Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Destiny 2 - poradnik do gry

Destiny 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności Destiny 2 poradnik, solucja

W tym miejscu opisane zostały nazwy lokacji i miejsc oraz charakterystyka poszczególnych planet. Wyjaśnione zostały także terminy oraz ikony, które znajdziesz na mapie, czy przy konkretnych typach patroli.

W tym miejscu opisane zostały nazwy lokacji i miejsc oraz charakterystyka poszczególnych planet. Wyjaśnione zostały także terminy oraz ikony, które znajdziesz na mapie, czy przy konkretnych typach patroli.

Na każdej z map planecie w układzie słonecznym gry Destiny 2 znajdziesz kilka elementów, które nie zostały zawarte w legendzie. Oto typowe z nich, które spotkać możesz na każdej mapie.

Zapomniane sektory (Lost Sectors) - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry

Zapomniane sektory (Lost Sectors)

Skrzynie regionalne (Region Chests) - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry

Skrzynie regionalne (Region Chests)

Przygody (Adventures) - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry

Przygody (Adventures)

Wydarzenia publiczne (Public Events) - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry

Wydarzenia publiczne (Public Events)

Zadania (Quests) - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry

Zadania (Quests)

Zapomniane sektory

Zapomniane sektory (Lost Sectors) - w każdym z nich znajdziesz sporą grupę przeciwników oraz skrzynię, którą otworzysz, dopiero po pokonaniu mini-bossa lokacji. Wewnątrz znajdziesz żeton odpowiedni dla danej planety oraz dodatkowe nagrody (zwykle nie dużej wartości).

Niektóre lokacje typu Lost Sector są bardzo dobrze ukryte, a wejście do nich może być schowane pod ziemią, w zacienionych jaskiniach lub budynkach - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry

Niektóre lokacje typu Lost Sector są bardzo dobrze ukryte, a wejście do nich może być schowane pod ziemią, w zacienionych jaskiniach lub budynkach. W trakcie eksploracji terenu rozglądaj się za charakterystycznymi znakami namalowanymi białą farbą - to sygnał, że wejście do zapomnianego sektora jest tuż obok.

W każdym zaginionym sektorze znajdziesz taką skrzynię - nie zapomnij jej złupić - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry
W każdym zaginionym sektorze znajdziesz taką skrzynię - nie zapomnij jej złupić

Każdy sektor po oczyszczeniu zmienia na mapie kolor na szary, jako odwiedzony, ale po pewnym czasie możesz ponownie do niego zawitać i zebrać zawartość skrzyni (zawsze zawiera żeton), jednak otrzymasz wtedy słabsze przedmioty i tylko 100 pkt doświadczenia zamiast 600 pkt doświadczenia.

Skrzynie regionalne

Skrzynie regionalne (Region Chests) - żółte skrzynki, do zebrania tylko raz. Zawierają zwykle więcej niż jeden żeton odpowiedni dla danej planety oraz nierzadko ciekawe nagrody (np. barwy (Shaders) dla broni). Za otwarcie otrzymasz 100 pkt określoną ilość punktów doświadczenia. Często potrafią być ukryte na różnych piętrach, przez co ciężko je odnaleźć. Mogą także znajdować się w jaskiniach i budynkach, więc znajomość położenia na mapie nie zawsze pozwoli ci łatwo do nich trafić.

W publicznych wydarzeniach mogą uczestniczyć wszyscy gracze znajdujący się na mapie, także ci biorący udział obecnie w innych misjach - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry

Wydarzenia publiczne

W publicznych wydarzeniach mogą uczestniczyć wszyscy gracze znajdujący się na mapie, także ci biorący udział obecnie w innych misjach. Do tego typu aktywności można przystąpić bez aktywnego abonamentu PS Plus lub Xbox Live Gold. Możesz czekać na nie, lub dołączyć do nawet kończącego się, a i tak nie ominie cię nagroda. Wydarzenia te pojawiają się w określonych odstępach czasu (co ok. 5 min) w różnych miejscach na mapie. Poziom trudności może być zróżnicowany, ogółem - trudno jest wykonać je samodzielnie. Po zakończeniu wydarzenia (nawet niepomyślnym) w miejscu, gdzie znajdował się znacznik na mapie pojawi się skrzynia, którą należy otworzyć, by zebrać nagrody. Doświadczenie waha się w granicach kilku tysięcy punktów, dlatego jest to dobry sposób na szybkie wbijanie poziomu. Charakter zadań jest różny, lecz często dość analogiczny: musisz odbić lub utrzymać określone punkty nim minie czas lub pokonać mocnego bossa.

Często wydarzenia publiczne to walki z bossami - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry
Często wydarzenia publiczne to walki z bossami

Przygody

Przygody widoczne są na mapie jako pomarańczowe ikony z symbolem miecza. Pojawiają się na każdej planecie codziennie i mają różny charakter. Każda z nich wskazuje także, jakiej nagrody możesz się spodziewać, oraz jaki jest jej poziom trudności (sugerowana moc).

Zadania te przypominają klasyczne misje poboczne - mają swój rodzaj fabuły, nierzadko wymagane walki z bossem oraz momenty bez wskrzeszania. Zwykle mogą stanowić wyzwanie i rozmaicenie gry, gdy już ukończyłeś fabułę. Masz także szansę na zdobycie egzotycznych engramów, choć przeważnie wynagrodzenie jest dość niskie.

Jedna z misji przygodowych - nie są łatwe i nierzadko trafisz w sam środek walk międzyrasowych - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry
Jedna z misji przygodowych - nie są łatwe i nierzadko trafisz w sam środek walk międzyrasowych

Zadania poboczne

Przybierają niebieską ikonę z koroną na mapie, przypominają nieco Przygody. Są to zestawienia zadań pobocznych, w których musisz wykonać określone cele. Nie są wysoce nagradzane ani w ekwipunku ani doświadczeniu, więc należy traktować je raczej jako urozmaicenie rozgrywki.

Znacznik rozpoczęcia misji - Destiny 2: Mapy, znaczniki i aktywności - Destiny 2 - poradnik do gry
Znacznik rozpoczęcia misji