Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Destiny 2 - poradnik do gry

Destiny 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Destiny 2: Engramy - rodzaje, jak farmić? Destiny 2 poradnik, solucja

Z tego rozdziału poradnika do gry Destiny 2 dowiesz się czym są Engramy, jakie są ich rodzaje oraz jak je zdobyć.

Engramy to dodatkowy sposób na zdobycie wysokiej klasy wyposażenia w grze Destiny 2, które zwiększy poziom mocy Twojej postaci. Engramy znajdujesz w postaci szczelnie zamkniętych i dodatkowo zakodowanych sześcianów, które trzeba będzie rozkodować, aby uzyskać nagrodę. Jeśli nie wiesz w jaki sposób rozkodować Engramy w grze Destiny 2 przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny rozdział poradnika w FAQ, który w całości został poświęcony temu zagadnieniu. Na pewno zależy Ci na szybkim rozwoju postaci, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób zdobywać Engramy, a kilka sprawdzonych sposób możesz znaleźć poniżej.

W grze Destiny 2 można znaleźć lub zdobyć wiele rodzajów Engramów, które różnią się między sobą sposobem zakodowania, a także jakością wyposażenia, które można wewnątrz nich znaleźć - Destiny 2: Engramy - rodzaje, jak farmić? - Destiny 2 - poradnik do gry

Engramy - rodzaje

W grze Destiny 2 można znaleźć lub zdobyć wiele rodzajów Engramów, które różnią się między sobą sposobem zakodowania, a także jakością wyposażenia, które można wewnątrz nich znaleźć. W momencie pisania niniejszego poradnika w grze Destiny 2 można znaleźć następujące Engramy:

 1. Legendary Engram;
 2. Umbral Engram;
 3. Prime Engram;
 4. Exotic Engram;
 5. Mnemonic Engram.

Legendarne Engramy - jak zdobyć?

Legendary Engram to najczęściej występujące Engramy w grze Destiny 2, które rozkodowują się automatycznie po ich podniesieniu lub otrzymaniu. Możesz także zakupić je u NPC Master Rahool w The Tower za 25 Legendary Shards. Jeśli w trakcie rozgrywki pominąłeś jakiś Legendarny Engram będziesz mógł go odebrać u Kuriera w Wieży (The Tower) - przy odbiorze automatycznie zostanie on rozkodowany, a do Twojego ekwipunku trafi odpowiedni przedmiot Legendarny.

Umbral Engrams pojawiły się w grze Destiny 2 wraz z sezonem Season of the Arrivals - Destiny 2: Engramy - rodzaje, jak farmić? - Destiny 2 - poradnik do gry

Umbral Engram - jak zdobyć?

Umbral Engrams pojawiły się w grze Destiny 2 wraz z sezonem Season of the Arrivals. Można je zdobyć dosłownie wszędzie przy wykonywaniu zwykłych, rutynowych czynności jak Bounties, Public Events lub Strikes. Aby zmaksymalizować szansę na znalezienie Umbral Engrams warto uczestniczyć w dużych wydarzeniach publicznych, jak np. Contac lub Escalation Protocol. W tego typu wydarzeniach pojawia się cała masa przeciwników, a także mini bossów, z których będziesz mógł wydropić Engramy.

Prime Engram to nowy rodzaj Engramu, który został wprowadzony do gry Destiny 2 wraz z rozszerzeniem Forsaken - Destiny 2: Engramy - rodzaje, jak farmić? - Destiny 2 - poradnik do gry

Prime Engram - jak zdobyć?

Prime Engram to nowy rodzaj Engramu, który został wprowadzony do gry Destiny 2 wraz z rozszerzeniem Forsaken. Prime Engrams zawierają w sobie lepszej klasy uzbrojenie niż zwykłe Umbral Engrams więc znacznie trudniej je zdobyć. Najlepszym sposobem na zdobycie Prime Engram jest:

 1. Uczestniczenie w Heroic Public Events jak np. Contact i Escalation Protocol;
 2. Uczestniczenie w The Menagerie;
 3. W trakcie przechodzenia Strike i Nightfall: The Ordeal;
 4. Ukończenie Raidów.
Prime Engram zawsze zawiera w sobie przedmiot o wyższym poziomie mocy niż ten, który aktualnie masz w danym slocie - Destiny 2: Engramy - rodzaje, jak farmić? - Destiny 2 - poradnik do gry

Prime Engram zawsze zawiera w sobie przedmiot o wyższym poziomie mocy niż ten, który aktualnie masz w danym slocie. Oznacza to, że otwierając Prime Engrams zawsze posiadaj na wyposażeniu przedmioty o najwyższym możliwym poziomie mocy.

Egzotyczne Engramy - jak zdobyć?

Egzotyczne Engramy to unikatowy rodzaj Engramów, który zawiera w sobie przedmiot najwyższej klasy - Exotic. Exotic Engram zawsze dodaje do ekwipunku Gracza przedmiot, który jeszcze nie znajduje się w jego kolekcji dzięki czemu unikniesz otrzymywania duplikatów. Istnieje mała szansa na otrzymanie Exotic Engrams i przedmiotów Egzotycznych za wykonywanie następujących aktywności:

 1. Nightfall: The Ordeal, szczególnie na wyższych poziomach trudności;
 2. Za ukończenie Leviathan Raid - end game'owe instancje do których przyłączają się najmocniejsi Gracze;
 3. Za postępy w Przepustce Sezonowej Premium.

Xur - Egzotyczne Engramy

W każdym tygodniu Gracze mogą skorzystać z usług specjalnego NPC o imieniu Xur u którego mogą zakupić jeden Exotic Engram i dodatkowe Egzotyczne wyposażenie. Niektóre Egzotyki są dopasowane do odpowiedniej klasy postaci, a inne jak np. broń mogą być używane przez wszystkie klasy postaci.

Xur zmienia swoją pozycję w każdym tygodniu, dlatego jeśli chcesz go szybko znaleźć najlepszym sposobem będzie odwiedzenie tej strony. Pod tym adresem znajdziesz dokładną lokalizację Xur'a, a także listę Egzotycznych przedmiotów, które sprzedaje.

Mnemonic Engram to specjalny rodzaj Engramu, w którym znajdziesz przedmioty kosmetyczne, emotki a także inne akcesoria z poprzednich sezonów Destiny 2 - Destiny 2: Engramy - rodzaje, jak farmić? - Destiny 2 - poradnik do gry

Mnemonic Engram - jak zdobyć?

Mnemonic Engram to specjalny rodzaj Engramu, w którym znajdziesz przedmioty kosmetyczne, emotki a także inne akcesoria z poprzednich sezonów Destiny 2. Mnemonic Engram otrzymać za postępy w levelowaniu Przepustki Sezonowej i Przepustki Sezonowej Premium.