tą samą, charakterystyczną dla całego cyklu kreskówkową oprawą graficzną. Poszczególne lokacje dopracowane zostały w najdrobniejszych szczegółach, co jest szczególnie ważne w kontekście ciągłego poszukiwania licznych ukrytych przedmiotów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Hidden Runaway: Odpowiednia dla każdego wieku.

Hidden Runaway Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 1.0 GHz
  • 128 MB RAM
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
iOS