Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Destiny 2 - poradnik do gry

Destiny 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Destiny 2: Wrogie tarcze - walka Destiny 2 poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika do gry Destiny 2 znajdziesz istotne informacje na temat tarcz energetycznych, którymi mocniejsi przeciwnicy zasłaniają się w trakcie walki. Znajdziesz tutaj także kilka porad na temat tego, jak takie tarcze zlikwidować.

Podstawa obrony silniejszych przeciwników to wykorzystanie tarcz energetycznych (Shields). Dopiero po ich zniszczeniu zadajesz fizyczne obrażenia oponentowi. Niektórzy z nich są na tyle sprytni, że po zniknięciu tarczy uciekają i chowają się, gdyż po niedługiej chwili bariera ulegnie regeneracji, dlatego nie jest dobrym pomysłem niszczenie tarcz z dużej odległości.

Tarcze energetyczne - jak je zniszczyć?

Możesz niszczyć wrogie bariery z użyciem dowolnej broni, powinieneś jednak zasugerować się typem i kolorem - dostępne są cztery typy tarcz: pomarańczowe - słoneczne (Solar), niebieski - elektryczny (Arc), fioletowe - próżniowe (Void) oraz białe.

Niebieska tarcza elektryczna u mini-bossa - Destiny 2: Wrogie tarcze - walka - Destiny 2 - poradnik do gry
Niebieska tarcza elektryczna u mini-bossa

Jak zapewne zauważyłeś, część z broni w twoim ekwipunku posiada owe oznaczenia. Zmień broń ze zgodnym oznaczeniem (tzn. bronią z niebieską ikoną atakuj niebieskie pola siłowe), by po kilku strzałach pozbyć się pola ochronnego u oponenta dzięki dodatkowemu bonusowi do obrażeń. Broń kinetyczna zada najmniej obrażeń. Postaraj się zastosować na wrogie tarcze choćby dowolną broń energetyczną (inny kolor niż wymagany), a i tak będziesz mógł liczyć na mały bonus do ataku.

Biała tarcza energetyczna - musisz wykonać pewne czynności, aby móc zranić wroga - Destiny 2: Wrogie tarcze - walka - Destiny 2 - poradnik do gry
Biała tarcza energetyczna - musisz wykonać pewne czynności, aby móc zranić wroga

Inaczej zachowują się bariery białe. Są to zazwyczaj pola ochronne zapewniające pełną nietykalność oponentowi. Gdy na takich natrafisz, po oddaniu strzału nie ujrzysz liczby zadanych obrażeń. Tacy przeciwnicy z reguły są wspomagani przez innych, którzy zapewniają im ową tarczę - najpierw zniszcz ich, potem głównego oponenta. Często takie bariery zapewniać mogą Serwitory (Servitor) i Psiony.

Tarcza hoplity - wyszukuj jego słabe punkty, zaatakuj od góry lub skorzystaj z pomocy sojuszników grając kooperacyjnie - Destiny 2: Wrogie tarcze - walka - Destiny 2 - poradnik do gry
Tarcza hoplity - wyszukuj jego słabe punkty, zaatakuj od góry lub skorzystaj z pomocy sojuszników grając kooperacyjnie

Dodatkowy typ tarcz to te, które przeciwnicy trzymają w rękach (np. Hoplici (Phalanx)). Zapewniają im one całkowitą nietykalność. Aby pozbyć się tak natrętnych wrogów postaraj się podejść i przeskoczyć za plecy wroga nad tarczą, lub jeszcze lepiej - zaatakować go w powietrzu - albo strzelaj w nogi (zadaje to jednak niskie obrażenia). Opcjonalnie jeśli masz wprawę, możesz przerzucić zań granat.