Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Destiny 2 - poradnik do gry

Destiny 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Destiny 2: Postać - jak szybko levelować i zdobywać moc? Destiny 2 poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz porady jak szybko zdobyć maksymalny poziom doświadczenia, a potem szybko zwiększyć poziom swojej mocy (światła) i wymaksować postać.

Z tego rozdziału poradnika do Destiny 2 dowiesz się czym jest Gear Score i jak go liczyć oraz jak szybko wylevelować Poziom Mocy postaci (Gear Score), by móc cieszyć się wysokim poziomem rozgrywki i brać udział we wszystkich możliwych aktywnościach na serwerze oraz interakcjach wieloosobowych, jak np. Heroic Public Events, Raidy The Leviathan lub Nightfall: The Ordeal najwyższego poziomu.

Gear Score w grze Destiny 2 określa ogólny Poziom Mocy Twojej postaci i zwiększa się go poprzez zakładanie coraz to lepszego wyposażenia. Oznacza to, że wykonując zwykłe aktywności, jak np. przejście wszystkich kampanii, rozgrywanie dodatkowych misji fabularnych, branie udziału w eventach publicznych da Tobie przedmioty, które będą stopniowo podnosić ogólny Poziom Mocy (Gear Score) Twojej postaci. Szybie wylevelowanie postaci do Poziomu Mocy 1000 (tzw. soft cap) jest niezbędne, aby móc zacząć dropić wyposażenie najwyższej klasy z najlepszymi statystykami (Powerfull Gear, Pinnacle Gear) i osiągnąć Gear Score powyżej 1000 punktów. Poniżej zamieszczamy kilka porad, które pomogą Ci szybko wylevelować postać w grze Destiny 2 i wskoczyć do aktywności end game'owych.

Gear Score w Destiny 2 - jak liczyć?

Gear Score w grze Destiny 2, czyli ogólny Poziom Mocy Twojej postaci składa się z dwóch części:

 1. Średnia wartość punktowa dla wszystkich aktualnie noszonych przedmiotów - w Naszym przypadku 1012 (biała liczba na poniższym screenie);
 2. Bonusowe Punkty Mocy z sezonowego Artefaktu - w Naszym przypadku +8 punktów (niebieska liczba na poniższym screenie).

Łącząc te dwie składowe otrzymujemy ogólny Poziom Mocy (Gear Score), który odpowiada zarówno za ofensywę jak i defensywę Twojej postaci. Jeśli zamienisz jakiś przedmiot na inny Twój Gear Score może wzrosnąć lub spaść w zależności od statystyk założonego właśnie itemu.

Dzięki Artefaktom faktyczny Poziom Mocy postaci może być wyższy niż maksymalny, który został przewidziany dla danego sezonu. Przykładowo, w momencie pisania tego poradnika trwa Season of the Arrivals gdzie maksymalny Gear Score wynosi 1060. Dzięki bonusowym punktom z Artefaktu możesz przekroczyć ten limit.

Jeśli jesteś nowym Graczem i dopiero zaczynasz swoją przygodę z grą Destiny 2 rozpoczniesz z Poziomem Mocy o wartości 750 - Destiny 2: Postać - jak szybko levelować i zdobywać moc? - Destiny 2 - poradnik do gry

Poziom Mocy 750 - 1000

Jeśli jesteś nowym Graczem i dopiero zaczynasz swoją przygodę z grą Destiny 2 rozpoczniesz z Poziomem Mocy o wartości 750. W Twoim ekwipunku będą znajdować się przedmioty pozwalające natychmiast wskoczyć do rozgrywki i wykonywać różne aktywności, jak np. przechodzenie starszych kampanii fabularnych, zwiedzanie dostępnych planet i ukończenie pomniejszych zadań, jak patrole lub przygody. W trakcie rozgrywki będziesz otrzymywać coraz lepsze przedmioty, które będą zwiększać ogólny Gear Score Twojej postaci. Żeby wylevelować postać powyżej soft cap zawsze zakładaj przedmiot o najwyższym współczynniku Mocy, aby kolejne znalezione przedmioty przyporządkowane do danego slotu posiadały większy współczynnik Gear Score.

Od samego początku aż do osiągnięcia Gear Score 1000 tak naprawdę możesz robić co tylko chcesz, a będziesz sukcesywnie zwiększać Poziom Mocy swojej postaci, ponieważ każdy Twój drop powinien być o 1 lub 3 punkty lepszy od aktualnego Gear Score. Najlepsze efekty daje jednak przechodzenie Strike'ów i Nightfall: The Ordeal w trybie rozgrywki Straż Przednia. W tych aktywnościach do zlikwidowania jest masa przeciwników, a więc spora szansa na drop przedmiotów i Engramów, a na końcu czeka na Ciebie skrzynia z dodatkowymi nagrodami.

Poziom Mocy 1000+

Po osiągnięciu współczynnika Gear Score na poziomie 1000 przekroczysz tzw. soft cap i będziesz musiał wykonywać określone aktywności, aby dalej podnosić Poziom Mocy Twojej postaci. Tylko niektóre misje i aktywności z których możesz otrzymać Powerful Gear lub Pinnacle Gear może podnieść Gear Score Twojej postaci powyżej 1000.

Po przekroczeniu soft capu na Twojej mapie układu słonecznego będą pojawiać się Challenge, które będą zawierać w sobie różne wyzwania, jak np - Destiny 2: Postać - jak szybko levelować i zdobywać moc? - Destiny 2 - poradnik do gry

Po przekroczeniu soft capu na Twojej mapie układu słonecznego będą pojawiać się Challenge, które będą zawierać w sobie różne wyzwania, jak np. wykonanie określonej ilości aktywności na danej planecie, rozegranie pewnej ilości Strike'ów, rozgrywek PVP itd. Za wykonanie Challengy będziesz otrzymywać Powerful Gear lub Pinnacle Gear i właśnie w ten sposób możesz wylevelować postać od 1000 do 1050 Gear Score.

Jeśli jeden luba dwa Twoje przedmioty zaniżają Twój ogólny Gear Score i ciężko jest Ci przekroczyć pewną granice punktową jest na to kilka sposobów - Destiny 2: Postać - jak szybko levelować i zdobywać moc? - Destiny 2 - poradnik do gry

Jeśli jeden luba dwa Twoje przedmioty zaniżają Twój ogólny Gear Score i ciężko jest Ci przekroczyć pewną granice punktową jest na to kilka sposobów! Pierwszym z nich jest odwiedzenie strony Vendor Engrams na której zobaczysz, którzy NPC w danym tygodniu mogą zaoferować wyposażenie o najwyższym możliwym Poziomie Mocy, dostosowanym oczywiście do poziomu Twojej postaci. Przykładowo, Nasz Gear Score wynosi 1017, ale zbroja posiada jedynie 1011 Poziom Mocy możemy postaraj się zdobyć lepszy przedmiot na ten slot. Na powyższym obrazku można zauważyć, że Commander Zavala oznaczony jest jako "dropping high" co oznacza, że możemy spróbować zainwestować Żetony (Tokeny) z trybu Straż Przednia w przedmioty od tego NPC i otrzymać upgrade zbroi na poziomie 1017 Gear Score.

Powerful Gear - czym jest, jak zdobyć?

Powerful Gear to przedmioty Legendarne, który zostały podzielone na Tier 1 oraz Tier 2. Różnica między nimi jest następująca:

 1. Powerful Gear Tier 1 to losowy przedmiot o Poziomie Mocy +2 od aktualnego Gear Score postaci;
 2. Powerful Gear Tier 2 to losowy przedmiot o Poziomie Mocy +4 od aktualnego Gear Score postaci.

W pierwszej kolejności należy wykonywać wszystkie aktywności oferujące Powerful Gear z Tieru 1, a następnie przejść do Tieru 2. Należy tutaj także zaznaczyć fakt, że po zdobyciu progu 1050 Gear Score typu Powerful Gear nie będą w stanie wyżej wylevelować Twojej postaci.

Poniżej zamieszczamy listę aktywności z których można zdobyć drop Powerful Gear Tier 1 - Destiny 2: Postać - jak szybko levelować i zdobywać moc? - Destiny 2 - poradnik do gry

Powerful Gear Tier 1 (+2 Gear Score Drop) - jak zdobyć?

Poniżej zamieszczamy listę aktywności z których można zdobyć drop Powerful Gear Tier 1. Jeśli jesteś nowym Graczem niektóre aktywności mogą być dla Ciebie niedostępne i trzeba będzie je w pierwszej kolejności odblokować poprzez wykonywanie misji fabularnych.

 1. Drifter (The Tower) - co tydzień będziesz musiał wykonać 8 zadań typu Bounties w trybie Gambit;
 2. Banshee-44 (The Tower) - co tydzień będziesz musiał wykonać 8 zadań typu Bounties, zazwyczaj związanych z używaniem określonej broni;
 3. Lord Shaxx (The Tower) - co tydzień będziesz musiał wykonać 8 zadań typu Bounties w trybie Crucible (PVP);
 4. Commander Zavala (The Tower) - co tydzień będziesz musiał wykonać 8 zadań typu Bounties w trybie Straż Przednia (Strike lub Nightfall);
 5. Flashpoint - to zadanie zmienia się w każdym tygodniu i zostaje losowo przyporządkowane do określonej planety, dlatego musisz znaleźć lokalizację, w której główny NPC oferuje drop za wykonywanie aktywności na obszarze jego planety;
 6. Vanguard - za ukończenie 3 misji Szturm Straży Przedniej (Strike) i Nocny Szturm: Męka (Nightfall: The Ordeal) - łącznie 2 dropy;
 7. Księżyc - jeśli zakupiłeś DLC Shadowkeep możesz wykonać misję dla Iris i pokonać 30 Nightmares dla Lectern, ukończyć raz w tygodniu określoną misję fabularną, a także Nightmare Hunts - łącznie aż 4 dodatkowe dropy.

Powerful Gear Tier 2 (+4 Gear Score Drop) - jak zdobyć?

Poniżej zamieszczamy listę aktywności z których można zdobyć drop Powerful Gear Tier 2. Jeśli jesteś nowym Graczem niektóre aktywności mogą być dla Ciebie niedostępne i trzeba będzie je w pierwszej kolejności odblokować poprzez wykonywanie misji fabularnych.

 1. Clan Rewards - jeśli dołączyłeś do jakiegoś klanu, za zdobycie 5 000 XP można otrzymać 1 drop;
 2. Event sezonowy - za wykonanie określonego sezonowego wydarzenia publicznego można otrzymać 1 drop. W momencie pisania tego poradnika trwa Season of the Arrivals i takim eventem jest Contact ( do wykonania na planecie Io lub Tytan).

Pinnacle Gear - czym jest, jak zdobyć?

Pinnacle Gear to przedmioty Legendarne najlepszej klasy, które przed osiągnięciem progu 1050 punktów oferują przedmiot +5 do Gear Score postaci. Jeśli dobiłeś już do progu 1050, Pinnacle Gear zaoferuje Tobie przedmiot +1/+2 do Gear Score. Z tego powodu dropy Pinnacle Gear powinny być otwierane w ostatniej kolejności, po wcześniejszym zdobyciu Powerful Gear Tier 1 oraz Tier 2 z określonego tygodnia.

Poniżej zamieszczamy listę aktywności z których można zdobyć drop Pinnacle Gear - Destiny 2: Postać - jak szybko levelować i zdobywać moc? - Destiny 2 - poradnik do gry

Pinnacle Gear (+5 Gear Score Drop) - jak zdobyć?

Poniżej zamieszczamy listę aktywności z których można zdobyć drop Pinnacle Gear. Jeśli jesteś nowym Graczem niektóre aktywności mogą być dla Ciebie niedostępne i trzeba będzie je w pierwszej kolejności odblokować poprzez wykonywanie misji fabularnych.

 1. Straż Przednia (Vanguard) - za ukończenie 3 Strike'ów subklasą postaci odpowiadającej aktywnemu w wyzwaniu żywiołowi oraz ukończenie Nightfall: The Ordeal z wynikiem punktowym na poziomie 100 000 punktów - łącznie 2 dropy;
 2. Nightmare Hunts - jeśli masz DLC Shadowkeep możesz otrzymać jeden drop za ukończenie tego wyzwania na poziomie Master;
 3. Raids - jeśli masz DLC Shadowkeep możesz otrzymać jeden drop za ukończenie Raida Garden of Salvation;
 4. Gambit - ukończenie 3 rozgrywek w tym trybie (Regular lub Prime);
 5. Tygiel (Crucible) - ukończenie 4 rozgrywek typu Core (Rumble, Control, Eliminate lub Survival);
 6. Sezonowi NPC - w każdym sezonie Destiny 2 otrzymasz dostęp do różnych NPC, którzy za wykonanie określonych zadań zaoferują Tobie nagrodę w postaci Pinnacle Gear. W momencie pisania tego poradnika, czyli w trakcie trwania Season of the Arrivals można wykonać złożone z 3 etapów zadanie zlecane co tydzień przez Prismatic Recaster (maszyna Driftera);
 7. Lochy (Dungeons) - w każdym sezonie Destiny 2 otrzymasz także dostęp do lochów (Dungeon). Za ukończenie tej wysokolevelowej instancji otrzymasz jeden drop. W Season of the Arrivals Dungeony znajdziesz je w Wieży (Prophecy), a także na Księżycu (Pit of Heresy) - łącznie 2 dropy.