Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Destiny 2 - poradnik do gry

Destiny 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Destiny 2: Modyfikacje - lista, jak zdobywać? Destiny 2 poradnik, solucja

Z tego rozdziału dowiesz się o dostępnych modyfikacjach dla twoich broni i pancerza: jakie parametry możesz modyfikować, skąd pozyskiwać nowe ulepszenia, czym jest nasycanie przedmiotów.

Z tego rozdziału dowiesz się o dostępnych modyfikacjach dla twoich broni i pancerza: jakie parametry możesz modyfikować, a także skąd pozyskiwać nowe ulepszenia.

Większość przedmiotów w grze ma dostępne pola na modyfikacje (większość niebieskich i wyżej - fioletowych oraz złotych). Aby je podglądnąć, po zaznaczeniu elementu wyposażenia wejdź w jego szczegóły. Zobaczysz tam aktualnie zamontowane modyfikacje przedmiotów zawsze będzie posiadać pewne ulepszenia już zamontowane.

Modyfikacje broni

Modyfikacje do broni dostępne w grze Destiny 2 można podzielić na następujące kategorie:

  1. Typ ataku w broniach energetycznych;
  2. Modyfikatory ataku (bronie kinetyczne i egzotyczne);
  3. Barwy broni (malowania), tzw. Shadery;
  4. Złote bronie mogą posiadać także Zdobienia broni (Ornaments), również będące jedynie elementem wizualnym.

Nie masz dużych możliwości dokonania modyfikacji poza wyglądem broni, lecz jeśli znalazłeś już taką, przy której pragniesz zostać dłużej, może to i tak uprzyjemnić rozgrywkę lub podnieść prestiż wśród innych graczy. Większość broni legendarnych posiada modyfikację na zwiększone obrażenia, nie możesz ich jednak zdemontować - co najwyżej zamienić. Posiadając wolny slot możesz czasem zamontować modyfikację nieznacznie zmieniającą parametry broni (jak np. stabilność), ale rzadko obrażenia.

Wiele broni ma możliwość przełączania jej cech - zwróć na to uwagę przy każdorazowej zmianie używanej broni - Destiny 2: Modyfikacje - lista, jak zdobywać? - Destiny 2 - poradnik do gry
Wiele broni ma możliwość przełączania jej cech - zwróć na to uwagę przy każdorazowej zmianie używanej broni

Zwróć także uwagę, że większość broni, od niebieskich poczynając, ma zwykle możliwość zmiany cech. Przełączenie się jest darmowe i możesz wykonywać je bez ograniczeń. Zamienione zostają wtedy nieznacznie parametry broni, co dostrzeżesz na paskach w prawym dolnym rogu. Przy broniach wyposażonych w celowniki, możesz się między nimi przełączać i jest to widoczne w trakcie gry - dlatego czasem warto podejść do zmiany z perspektywy tego, z którym celownikiem gra ci się wygodniej, a nie który zapewnia lepsze parametry broni.

Modyfikacje pancerza

Modyfikacje pancerza idą o krok dalej. Tu poza elementami wyglądu (które podobnie sprowadzają się do barw oraz zdobień - i to znacznie widoczniejszych wśród innych graczy) częściej masz możliwość instalacji określonych modyfikacji w wolne pola ekwipunku. Zważ, że praktycznie do każdej części możesz zamontować jakąś modyfikację (jeśli tylko przedmiot jest przynajmniej niebieski). Głównie modyfikacje nie wpływają na jakość obrony gwarantowanej przez daną część. Zwykle zapewniają polepszone parametry, jak np. szybkość regeneracji zdrowia, a nawet czas odnowienia granatów czy większa stabilizacja podczas używania określonych rodzajów broni.

Z czasem nazbierasz dużo modyfikacji - nie warto ich demontować, dostaniesz za nie najwyżej Migot, a mogą się jeszcze przydać - Destiny 2: Modyfikacje - lista, jak zdobywać? - Destiny 2 - poradnik do gry
Z czasem nazbierasz dużo modyfikacji - nie warto ich demontować, dostaniesz za nie najwyżej Migot, a mogą się jeszcze przydać

Zdobywanie modyfikacji

Modyfikacje występują dość rzadko, a znajdujesz je czasem w skrzyniach, częściej jako nagrody za wykonanie zadań. Najłatwiej jednak zdobyć ulepszenia poprawiając reputację u rusznikarza i otwierając engramy od niego otrzymane - praktycznie zawsze zawierają przynajmniej jedno ulepszenie. By poprawić reputację, musisz dostarczyć mu części broni, które otrzymasz za rozmontowywanie ekwipunku klasy przynajmniej niebieskiej.

Pod koniec części fabularnej rozgrywki będziesz mieć ich spory zapas. Ulepszenia różnią się pod względem klasowym (zwykłe - niebieskie lub legendarne - fioletowe). Pamiętaj, że po zmodyfikowaniu elementu ekwipunku moduł ulepszenia nie może zostać z niej wyjęty, a przy zamianie na inny - zostaje zniszczony. Nie warto jest rozmontowywać niebieskich ulepszeń, jako że otrzymujesz za nie wyłącznie migot. Za rozmontowanie fioletowych modyfikacji otrzymasz dodatkowo "części do modyfikacji", za które możesz zakupić u rusznikarza inne modyfikacje (o innych parametrach, czy do innych elementów wyposażenia).

Rusznikarz zajmuje się ulepszeniami, z jego engramów także najłatwiej je zdobyć - Destiny 2: Modyfikacje - lista, jak zdobywać? - Destiny 2 - poradnik do gry
Rusznikarz zajmuje się ulepszeniami, z jego engramów także najłatwiej je zdobyć