Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Destiny 2 - poradnik do gry

Destiny 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne Destiny 2 poradnik, solucja

Z tego rozdziału poradnika do gry Destiny 2 dowiesz się w jaki sposób ze zwykłego publicznego wydarzenia zrobić Heroic Public Event.

Heroicznym wydarzeniem publicznym (Heroic Public Event) nazywamy takie wydarzenie publiczne, w którym zaszły określone warunki aktywacji zadania rozszerzonego. Na każdy typ wydarzeń musisz umieć zareagować w odpowiedni sposób, np. zniszczyć samolot wroga, mimo że celem ukończenia twojego zadania jest obrona punktu przez określony czas. Wykonanie określonych aktywności powoduje przerwanie standardowego wydarzenia publicznego i zastąpienie go heroicznym - które ustanawia nowy cel i ogromnie zwiększa poziom trudności (np. przeciwnik posiada nieskończoną amunicję i nie musi przeładowywać broni).

Wykonanie celów wydarzenia heroicznego i jego aktywacja jest zawsze odpowiednio zakomunikowana - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry
Wykonanie celów wydarzenia heroicznego i jego aktywacja jest zawsze odpowiednio zakomunikowana

Z reguły zwykłe wydarzenia możesz wykonać samodzielnie, tak przy wydarzeniu heroicznym jest to w zasadzie niemożliwe. Ukończenie "rozszerzonej" formy zadań publicznych gwarantuje przede wszystkim dużo lepsze nagrody i wysoką szansę na znalezienie przedmiotów egzotycznych. Niektóre Bounties zakupione u różnych NPC mogą także wymagać od Gracza wykonania wydarzenia publicznego na poziomie Heroic więc warto wiedzieć jak to zrobić. Poniżej znajduje się lista warunków jakie należy spełnić, by aktywować heroiczne wydarzenie dla każdego typu aktywności.

Wydobycie migotu (Glimmer Extraction)

Lokalizacja: EMS, Nessus

Przebieg: W tym zadaniu musisz trzykrotnie pokonać wskazane cele (także po 3 za każdym razem), podczas gdy one pilnują procesu wydobycia migotu z ziemi. Po ich eliminacji do kolejnego celu musisz przetransportować się zgodnie ze znacznikiem widocznym na ekranie

Wersja heroiczna: Przy każdym z celów znajduje się małe, szare urządzenie wydobywcze. Zniszcz je, nim pokonasz cele w wybranym miejscu. Spowoduje to "wysypanie" się migotu w narysowanym okręgu. Musisz stać w nim i odpierać fale wrogów (także mini-bossa), aż nie zjawi się transport owego surowca przez sprzymierzone jednostki.

W większości przypadków pozostali Gracze dołączający do wydarzenia Glimmer Extraction skupiają się na głównych przeciwnikach, czyli kapitanach i masz niewiele czasu na zniszczenie maszyny. W takich sytuacjach wielce pomocny będzie Shotgun, który jest w stanie wyrządzić olbrzymie obrażenia zaledwie jednym strzałem, granatnik lub wyrzutnia rakiet.

Na powyższym obrazku można zauważyć urządzenie wydobywcze, które należy zniszczyć. - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry
Na powyższym obrazku można zauważyć urządzenie wydobywcze, które należy zniszczyć.

Zniszczenie łazika (Destroy The Arsenal Walker)

Lokalizacja: EMS, Tytan

Przebieg: W tym zadaniu musisz zniszczyć dużego, sześcionożnego robota. Atakuje jego nogi, aby robot upadł i ujawnił swój rdzeń - jego atakowanie przez kilka dostępnych sekund zadaje największe obrażenia. Potem atakuj kolejną nogę i powtarzaj czynność do czasu pokonania bossa.

Wersja heroiczna: Na obszarze wydarzenia pojawi się 6 generatorów pola. Aby aktywować Heroic Destroy the Arsenal Walker nie możesz zabić mechanicznego pająka zanim wszystkie 6 generatorów nie zostaną zniszczone. W celu zniszczenia generatora musisz zlikwidować nogę Fallen Walkera, aby otrzymać 3 energetyczne kule, które trzeba użyć na generatorach. Wystarczy zniszczyć dwie nogi, aby unieszkodliwić wszystkie 6 generatorów. Wtedy pojawi się drugi robot do zniszczenia (oraz opcjonalnie dodatkowy mini-boss).

Atakując wysunięty rdzeń łazika zadasz mu najwięcej obrażeń - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry
Atakując wysunięty rdzeń łazika zadasz mu najwięcej obrażeń

Zniszcz konstrukcję Vexów (Disrupt Vex Construction)

Lokalizacja: Io, Nessus

Przebieg: Do wskazanego miejsca będą przybywać fale Wexów, które musisz unicestwiać, z czasem coraz silniejsze. Możesz pozwolić na dostanie się na to miejsce maksymalnie 10 Wexów, którzy muszą tam spędzić kilka sekund (świeca się wtedy na biało, gdy następuje ich "wchłanianie"). Nie dopuść do tego, a wygrasz - zadanie jest na tyle proste, że podstawową jego wersję bez dużego trudu powinieneś wykonać nawet samodzielnie.

Wersja heroiczna: Aby aktywować Heroic Disrupt Vex Construction musisz rozglądać się za 3 błyszczącymi platformami i stanąć na każdej z nich, dopóki pasek postępu Capturing nie dojdzie do 100. Następnie możesz przejść na środek i bronić dostępu do urządzenia aż do końca tego wydarzenia.

Aby odnaleźć platformę do przechwycenia rozglądaj się za błyszczącymi liniami wychodzącymi z urządzenia Vex i idź wzdłuż nich, jak po sznurku. - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry
Aby odnaleźć platformę do przechwycenia rozglądaj się za błyszczącymi liniami wychodzącymi z urządzenia Vex i idź wzdłuż nich, jak po sznurku.

Wykopaliska Kombinatu (Cabal Excavation)

Lokalizacja: EMS, Io

Przebieg: we wskazane miejsce przylatuje spore wiertło. Stój przy nim w wyznaczonym okręgu (co pewien czas losowo bombardowanym), by nastąpiło przechwycenie urządzenia - licznik procentowy widoczny jest w dolnej części ekranu, gdy stoisz w okręgu. W tym czasie atakują cię fale przeciwników.

Wersja heroiczna: w około połowie czasu trwania zadania nadleci wrogi samolot prowadzący ostrzał do ciebie i towarzyszy. Zniszcz go nim odleci, a aktywujesz heroiczne wydarzenie, w którym pojawia się boss - Centurion.

Mniejszy statek pojawi się w dość dużej odległości od wydarzenia, ale po chwili podleci znacznie bliżej i łatwiej będzie go zestrzelić. - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry
Mniejszy statek pojawi się w dość dużej odległości od wydarzenia, ale po chwili podleci znacznie bliżej i łatwiej będzie go zestrzelić.

Dostawa eteru (Ether Resupply)

Lokalizacja: EMS, Nessus

Przebieg: Do pokonania jest wielki, lewitujący Serwitor - główny boss. Co pewien czas (zadane obrażenia) pojawiać się będą mniejsze serwitory, które zapewniać mu będą niezniszczalną barierę, wiec musisz zniszczyć je w pierwszej kolejności.

Wersja heroiczna: niektóre pojawiające się mniejsze serwitory, szczególnie w ok. połowie czasu trwania misji, nie będą dostarczały osłony dla głównego bossa, dlatego większość graczy je ignoruje. Jeśli zniszczysz także i je, główny boss stanie się nieco silniejszy i odporniejszy.

Lokalizacja: EMS, Nessus - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry

Desantowiec (Injection Rig)

Lokalizacja: EMS, Nessus

Przebieg: na wskazane miejsce przylatuje wielki statek, który otacza pomarańczowa bariera. Wejdź przez nią i zniszcz 3 oznaczone Psiony, potem wyjdź na chwilę za barierę i potwórz czynność. Potem pojawi się boss, którego pokonanie kończy wydarzenie.

Wersja heroiczna: każdej eliminacji Infiltrator Psion u góry, pośrodku i na dole maszyny będą otwierać się włazy wentylacyjne, które trzeba zniszczyć, aby aktywować Heroic Injection Rig. Gdy wszystkie włazy wentylacyjne zostaną zniszczone przy urządzeniu pojawi się Boss Inviltrator Valus.

Gdy włazy wentylacyjne zostaną zniszczone zaczną mocno dymić - to znak, że jesteś na dobrej drodze do aktywacji Heroic Injection Rig.

Gdy statek zostanie osłonięty i wnętrze bariery zacznie się nagrzewać - uciekaj, przeciwnicy zrobią to samo - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry
Gdy statek zostanie osłonięty i wnętrze bariery zacznie się nagrzewać - uciekaj, przeciwnicy zrobią to samo

Skaza pochwyconych (Taken Blight)

Lokalizacja: EMS, Io

Przebieg: Na miejscu wydarzenia znajduje się wielka kula. Musisz ją zniszczyć, lecz pośrednio: zabijając Pochwyconych w jej pobliżu lub znajdując mniejsze kule pod kopułami z bariery nieopodal. Wewnątrz (gdyż bariera jest niezniszczalna) niszcz owe kule. Gdy zniszczysz je, główna kula i Pochwyceni przeniosą się w kolejne miejsce, gdzie powtarzasz czynności. Możesz również połączyć obie metody.

Wersja heroiczna: Gdy wejdziesz na obszar małych ciemnych kul otrzymasz buffa Blight Receding na 4 sekundy za pomocą którego będziesz mógł wyrządzić obrażenia największej kuli. Aby aktywować Heroic Taken Blight musisz skupić się na zbieraniu buffa Blight Receding i zniszczeniu wielkiej czarnej kuli. Gdy tak się stanie, na obszarze wydarzenia pojawi się potężny Boss Blightmaker.

Eliminowanie pomniejszych przeciwników typu Taken obniża poziom Blight Integrity każdej fazy tego wydarzenia. Jeśli będziesz eliminować przeciwników zbyt szybko możesz nie zdołać aktywować Heroic Taken Blight w trakcie 3 faz tego eventu.

Lokalizacja: Tytan - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry

Rytuał wiedźm (Hive Witches)

Lokalizacja: Tytan

Przebieg: Do tego zadania przydatna jest jak największa liczba towarzyszy. Wewnątrz budynku pośrodku mapy odbywa się rytuał: twoim celem są dwie lewitujące wiedźmy otoczone niezniszczalną barierą. By ją zdjąć, należy stanąć w dwóch jasnych okręgach (których pilnują Rycerze), a po chwili bariera zniknie (jeden okrąg to bariera jednej wiedźmy), lecz tylko na kilka sekund, chyba że ktoś stale stoi w okręgu. Bo zniszczeniu wiedźm przybywa Czarodziej.

Wersja heroiczna: wersje heroiczną aktywujesz zaraz po pokonaniu wiedź. Stań w świetlistych okręgach i zniszcz dwa jasne kryształy umieszczone po obu stronach portalu, na wysokości kilku metrów. Wtedy pojawi się trudniejszy boss oraz więcej jego zastępów. Masz na to jednak niewiele czasu, podczas fali pomniejszych wrogów wychodzących z portalu.

Jedyne miejsce odbywania się tego wydarzenia to centrum Tytana - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry
Jedyne miejsce odbywania się tego wydarzenia to centrum Tytana

Cryo-Pod

Lokalizacja: Splątany Brzeg (Tangled Shore)

Przebieg: Wydarzenie Cryo-Pod to prosty event, którego można wykonać samemu. W pierwszej kolejności musisz wyeliminować obrońców urządzenia, aby przywołać Bossa - zabij go, a event zostanie zakończony.

Wersja heroiczna: Gdy Boss będzie już aktywny z otworów wentylacyjnych urządzenia, która znajdują się na samym dole zacznie po kolei wydobywać się dym. Strzelaj w dymiący otwór wentylacyjny, aby go zniszczyć i otrzymać Core, którym trzeba rzucić w Bossa. Aby aktywować Heroic Cryo-Pod musisz rzucić w Bossa 3 rdzeniami zanim zostanie on zlikwidowany. Gdy tak się stanie, Boss zostanie całkowicie zamrożony, a Twoim zadaniem będzie pozostanie na obszarze białego okręgu, aby przechwycić teren - na dole ekranu zauważysz licznik Capturing odliczający od 0 do 100. W trakcie przechwytywania punktu będziesz musiał oczywiście eliminować nadciągających przeciwników. Gdy licznik dobije do 100 event zakończy się sukcesem.

Na powyższym obrazku zaznaczono otwory wentylacyjne, które należy zniszczyć. - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry
Na powyższym obrazku zaznaczono otwory wentylacyjne, które należy zniszczyć.

Warsat Down

Lokalizacja: Mars

Przebieg: Gdy wielka maszyna rozbije się na planecie Mars Twoim zadaniem będzie obrona tego obszaru, dopóki licznik Transmatting WARSAT nie dojdzie do 100.

Wersja heroiczna: Zwróć uwagę na to, że w obrębie tego obszaru zaczną pojawiać się kule mrocznej energii, które kryją w sobie Shriekery (Krzykaczy). Po pokonaniu pierwszy fal przeciwników na obszarze wydarzenia zaczną pojawiać się Ugul Gar Wizard, których trzeba wyeliminować, aby otworzyć sobie dostęp do Shriekerów. Aby aktywować Heroic Warsat Down musisz w każdej z 3 fal wyeliminować Ugul Gar Wizard, a następnie Shrieker. Zabicie ostatniego Bossa Golgoth Ichor of Xol zakończy event.

Aby aktywować Heroic Warsat Down wydarzenie to nie może zostać ukończone zbyt wcześnie. Gdy większa ilość Graczy stanie w pobliżu urządzenia licznik Transmatting WARSAT będzie znacznie szybciej odliczał do 100.

Lokalizacja: Śniące Miasto (Dreaming City) - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry

Generator Szczelin (The Rift Generator)

Lokalizacja: Śniące Miasto (Dreaming City)

Przebieg: Do tego wydarzenia będzie potrzebna większa ilość Graczy. Waszym zadaniem będzie obrona Generatora, dbanie o jego odpowiednie doładowanie i eliminowanie kolejnych fal przeciwników.

Wersja heroiczna: Na obszarze tego wydarzenia będą unosić się dużych rozmiarów czarne kule. W pierwszej fazie pojawią się dwie kule, a w drugiej tylko jedna. Aby aktywować Heroic The Rift Generator musisz zniszczyć wszystkie 3 czarne kule, a następnie 3 Taken Wizard, którzy pojawią się na środku zaraz przy baterii. Gdy te warunki zostaną spełnione zostaniesz przeteleportowany do Ascendant Realm gdzie będziesz musiał walczyć z Bossem i sporą ilością czarowników.

W trakcie wykonywania wydarzenia Rift Generator musisz zwrócić szczególną uwagę na przeciwników Deranged Abomitation, którzy miotają błyskawicami na bardzo dużym dystansie i potrafią dotkliwie zranić. Gdy Deranged Abomination zostanie zlikwidowany upuści kulę Arc Charge, którą trzeba zanieść do baterii na środku areny, aby ją doładować.

Lokalizacja: Splątany Brzeg (Tangled Shore) - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry

Zatrzymaj Rytuał Etheru (Stop the Ether Ritual)

Lokalizacja: Splątany Brzeg (Tangled Shore)

Przebieg: Event Stop the Ether Ritual został podzielony na 3 fazy. Na samym środku pojawi się Ether Container, a obok niego zaczną pojawiać się mocniejsi przeciwnicy Dredge Chieftain, jeden po drugim. Po wyeliminowaniu wszystkich Championów przy urządzeniu pojawi się Boss.

Wersja heroiczna: Zwróć uwagę na to, że za każdym Championem znajduje się mechaniczne urządzenie. Aby aktywować Heroic Stop the Ether Ritual musisz zlikwidować małe chmurki, które wylatują z mechanicznych urządzeń po eliminacji Dredge Chieftain. Chmurki należy zlikwidować zanim dotrą do urządzenia i nie można przegapić ani jednej, aby przywołać finałowego Bossa Reanimated Machinist.

Na powyższym obrazku zaznaczono falę chmurek, które właśnie wyleciały z urządzenia. - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry
Na powyższym obrazku zaznaczono falę chmurek, które właśnie wyleciały z urządzenia.

Ślepa Studnia (The Blind Well)

Lokalizacja: Śniące Miasto (Dreaming City)

Przebieg: To wydarzenie skupia się na walce z przeciwnikami typu Taken, zwiększaniu poziomu The Blind Well do Tieru III i zabiciu Bossa Tezcaa, Herald of the Plague.

Wersja heroiczna: Zanim spróbujesz aktywować Heroic The Blind Well musisz w pierwszej kolejności zakupić u Petry Venj przedmiot o nazwie Charge of Laight - Tier III za 20 Dark Fragment. Po ukończeniu Tieru III masz określoną ilość czasu na użycie przedmiotu przy studni i przejście na poziom IV. Aby aktywować Heroic The Blind Well trzeba przejść na Tier IV, gdzie Twoim zadaniem będzie zlikwidowanie Bossa Inomina, Plague of The Well.

Lokalizacja: Io, Tytan - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry

Kontakt (Contact)

Lokalizacja: Io, Tytan

Przebieg: Wydarzenie to zostało podzielone na kilka faz w których Gracze muszą ładować bank (Beacon) specjalnymi ładunkami otrzymywanymi z ciał poległych przeciwników. Gdy bank (Beacon) zostanie naładowany do 100% na obszarze wydarzenia pojawią się mocniejsi przeciwnicy i Championi, których trzeba zabić, aby przejść do kolejnego etapu. Końcowy etap tego wydarzenia to walka z Bossem.

Wersja heroiczna: Zwróć uwagę na to, że po wyeliminowaniu Championa upuści on świecącą kulę - to kluczowy przedmiot w tym wydarzeniu. Aby aktywować Heroic Contact należy sukcesywnie przejść przez wszystkie 3 fazy tego wydarzenia i zdeponować do banku wszystkie 3 kule otrzymane po zlikwidowaniu Championów. Wtedy na mapie pojawi się główny Boss Taken Pyromaster, którego trzeba zlikwidować, aby zaliczyć wydarzenie.

Lokalizacja: Merkury - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry

Rozdroże Vex (Vex Crossroads)

Lokalizacja: Merkury

Przebieg: Kluczowym przeciwnikiem w tym wydarzeniu jest Keeper of Ages Past, który pojawi się po obu stronach trwającego wydarzenia więc jeśli starasz się wykonać event w pojedynkę będziesz musiał zająć się obiema stronami areny. Gdy Keeper of Ages Past zostanie zlikwidowany pozostawi po sobie dwie kule, które trzeba zebrać i szybko umieścić na dwóch bocznych platformach. Następnie będziesz musiał przeskoczyć na kolejną wyspę, wyeliminować tam Championa, wrzucić jedną kulę na świecący ołtarz i wrócić na arenę, aby zabić końcowego Bossa.

Wersja heroiczna: Rozgrywaj event jak zwykle, aż nie dostaniesz się na pierwszą wyspę (obojętnie po której stronie). Po zabiciu Championa i użyciu kuli na środkowym ołtarzu odwróć się w stronę portalu i zniszcz kryształ, który się tam pojawi. To aktywuje lewitujące platformy (uwaga, znikają!) na które trzeba wskakiwać i eliminować kolejne kryształy. Na samej górze wieży będzie czerwony okrąg, w którym należy stanąć, aby aktywować wydarzenie heroiczne.

W trakcie walki z przeciwnikiem Vex Gate Lord będziesz musiał co jakiś czas ściągnąć z niego tarczę energetyczną. Aby to zrobić wystarczy zlikwidować Keeper of Ages Past, wziąć jedną z kul i przeskoczyć nad areną wrzucając kulę do małej platformy wiszącej w powietrzu.

1 - Destiny 2: Heroiczne wydarzenia publiczne - Destiny 2 - poradnik do gry